تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اجتماعی
کد خبر : 387352
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یک متخصص ماساژ:

ماساژ درمان نیست/ راما اسپا اولین ماساژ بومی سازی شده در جزیره کیش

یک متخصص ماساژ گفت: ماساژ درمان نیست اما می توان با استفاده از ماساژ استرس، خستگی و اضطراب های روزانه را کم کرد و موجب تعادل در بدن شد.

ماساژ درمان نیست/ راما اسپا اولین ماساژ بومی سازی شده در جزیره کیش

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، امروزه با تغییر سبک زندگی و پشت میز نشینی بسیاری از افراد دائم احساس خستگی می کنند با اینکه کار زیادی هم انجام نداده اند؛ اینجاست که پای ماساژهای گوناگون به زندگی افراد باز می شود تا کمی خستگی روزانه را از بدن آن ها خارج کند کاری که در گذشته خود بخود به واسطه زندگی سالم انجام می شد و نه تنها هزینه ای برای در برنداشت بلکه سلامت جسم و روح را هم تامین می کرد.

بسیاری از مردم از ماساژ به دلایل مختلف استفاده می کنند، برخی فکر می کنند که با ماساژ می توان لاغر شد، بعضی ها هم برای رفع خستگی وگاه برای درمان از آن استفاده می کنند.

کسانی که از انواع ماساژها استفاده کرده بودند با احساس رضایتی که ازآن داشتند می گفتند که احساس آرامش می کنند و سبک می شوند، خستگی از بدنشان خارج شده و سرحالشان می آورد.

اما برای این که بدانیم ماساژ به چه دردی می خورد و آیا واقعا لاغر می کند، یا می شود از آن به عنوان درمان استفاده کرد با یکی از متخصصان این فن به گفتگو نشستیم.

شهریار اسماعیلی، سال هاست که در این حرفه فعالیت می کند و این حرفه را در یکی از کشورهای شرقی آموخته است.

وی می گوید که آدم ها در جامعه دچار اضطراب و استرس های بسیاری می شوند؛ آلودگی، مشکلات خانوادگی و اجتماعی هم این ناراحتی ها را تشدید می کند اما ماساژ می تواند در کاهش همه این ناراحتی ها گام موثری بردارد.

وی از ماساژ به عنوان یک درمان نام نمی برد و می گوید که هدف در این کار، درمان نیست؛ بلکه هدف پیشگیری و کنترل عوارض مشکلات و تعادل بدن است هرچند دستی در سلامت دارد.

اسماعیلی درادامه به خبرنگار کیش پرس گفت: بسیاری از مشکلات جسمی انسان ها ریشه های روحی و روانی دارد و کمی دوری از فضای کار و خستگی های اجتماعی می تواند روح و روان انسان را به آرامش رسانده و احساس خوشایندی را در فرد به وجود آورد.

به گفته این متخصص،  ماساژ عمقی بافت‌ها برای رفع فشار و گرفتگی‌ در عضلات به کار می‌رود. در مواقع درد و بعد از فعالیت‌های سنگین می‌توان از ماساژ استفاده کرد. به‌طور کلی، ماساژ به منظور کاهش موقتی درد، اضطراب، افسردگی و فشار خون، بهبود جریان خون و بهبود خواب انجام می‌شود و باعث بهبود گردش مواد مغذی در خون و عضلات شده و متابولیسم را در بدن افزایش می‌دهد. حتی بعد از ورزش، ماساژ باعث دریافت ریزمغذی‌ها و ترمیم عضلات نیز می‌شود؛ به طوری که با افزایش جریان خون سبب می‌شود مواد زایدی نظیر اسیدلاکتیک و اسیدکربنیک که بعد از ورزش در عضلات تجمع می یابند، از بدن خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه هر نوع ماساژ می تواند این احساس را به انسان ببخشد و نوع تایلندی یا سوئدی تفاوتی ندارد و هرچه در این رابطه گفته می شود تنها برای تبلیغ است و حتی ماساژهایی که خود فرد در خانه گاه برای تسکین درد پا یا کمر می دهد می تواند موثر باشد ادامه داد: برخی برای تبلیغ می گویند که این نوع از نوع دیگر بهتر است اما هر کدام از آن ها تنها با شیوه خاص خود کار را انجام میدهند در حالیکه تفاوت چندانی ندارد و بیشتر بسته به این است که پرسنل مرکز ماساژ تا چه حد در کار خود تبحر و توانمندی داشته و کار خود را خوب انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه مخاطبین ما عموم جامعه هستند اظهار کرد: ۳۰-۴۰ سالی می شود که حمام های عمومی رونق خود را از دست داده اند و دلیل آن می تواند این باشد که حمام ها به داخل خانه ها راه پیدا کرده اند شاید هم به دلیل اینکه در حمام های عمومی کمتر بهداشت رعایت می شد اما هرچه هست در حمام های عمومی کارهایی مشابه ماساژ توسط افرادی به نام دلاک ها انجام می شد که برای کسانی که یک روز کاری سخت را پشت سر گذاشته بودند بسیار دلنشین و مفید بود.

اسماعیلی افزود: در حمام های عمومی چون زمان بیشتری صرف می شد مردم علاوه بر اینکه حمام می کردند مراسم هایی مانند حنابندان برگزار می کردند، گاه با یکدیگر دردل کرده و از مشکلات هم آگاه می شدند هم فال بود، هم تماشا هم فرصتی برای تفریح .

وی بیان کرد: امروز مردم برای تفریح و گاه به عنوان ورزش به استخرها می روند که در برخی مواقع آلودگی آن از حمام های قدیم کمتر نیست.

اسماعیلی یادآوری کرد: امروزه بسیاری از حمام های قدیمی با تغییر کاربری به عنوان موزه یا چایخانه های سنتی در شهرهای مختلف مانند کاشان و اصفهان، اراک، قزوین، کرمان، سمنان و شیراز استفاده می شود البته برخی ثبت ملی شده اند و حمام فین کاشان نیز جزء میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه ماساژ با عضلات، تاندون ها، رباط ها و حتی پوست  در ارتباط است اضافه کرد: ماساژ می تواند موجب آرامش شده و جریان خون را افزایش دهد اما باید محدودیت ها و ممنوعیت ها رعایت شود.

اسماعیلی در رابطه با محدودیت های استفاده از ماساژ برای افراد تشریح کرد: هر بیماری های عفونی حتی سرماخوردگی که جزئی از آن محسوب می شود باعث محدودیت در استفاده از ماساژ است و ممکن است موجب تشدید بیماری شود.

وی بیماری های سخت مانند سرطان، رماتیسم حاد، آرتروز زانو، مفاصلی که صدمه دیده ومتورم هستند، مناطقی که دچار پوکی استخوان هستند و در مناطقی که زخم باز وجود دارد از موارد محدودیت و ممنوعیت های استفاده از ماساز عنوان کرد.

ماساژ باید توسط افراد آموزش دیده انجام شود زیرا ماساژ غلط می‌تواند به دیسک‌های بین مهره‌ای در ناحیه ستون فقرات، گردن و پشت آسیب برساند و حتی گاهی در افرادی که مستعد پوکی‌استخوان هستند، می‌تواند سبب شکستگی استخوان شود این متخصص ماساژ با تاکید بر این مطلب افزود: اگر ماساژ نامناسب، می‌تواند سبب ایجاد کبودی و صدمات در ناحیه عضلات شود. ماساژ باید به نحوی باشد که سبب ایجاد ریلکسیشن در بدن فرد شود و کمک کند تا جریان خون به تمامی نواحی بدن برسد. همین برقراری جریان خون است که به کاهش بافت چربی و افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند و نیازی نیست که حتما ماساژ با درد همراه باشد.

وی به بانوان توصیه  کرد: در صورتیکه باردار هستید به ماساژ درمانگر خود اطلاع دهید ، زیرا ماساژ برخی نواحی، باعث زایمان زودرس می شود.

این متخصص که در جزیره کیش به ارائه خدمات ماساژبه کیشوندان و گردشگران پرداخته است در خصوص انتخاب جزیره کیش افزود: جزیره کیش با آب و هوای پاکیزه بهترین امکان و فرصت را برای رسیدن به آرامش دارد و

همچنین مکانی توریستی است و ما در نظر داشتیم که در کنار ماساژهای دیگری که در این جزیره وجود دارد این خدمات را به تمامی مردم ارائه کنیم و توریستی بودن جزیره این امکان را برای ما فراهم کرده است.

وی ادامه داد: ماساژ های مختلفی وجود دارد که ما سعی کرده ایم ماساژ تایلندی را بومی سازی کرده و با فرهنگ ایرانی به گردشگران و کیشوندان ارائه کنیم.

اسماعیلی در رابطه با کلمه راما اسپا به عنوان نوعی از ماساژکه بومی سازی شده و به کیشوندان و گردشگران جزیره مرجانی کیش ارائه می شود توضیح داد: راما اسپا از واژه های ایرانی رامین از مجموعه داستان های ایرانی ویس و رامین و کلمه اسپادانا گرفته شده است.

وی تاکید کرد: زندگی ماشینی امروز موجب شده تا افراد کمترین تحرک را داشته باشند و کم تحرکی بیماری های بسیاری را در پی دارد اما با استفاده از ماساژ می تواند کم تحرکی های موجود را جبران کرده و خستگی های روزانه را از بدن خارج کنیم.

این متخصص تصریح کرد: استفاده کنندگان از خدمات ماساژ باید نسبت به ممنوعیت ها و محدودیت های آگاه بوده و خدمات دهندگان را آگاه کنند.

وی خاطرنشان کرد: ماساژ درمان نیست و به هیچ عنوان به درمان ورود نمی کند زیرا درمان نیاز به معاینه و تجویز دارد که متخصصان پزشکی باید در آن ورود کنند و ماساژ تنها می تواند خستگی ها، استرس، اضطراب و ناراحتی های جسمی و روحی را کنترل کرده یا کاهش دهد.

ماساژ در همه جای دنیا جزء نرمش های آرام بخش به حسا ب می آید و همه کشورها در حال ارتقاء ان هستند و رفته رفته این نرمش در حال وارد شدن به چرخه سلامتی انسان است.

هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد و همه و همه می توانند از آن ها استفاده کنند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مساحت در میان آب های نیلگون خلیج فارس و آب و هوایی مطلوب سالانه میزبان بیش از یک میلیون و هشتصد هزار گردشگر داخلی وخارجی است.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=387352
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,114 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی