ماباید درمذاکرات هسته ای به یک توافق عزت مندانه برسیم /ما در چهارچوب عزت ،حکمت ومصلحت بایدبه توافق برسیم
+ پ -
ماباید درمذاکرات هسته ای به یک توافق عزت مندانه برسیم /ما در چهارچوب عزت ،حکمت ومصلحت بایدبه توافق برسیم

دکتر رئوفی عضوهیات علمی جامعه شناسی دانشگاه هرمزگان : بیانیه لوزان در ۱۰ تیرماه خیلی تغییر خواهد کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ، دکتر رئوفی هیئت علمی و استاد دانشگاه و مشاور سیاسی استانداری هرمزگان در جمع دانشجویان دانشگاههای استان با اشاره بیانیه لوزان وعملکرد تیم مذاکره کننده گفت: درباب بیانیه لوزان و مذاکرات هسته ای که امید داریم در ۱۰ تیرماه به توافق نهایی برسیم چنددیدگاه وجود دارد .

وی با تأکید براینکه این سه دیدگاه دربحث توافقنامه وجود دارد ، یادآور شد:‌ این ۳ دیدگاه را به صورت خیلی خلاصه عرض میکنم .

دکتررئوفی بیان داشتند: دیدگاه اول این است که اگر مابه توافق نهایی برسیم در ۱۰ تیر ماه یا هر زمان دیگر نه تنها دستاوردهای هسته ای سال های گذشته رو از دست خواهیم داد بلکه ارزش های انقلابی و ارزشهای که شهدای ما برای آنهاا جان دادن وجانبازان مابرای آنها جان فشانی کردند ازبین خواهد رفت یا حداقل کم رنگ خواهد شد بنابراین به هر طریق ممکن با این شرطی که ۱+۵ برای ایران تعیین می کند واتحادیه اروپا نباید به توافق برسیم وبپذیریم .

وی در ادامه به دیدگاه دوم اشاره کردند : دیدگاه دوم معتقد است که ما باتوجه به شرایط ملی مان ومعیشتی واقتصادی وباتوجه به شرایط بین المللی وباتوجه به شرایط منطقه که اروپا و در راس آنها امریکا که منطقه رو پر از آشوب کرده مثل یمن ، افغانستان ، سوریه ،مصر وعراق ما هم مثل کشورهای مثل عربستان وسوریه و حوزه خلیج فارس باید به توافق برسیم تاشرایط مابهتر شود و مشکلات جامعه حل شود .

این استاد دانشگاه و عضو هیات علمی به دیدگاه سوم اشاره کردند و گفت: دیدگاه سوم معتقد است که ما باید درمذاکرات هسته ای به توافق برسیم اما درچهرچوب همان ۳ اصلی که مقام معظم رهبری فرمودند که همان اصول عزت وحکمت ومصلحت است وعزت مندانه .

رئوفی با ذکر این نکته که ما در۱۰ تیرماه هم به توافق نمی رسیم گفت: من معتقد هستم دیدگاه سوم صحیح است دیدگاه سوم که من به عنوان جامعه شناس به آن معتقد هستم ماباید مذاکرات را ادامه بدهیم وبه توافق هم برسیم در همان چهارچوب عزت ،حکمت ومصلحت وبه یک توافق عزت مندانه با حفظ خطوط قرمز نظام مذاکرات را ادامه دهیم .

وی خطاب به دانشجویان ادامه داد: بیانیه لوزان یک بیانیه است یک عده تصورمی کنند توافق شده و همه چیز تمام است این توافق نامه فقط یک بیانیه است که متاسفانه حاشیه های زیادی دارد و موارد اختلافی زیاد است که من معتقد ام که در ۱۰ تیرماه هم به توافق نهایی نمی رسیم .

این استاد دانشگاه گفت: استراتژی نظام توسط مقام معظم رهبری تعیین می شود وتاکتیک های نظام توسط دولت اجراء می شود وتیم مذاکره کننده ی قبلی هم دلسوز بود و تیم مذاکره کننده دکتر روحانی هم فکر می کند با این روش به نتیجه می رسد .

وی تصریح کرد : نرمش قهرمانانه یعنی همه ی توده های جامعه و نخبگان با همکاری هم مشکلات جامعه راحل کنند و به پیشرفت جامعه کمک کنن و ما باید در کمال عزت مذاکره کنیم .

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff