لیله الرغائب فرصت طلایی برای رسیدن به آرزوهای دست نیافتنی/ رجب ماه رجعت انسان ها به سوی حق
+ پ -
لیله الرغائب فرصت طلایی برای رسیدن به آرزوهای دست نیافتنی/ رجب ماه رجعت انسان ها به سوی حق

استاد حوزه علمیه بندرعباس اظهار کرد: در لیله الرغائب فرشتگان به زمین نازل می شوند و آمین گوی دعاهای بندگانی می شوند و لیله الرغائب فرصت طلایی برای رسیدن به آرزوهای دست نیافتنی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی معصومی، استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز؛با بیان اینکه اولین شب جمعه ماه رجب را لیله الرغائب می نامند، گفت:رسول اکرم(ص) فضیلت های زیادی را برای این شب بیان کردند که در کتاب های اقبال العمال، مرحوم سید بن طاووس و حاج شیخ عباس قمی بیان شده است.

 

وی اظهار کرد: از فضیلت های این شب آمرزیده شدن گناهان است همچنین نمازهایی در این شب آورده شده که ثوات این نماز غیر قابل وصف است.

 

معصومی افزود: در شب اول قبر ثواب زیادی به شخص بر می گردد و مانند چهره ای نورانی و درخشان با زبانی فصیح به شخص که این نماز را خوانده بشارت نجات از سختی ها را می دهد همچنین زمانی که در صور دمیده می شود سایه  آن از بنده جدا نمی شود.

 

وی تصریح کرد: اعمال این روز بدین ترتیب این که روز پنجشنبه اوّل آن ماه را روزه میداری چون شب جمعه داخل شود بین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز می‌گذاری هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه اِنّا اَنْزَلْناهُ و دوازده مرتبه قُلْ هُوَ اللّهُ اَحَدٌ می‌خوانی و چون فارغ شدی از نماز هفتاد مرتبه می‌گوئی« اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الاُْمِّیِّ وَعَلی آلِهِ» پس به سجده می روی و هفتاد مرتبه می‌گوئی:« سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَهِ وَالرُّوحِ» پس سر ازسجده برمی‌داری وهفتاد مرتبه می‌گوئی«رَبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَتَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِیُّ الاَعْظَمُ» پس باز به سجده می‌روی و هفتاد مرتبه می‌گوئی:« سُبُّوحٌ قُدّوُسٌ رَبُّ الْمَلائِکَهِ وَالرُّوحِ» پس حاجت خود را طلب می کنید.

 

استاد حوزه علمیه بندرعباس ادامه داد: افرادی که امکان  روزه گرفتن را ندارند با دادن صدقه می توانند ثواب پرفضیلت این روز را ببرند.

 

وی بیان کرد: خواندن دعاهای بسیاری مانند در این شب توصیه شده و حضرت زهرا (س) برآورده شدن حاجت های مومنین را در این شب می طلبد.

 

معصومی ادامه داد: در لیله الرغائب فرشتگان به زمین نازل می شوند و آمین گوی دعاهای بندگانی می شوند که امید دارند به حاجات خود برسند همچنین  لیله الرغائب فرصت طلایی برای کسانی است که آرزوهای دست نیافتنی دارند.

 

وی تصریح کرد: خداوند از میان ماه های رجب و شعبان  را برای رجعت انسانها به سوی خود قرار داد که آمادگی و درک لازم را برای برای ورود به ماه رمضان و مهمانی الهی را داشته باشند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff