تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 282262
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

لیست سیاهی که توسط کارنامه سیاه ها نوشته شد

با نزدیک شدن به موعد انتخابات خبرهایی که مربوط به این موضوع است داغ می باشد و البته برخی اخبار هم تعجب مردم را بر می انگیزد که چرا برخی چهره های منفور با کارنامه ای سیاه در صدد نفوذ و چسباندن خود به محوریت انتخابات هستند .

لیست سیاهی که توسط کارنامه سیاه ها نوشته شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، این روز ها مجددا نام غلامحسین کرباسچی بر سر زبان ها افتاده است ؛ نامی که برای اهل سیاست آشناست و آوازه تخلفاتش گوش فلک را کور کرده است .

این روز های داغ نزدیک به انتخابات با فاش شدن حقیقتی تلخ که با قلم یک مفسد اقتصادی رقم خورده است تعجب بسیاری را برانگیخته و ما را یاد ضرب المثل معروفی می اندازد که سالی که نکوست از بهارش پیداست .

آری سالی که نکو باشد از همان ابتدایش که فصل بهار است معلوم است و اینک که سال جدیدی را در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد هستیم خبرهایی به گوش می رسد که برخی از چهره های سیاسی که سابقه سیاهی در پرونده سیاسی و اقتصادی خود دارند دست به قلم شده اند و لیست کاندیداتوری حزبی را می نویسند.

شاید خیلی ها یادشان رفته است که غلامحسین کرباسچی کیست ، البته اشکالی هم ندارد چون ما در ادامه نکاتی را برای آنها یاد آوری می کنیم تا شاید یادشان بیاید که چه کسی لیست اصلاحات را بسته است .

غلامحسین کرباسچی فرزند آیت الله محمدصادق کرباسچی در سال ۱۳۳۲ در قم متولد شد. پس از پایان تحصیلات ابتدایی به حوزه علمیه قم پیوست و در مدرسه علمیه حقانی مشغول به تحصیل گردید. وی از با استعداد ترین طلبه ها بود. او در همین زمان فعالیت سیاسی را در مخالفت با حکومت پهلوی آغاز نمود. پدرش آیت الله کرباسچی (ملقب به تهرانی) از یاران مورد اعتماد امام خمینی (ره) بود. او همزمان با تحصیلات فقه و اصول در دانشگاه نیز تحصیل نمود. از دیگر زوایای زندگی وی که گذر کنیم به سال هایی می رسیم که وی به زندان افتاد.

حال سوال اینجاست که چرا کرباسچی به زندان افتاد؟مگر او چه جرمی مرتکب شده بود ؟

در ادامه کمی بیشتر به این مسئله می پردازیم .

غلامحسین کرباسچی شهردار سال های گذشته ی تهران در سال ۱۳۷۶ با اتهامات مالی روبرو شد و در سال ۱۳۷۷ بازداشت و در دادگاهی که غلامحسین محسنی اژه‌ای قاضی و دادستان آن بود با وکالت بهمن کشاورز و مسعود حائری محاکمه شد.

در سال ۱۳۷۶ کرباسچی که همراه حزب کارگزاران سازندگی از طرفداران کلیدی خاتمی در انتخابات دوم خرداد بود، عده‌ای از معاونان و شهرداران مناطق تهران توسط حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی به فرماندهی سردار نقدی دستگیر و بازجویی شدند. سرانجام کرباسچی روز ۱۵ فروردین ۱۳۷۷ پس از بازجویی، بازداشت و روانه زندان شد. وزارت کشور رسما بازداشت شهردار تهران را محکوم کرد و هیات دولت، عده ای از نمایندگان مجلس و مطبوعات به این امر اعتراض کردند.

اهم اتهامات کرباسچی بدین شرح بود :

۱- مشارکت در اختلاس به مبلغ یک میلیارد و چهارصد و پنجاه و سه میلیون تومان، نودهزار دلار آمریکا، ۶۶۰ سکه بهار آزادی و ۸۰ سکه نیم بهار آزادی.
۲- مشارکت در ارتشا
۳- تضییع اموال عمومی
۴- تصرف اموال عمومی
۵- تبانی در معملات دولتی
۶- دخالت در انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی با پرداخت ۲۵ میلیون تومان به دو نامزد.

کرباسچی در دادگاهی که غلامحسین محسنی اژه‌ای قاضی و دادستان آن بود با وکالت بهمن کشاورز و مسعود حائری محاکمه شد. تمامی جلسات دادگاه به هر شب از تلویزیون ایران پخش گردید. ده سال بعد از این دادگاه وزیر دادگستری ایران اظهار داشت پخش دادگاه از طریق رسانه‌ها به احساس عدالت و امنیت قضایی را لطمه زد چرا که یک نفر به طور همزمان هم مدعی بود و هم قاضی و همین پرونده موجب احیای دادسراها شد.[۲]

  • جلسه اول دادگاه ۱۷ خرداد ۱۳۷۷

در این جلسه صورت کلی اتهامات خوانده شد و کرباسچی تمامی اتهامات را رد کرد. وی همچنین صلاحیت محسنی اژه ای را برای قضاوت به دلیل نداشتن تحصیلات کافی در این زمینه زیر سوال برد.

  • جلسه دوم دادگاه ۲۱ خرداد ۱۳۷۷

در این جلسه موارد مربوط به روزنامه آفتابگردان مورد بحث قرار گرفت. کرباسچی اظهار داشت ماموران تمامی اسناد و مدارک در این رابطه را با خود برده اند بنابراین او امکان دفاع از خود را ندارد.

  • جلسه سوم دادگاه ۲۶ خرداد ۱۳۷۷

در ایتدای جلسه کرباسچی قصد شروع صحبت با کلامی از علی بن ابی طالب را داشت که قاضی مانع این کار شد. در این جلسه مسائل مربوط به شرکت چاپ گستر و روزنامه همشهری مورد بحث قرار گرفت که کرباسچی بدان جهت که این موارد تفهیم اتهام نشده و نظر کارشناسی نیز به او ابلاغ نشده است اعتراض کرد. همچنین موضوع پرداخت هشتاد سکه نیم بهار آزادی به مدیران شهرداری و فروش آپارتمان به آنها به قیمت پایین تر از قیمت روز بررسی شد. همچنین موضوع اهدا ۸۰ دستگاه خودرو از سوی بنیاد مستضعفان به مدیران شهرداری تهران مورد بحث قرار گرفت. در این جلسه قبه معاون شهردار تهران به عنوان مطلع برای چند ثانیه در جایگاه سخن گفتن قرار گرفت. او قصد داشت سخن خود را با تعداد روزهایی که در انفرادی گذرانده است شروع کند که محسنی اژه ای به او اجازه گفتن هیچ سخنی را نداد و به او گفت که فورا بنشیند.

  • جلسه چهارم دادگاه ۴ تیر ۱۳۷۷

در ابتدای جلسه قاضی اعلام کرد موضوع اتومبیل های اهدایی بنیاد مستضعفان منتفی شده است. در این جلسه موضوع زمین های سابق باغ وحش تهران مطرح شد که کرباسچی گفت این زمین ها هرگز به تملک شهرداری تهران در نیامده اند. همچنین موضوع پرداخت شصت سکه بهار آزادی به وزیر کشور مطرح شد که کرباسچی گفت از آنجا که مستند این موضوع تنها اعترافات زیر شکنجه است، سندیت ندارد. مورد دیگر اتهامی عدم دریافت ده میلیون تومان عوارض از عبدالله نوری وزیر کشور بابت تغییر کاربری ملک نامبرده در خیابان الوند تهران بود. مورد دیگر پرداخت نودهزار دلار آمریکا بود که کرباسچی گفت این پول جهت خرید امکانات برای شهرداری تهران هزینه شده است. در این جلسه همچنین بشارتی وزیر سابق کشور سخن گفت و اظهار داشت دادگاه را صالح می شناسد و صلاحیت محسنی اژه ای را تایید می کند.

  • جلسه پنجم دادگاه ۱۴ تیر ۱۳۷۷

در این جلسه موضوع پرداخت ۸۸۳ میلیون تومان به موسسه فرسی مطرح شد. کرباسچی گفت در این مورد قبه را مسئول تصمیم گیری در این مورد کرده است که قاضی به او اجازه صحبت نمی دهد. او همچنین فرسی را مجری طرح های فرهنگی و موسسه ای غیر خصوصی دانست. همچنین موضوع وام دریافتی از سازمان مبارزه با مواد مخدر که توسط شهرداری تهران به روزنامه آفتابگردان واگزار شده بود مطرح شد. کرباسچی همچنین موضوع کمک به نامزدهای انتخابات را بی پایه دانست و گفت آقای عظیمی نیا را پس از پنجاه روز زندان انفرادی چنان زدند که در دادگاه قادر به راه رفتن نبود. بنابراین اعترافات زمان بازداشت را نمی توان به عنوان مدرک در محاکمه مطرح کرد.

  • جلسه ششم دادگاه ۱۸ تیر ۱۳۷۷

در این جلسه موضوع فروش ماشین آلات چاپ و قطعه ای زمین مورد بررسی قرار گرفت.

  • جلسه هفتم دادگاه ۲۰ تیر ۱۳۷۷

در این جلسه کرباسچی متن آخرین دفاع خود را کرد.

 

شهردار تهران به اتهام برداشت ۲۶۰ میلیون تومان جهت ستاد کارگزاران، ۲۵ میلیون تومان به تاجران و تقوامنش نامزدهای انتخابات مجلس، ۶۰ میلیون تومان به بهزادیان، ۸۷ میلیون تومان برای خود، خرید ۹۰ هزار دلار از حساب مدیران شهرداری و پرداخت به نماینده جمهوری اسلامی در نیویورک، پرداخت ۵۰ میلیون تومان به تعدادی از مدیران شهرداری به ۳ سال زندان و ۱۰ سال انفصال از خدمات دولتی و بازگرداندن اموال محکوم شد.

وی همچنین به دلیل تضییع سه و نیم میلیارد (که نیمی از آن به حساب شهرداری باز نگشته بود) به چهار سال حبس و ۶۰ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شد. در مورد ساختمان آفتابگردان تخفیف های داده شده به مراجعان، موضوع سکه های اهدایی و ساختمان خیابان الوند مربوط به عبدالله نوری و مشارکت در ارتشا حکم تبرئه صادر شد.

کرباسچی سرانجام پس از طی نزدیک دو سال حبس، با دخالت اکبر هاشمی رفسنجانی و دستور امام خامنه‌ای از زندان آزاد شد.

خب حال که با مروری به گذشته اهم تخلفات و وضعیت این شخص را مورد کنکاش قرار دادیم این سوال برایمان به وجود آمده که آقایان اصلاح طلبی که قرار است به تشخیص این شخص برای کاندیداتوری به مجلس شورای اسلامی که جای نمایندگان ملت ایران است بروند چه از آب در می آیند .بیش از این مطلب را طولانی نمیکنیم و قضاوت را به شما واگذار می نماییم.

در پایان آرزومندیم خداوند آینده این مملکت را از لوس وجود شیاطینی که لباس دوست بر تن کرده اند و خون بر دل ولی فقیه مان امام خامنه ای می نمایند پاک نماید .

 

 

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=282262
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,827 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی