تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 347456
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
استاندار هرمزگان عنوان کرد:

افزایش ۳۰ درصدی درآمدهای گمرک/ تشکیل کارگروه رفع موانع تولید راهکار رونق اقتصادی و سرمایه گذاری است/ اشتغالزایی ۲۴۰ نفر با توسعه صنعت آبزی پروری در هرمزگان

استاندار هرمزگان اظهار کرد: تشکیل کارگروه رفع موانع تولید راهکار رونق اقتصادی و سرمایه گذاری م باشد که تاکنون زمینه اشتغالزایی ۲۴۰ نفر با توسعه صنعت آبزی پروری در هرمزگان فراهم شده است.

افزایش ۳۰ درصدی درآمدهای گمرک/  تشکیل کارگروه رفع موانع تولید راهکار رونق اقتصادی و سرمایه گذاری است/ اشتغالزایی ۲۴۰ نفر با توسعه صنعت آبزی پروری در هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جاری، استاندار هرمزگان با بیان اینکه هفته دولت فرصتی برای تبیین فعالیت‌های دولت در یک سال اخیر است، گفت:  دولت تدبیر و امید با مشکلاتی از جمله تورم افسار گسیخته، رکود عمیق اقتصادی، نظام بانکی به هم ریخته، بازار متلاطم در کالا و ارز، مشکلات عظیم در زمینه های آسیب های اجتماعی، تحریم ظالمانه کشورهای متخاصم که حتی برای تامین کالاهای اساسی دارو و نیازهای ضروری جامعه همزمان بود  که این دولت توانست در راستای رفع این مشکلات گام بردارد.

 

 

استاندار هرمزگان با اشاره به موفقیت در مهار ۴۰درصدی تورم اظهار کرد: در حال حاضر پس از گذشت ۶۰ سال تورم تک رقمی در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد.

 

جادری بایبان اینکه در بازار ارز نوسانات رشد ۳۰۰ درصدی را تجربه کردیم، تصریح کرد: اکنون به دلیل درایت و تدبیر نوسانات بازار ارز در طول سال تنها ۵ درصد است. و در زمینه رشد اقتصادی و خروج از رکود نسبت به سال ۹۳  موفقیت های قابل ملاحظه ای داشتیم به طوری که از رشد -۶/۸ درصد در سال ۹۲ به رشد ۳ درصد درسال ۹۳ دست پیدا کردیم.

 

 

وی با اشاره به کاهش در آمدهای نفتی بیان کرد: قیمت نفت در بازارهای جهانی از ۱۲۰ دلار به زیر ۴۰ دلار رسید و درآمد کشور در دولت قبل از ۱۲۰ میلیارد دلار در سال به ۱۸ میلیارد دلار رسید که از مشکلات اساسی درآمد کشور بود و  در زمینه های دیگر برای مثال نفت و گاز چندین فاز پارس جنوبی افتتاح شد که  تا پایان امسال نیز ۳ تا ۴ فاز دیگر هم افتتاح خواهد شد که تمامی موفقیت های داخلی و منطقه ای نتیجه  سیاست های دولتی مبنی بر ایجاد آرامش، همدلی، وحدت و یکپارچگی بود.

 

 

استاندار هرمزگان با تاکید بر تلاش در جهت  ایجاد بستر در همه ی بخش ها و زمینه ها گفت: برای مشارکت همه ی بخش ها چه سرمایه گذاری داخلی و چه همکاری سایر نهادها تلاش مضاعفی داشت و دولت به پشتوانه مقام معظم رهبری، مردم و نهادها بعد از ۱۲ سال حقوق هسته ای ملت ایران در این مذاکرات تثبیت شد و به تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران پایان دهد، قطعنامه های ظالمانه سازمان ملل علیه ملت یکجا لغو شد، نتیجه مذاکرات هسته ای باعث شد بعد از رفع تحریم ها به بازار صادراتی نفت دسترسی مجدد پیدا کنیم چنانچه قبل از مذاکرات هسته ای بین ۶۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار بشکه می توانستیم صادر کنیم که در حال حاضر ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه رسیده است.

 

جادری با بیان اینکه مشکلات واردات کالاهای اساسی در دولت قبل و اجبار به خریداری کالا از یک کشور با کیفیت بسیار پایین و قیمت بسیار بالا اظهار کرد: امروز شرایط کاملا فرق کرده و همه کشورهای جهان با جمهوری اسلامی ایران وارد تجارت شده است. روابط بانکی ما با دنیا و استفاده از سوئیفت در زمینه اعتبارات اسنادی هم قدم های خوبی برداشته شد اگرچه هنوز به نقطه مطلوب نرسیده است. در زمینه فروش نفت با متمرکز کردن و مفاسدی که در گذشته به نام دور زدن تحریم مواجه بودیم، تکرار نشد. سابقه ی ۲/۷ میلیارد دلاری را از بیت المال خارج شد و به خزانه برنگشت معلوم نیست سرنوشتش به کجا خواهد انجامید یکی از موارد قابل ذکر است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز دولت برای مبارزه با فساد علی الخصوص فیش های نجومی گفت: دولت عزم خود را جزم کرده برای مبارزه با فساد در همه ی بخش ها و بدون رودروایسی در بحث مربوط به فیش های حقوقی ضمن برخورد قانونی با متخلفین با تمرکز بر تدوین قوانین و ضوابط به صورت ریشه ای وارد حل مشکل شد و به نفع دولت و جامعه بود.

 

استاندار هرمزگان  تصریح کرد: رونق اقتصادی و سرمایه گذاری که با تشکیل کارگروه رفع موانع تولید، تشکیل جلسات متعدد و بیش از ۸۳ جلسه تا دیروز توانستیم از توقف فعالیت ۸۶ واحد تولیدی کوچک و متوسط جلوگیری کنیم.

 

 

وی ادامه داد: در تکمیل ۱۴ واحد تولیدی تسریع کردیم و از تملک واحدهای بدهکار جلوگیری و کاهش هزینه و افزایش تولید را به میزان ۱۵ درصد به دست آوردیم. در برق رسانی سایت های پرورش میگو در مناطق مختلف استان تلاش کردیم و در بهینه سازی برای تولید حدود ۷ هزار تن میگوی پرورشی و اشتغالزایی ۲۴۰ نفر در این بخش اقدام کردیم. توسعه آبزی پروری از طریق صدور مجوز و ایجاد واحدهای پرورش ماهی در قفس به عنوان کاری جدید در استان هرمزگان که تاکنون ۳ واحد در حال فعالیت هستن و حدود ۵ واحد دیگر در شرف فعالیت هستند.

 

جادری  در خصوص اعتماد و توجه به توانایی و کارکرد بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی افزود: از ابتدای شروع فعالیت تاکنون ۷۳ طرح عمرانی را با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود طی سال های اخیر واگذار، اجرا، تکمیل و به بهره برداری رساندیم که این بخشی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی است در واقع یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی است.

 

وی با اشاره به فعالیت های گمرک  تاکید کرد: در طی این مدت درآمدهای گمرکی استان رشد قابل توجهی داشته به طوری که در ۳ ماه اول سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴، ۳۰ درصد افزایش داشته و صادرات غیرنفتی در ۳ ماه اول سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴، بر اساس آمار گمرک به میزان ۱۰۰ درصد از لحاظ وزنی و از لحاظ ریالی ۸۷ درصد رشد یافته است.

 

استاندار هرمزگان در خصوص بخش خدمات عمومی و درمان استان هرمزگان خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت و رونق بهره مندی در ارائه خدمات عمومی مانند حوزه درمان در طی این مدت دو دستگاه ام آر آی برای شهرستان میناب و بندرلنگه مستقر کردیم. بیمارستان ۹۶ تختخوابی بستک، بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان را بعد از ۲۳ سال که نیمه تمام رها شده بود، تکمیل و به بهره برداری رسید. بیمارستان سوانح سوختگی بندرعباس را افتتاح و در بخش پرتو درمانی بیمارستان شهید محمدی هم راه اندازی شد. با بهره برداری بیمارستان های فوق از ۱/۱۷ درصد به ۱/۲۲ درصد به ازای هر هزار نفر جمعیت افزایش یافت.

 

وی تاکید کرد: کاهش هزینه های درمان و افزایش افراد تحت پوشش بیمه سلامت و توزیع عادلانه پزشکان متخصص در بیمارستان های دولتی ۱۱ درصد جمعیت استان هرمزگان برابر با ۱۱۶ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفتند. این در حالی است که بالغ بر ۸۰ درصد از جمعیت روستایی از خدمات بیمه روستایی هزینه های درمان را با کیفیت ریافت می کنند.

 

جادری با اشاره به حوزه زیربنایی افزایش جمعیت تحت پوشش آب آشامیدنی روستائیان و خشکسالی در هرمزگان عنوان کرد: استان هرمزگان یکی از استان های خشکسال کشور است و تقریبا در رده ی ۳۱ قرار دارد لکن علیرغم خشکسالی های مکرر و کمبود منابع آب شرب روستاهایی که تحت پوشش آب آشامیدنی قرار گرفتند، از ۹۷۲ روستا به ۱۰۳۵ روستا رسیده اند و خانوار تحت پوشش از ۱۳۲ هزار خانوار به ۱۴۲ هزار خانوار افزایش یافته است  البته این تحول در افزایش جمعیا تحت پوشش آب آشامیدنی که در نواحی ساحلی و جزایر استان اتفاق افتاد با استفاده از فناوری آب شیرین کن و سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است که که مردم ساحل نشین و مردم روستایی توانستند برای اولین بار از این نعمت بهره مند شوند.

 

 

انتهای پیام/ت

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=347456
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,684 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی