لغو تحریم ها نباید موجب واردات بی رویه شود/مردم نگران اقتصاد لیبرالیسمی هستند
+ پ -
لغو تحریم ها نباید موجب واردات بی رویه شود/مردم نگران اقتصاد لیبرالیسمی هستند

مدرس دانشگاه های حاجی آباد گفت : توافقات هسته ای و لغو تحریم ها نباید منجر به واردات بی رویه شود و اگر قرار است وارداتی باشد باید تکنولوژی را وارد کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد میرزاده در گفتگو با خبرنگار پیارم ضمن تبریک توافق هسته ای اظهار کرد:در مورد مذاکرات هسته ای میتوان گفت نتیجه ی سالها مقاومت مردم ایران به بار نشست و کشورهای زورگو و بی منطق حق مسلم ایران را در برابر قدرت ملت ایران سر تعظیم فرود آورند.

 

 

وی ادامه داد: ما در بعد فنی خیلی امتیاز داده ایم و به عقب برگشته ایم, خیلی از محدودیت ها را پذیرفتیم، حتی این محدودیت ها را پیش خرید کردیم برای چندین سال, فقط در بعد سیاسی دنیا متوجه شد، فرهنگ مقاومت کارش را خوب انجام داده است,در بعد اقتصادی هم تا زمانی که مردم احساس نکنند و برای مردم ملموس نباشد نمی توان گفت کاری انجام شده است .

 

 

محمد میرزاده افزود : دولت باید حواسش باشد با وعده های اقتصادی نمی تواند اذهان عمومی را متقاعد نماید,این باید در عمل انجام پذیرد و برای عامه مردم به خصوص افراد و اقشار ضعیف جامعه در آینده نزدیک ملموس باشد و مردم تاثیرش را احساس کنند.

 

 

میرزاده در ادامه افزود: مردم نگران این هستند که اقتصاد به سمت لیبرالیسمی برود، اگر قرار باشد این مذاکرات فقط نتیجه اش همین باشد و در زندگی مردم تاثیر نداشته باشد یا اینکه به مردم وعده تاثیر در آینده بدهیم بگوییم سال بعد و در واقع در بعد اقتصادی کاری انجام نشده است.

 

 

وی اضافه کرد:نباید از این مذاکرات ذوق زده شویم از اقتصادی مقاومتی که کلید حل معیشت مردم است غافل شویم.

 

 

میرزاده گفت : نباید به بهانه توافق هسته ای تولیدات داخلی را تضعیف کنیم و چشم به دنیا برای تامین مایحتاج خود داشته باشیم.

 

 

مدرس دانشگاه تصریح کرد: دولت باید برنامه ریزی کند که فقط به سمت واردات نرود و به سمت زیر ساخت ها و بومی سازی فناوری حرکت کند,با اولویت بندی اقدام شود این نباشد که باز راه رانت خواری برای عده ای باز شود,که سرمایه دارن سرمایه دارتر و عامه ی مردم برده و کارگر آنها باشند، دیگر عصر کارگر و کارفرما به پایان رسیده و دنیا دارد از عصر تولید کننده و مصرف کننده عبور میکند ,باید عامه مردم در اقتصاد نقش داشته باشتد,و با فراهم کردن زیر ساخت های خوب کشور ,پیشرفت اقتصادی خوبی داشته باشد ,در این زیر ساخت ها حمل و نقل دریایی و ریلی درون کشور ,برون مرزی و مدرن سازی آن الویت دارد.

 

 

وی ادامه داد: فراوری و باز تولید و جلوگیری از خام فروشی هم این که به سرعت فعال شود می توان گفت کاری انجام شده ,ولی در گام نخست برای مردم باید قیمت های حبابی این چند سال یکی یکی شکسته شود و از انحصار طلبی جلوگیری شود.

 

 

وی در ادامه تاکید کرد : البته باید حواسمان باشد کسی یک طرفه برای خودش در آینده تبلیغ نکند,چون مردم متوجه هستند و می دانند اینها حاصل مقاومت, ایثار تک تک افراد جامعه بود ,حاصل قدرت فوق العاده و بازدارنده نظامی نیروهای مسلح بود و حاصل رهبری مدبرانه بود.

 

 

میرزاده توافق هسته ای را حاصل ایستادگی های مراحل گذشته و تیم های دیپلماسی گذشته بود،البته نقش این تیم مذاکره کننده برجسته تر بود چون در مساعل فنی وقت بیشتری گذاشتند.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff