لغو تحریم ها فرصتی برای کیفیت بخشی به تولیدات ملی با تکیه بر توان داخلی است
+ پ -
لغو تحریم ها فرصتی برای کیفیت بخشی به تولیدات ملی با تکیه بر توان داخلی است
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با هرمز:

لغو تحریم ها فرصتی برای کیفیت بخشی به تولیدات ملی با تکیه بر توان داخلی است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رفع تحریم هانباید منجر به آن شود که از تولیدات کاسته شود و به واردات تکیه کنیم، افزود: رفع احتمالی تحریم های اقتصادی فرصتی برای کیفیت بخشی به تولیدات ملی با تکیه بر توان داخلی و بازنگری اقتصاد کشور است .

روح‌اله بیگی ئیلانلو،نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه بحران اقتصادی کشور فشار زیادی را به مردم وارد کرده است، گفت:مدیران و مسئولان باید با جدیت در زمینه رونق تولید ملی، ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذار اقدام کنند که لازمه آن گذر از تنگ نظری و تک روی است.

 

وی اظهار کرد:برای رونق تولید و اقتصاد و خروج  از حالت رکود و تعطیلی باید زمینه را برای ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی به عرصه اقتصادی و تولید فراهم کنند.

 

بیگی افزود: در حال حاضر ۶۵ درصد شهرک های صنعتی و کارخانه های تولید کشور در حالت تعطیلی و رکود بسر می برند و یا پایین تر از حد ظرفیت کار می کنند لذا حل این مسئله نیازمندهمدلی و همزبانی مسئولین با یکدیگر است.

 

وی با بیان اینکه ما با بیگانگان به توافق رسیدیم اما در داخل کشور مسئولان نمی توانند یکدیگر را تحمل کنند،تاکید کرد: پیام اصلی توافق همدلی و همزبانی است لذا باید جناح و باند بازی باید کنار گذاشته شود و افراطی گری و تفریط در جامعه از بین برود تا مشکلات حل شود.

 

 

 

 

 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: لغو تحریم ها فرصتی برای رونق اقتصادی است و دیگر بهانه تحریم، مذاکره و مشکلات دیپلماسی،  سیاست خارجی برای مسئولین وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه کاهش تولیدات داخلی ناشی از اختلاف بین مسئولان است، بیان داشت: مسئولین، کارگزاران مجلس، دولت و قوه قضائیه باید بیش از گذشته همدل و همزبان باشند.

 

بیگی با اشاره به اینکه رفع تحریم ها نباید باعث شود تا از تولیدات ملی دست بکشیم و به واردات بی رویه روی آوریم، اظهار داشت: رفع تحریم ها فرصتی برای کیفیت بخشی به تولیدات ملی با تکیه بر توان داخلی و بازنگری اقتصاد کشور است و نباید منجر به آن شود که از تولیدات کاسته شود و به واردات تکیه کنیم.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff