لغو تحریمهای آمریکا علیه کوبا ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد
+ پ -
لغو تحریمهای آمریکا علیه کوبا ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد

رئیس «بنیاد عادی سازی روابط آمریکا-کوبا» در یک مصاحبه گفت که روند لغو تحریمهای اعمال شده واشنگتن ضد هاوانا، بین ۲ تا ۳ سال زمان می‌برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رئیس یک سازمان غیرانتفاعی فعال در زمینه «بهبود روابط آمریکا-کوبا» از طول کشیدن ۲ تا ۳ سال زمان برای لغو تحریمهای واشنگتن ضد هاوانا تاکید کرده است.

روز جمعه(دیروز) جان کری با حضور در هاوانا، رسما و پس از ۵۴ سال سال، سفارت آمریکا در کوبا را بازگشایی کرد تا روند برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور وارد مرحله تازه‌ای شود.

به دنبال اعلام آغاز تلاش آمریکا و کوبا برای برقراری روابط دیپلماتیک در اواخر آذر سال گذشته، مقامات هاوانا بر لزوم لغو تحریمها به عنوان یکی از شروط هموار شدن روابط این دو کشور تاکید کرده‌اند.

در همین ارتباط «النا فریره» رئیس «بنیاد عادی سازی روابط آمریکا-کوبا» در مصاحبه با «اسپوتنیک» گفت که لغو تحریمهای اعمال شده آمریکا علیه کوبا شاید بین ۲ تا ۳ سال زمان ببرد.

وی با اشاره به لغو تحریمها گفت: «این اقدام راحت و ساده‌ای نیست اما من فکر نمی‌کنم که تحریمها بیشتر از ۲ یا ۳ سال آینده پابرجا باقی بمانند».

رئیس سازمان فعال در زمینه بهبودی روابط آمریکا و کوبا افزود: «ما اکنون در یک نقطه مهم و تلاقی هستیم چرا که جامعه بازرگانان و تجار در آمریکا بسیار به این تغییر(برداشتن تحریمهای کوبا) علاقه دارند.

وی که خود در دهه ۱۹۶۰ از کوبا به آمریکا مهاجرت کرده، ادامه داد: «من فکر می‌کنم منافع بازرگانی و تجاری بسیاری برای لغو تحریمها وجود دارد و اگر شما این موضوع را با این حقیقت که سیاست(تغییر تحریمها) مسیر خود را بیابد، دیگر هیچ جایگاهی برای ادامه آن وجود ندارد».

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff