لطف و صفای ساکنان مناطق محروم قوت قلبی برای ادامه فعالیتم بود/تبلیغ دین و امر به معروف وظیفه الهی معلم است
+ پ -
لطف و صفای ساکنان مناطق محروم قوت قلبی برای ادامه فعالیتم بود/تبلیغ دین و امر به معروف وظیفه الهی معلم است

معلم پرتلاش هرمزگانی با اشاره به سختی های دوران خدمت در روستای مازهکران افزود: با جود شرایط سخت ، مسافت طولانی ، نبود وسیله حمل و نقل هیچگاه مردم با صفا و مهربان این منطقه را فراموش نمی کنم و هیچگاه سختی های کار باعث دلسردی من از این شغل نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  احمد فاشگو، معلم کهنه کار هرمزگانی که سال های عمرش را صرف خدمت به کشور و آموزش فرزندان این مرز و بوم کرده و این روزها سالهای پایانی خدمتش طی می کند را در روستاهای بخش تخت از توابع شهرستان بندرعباس مشغول به فعالیت است.

 

فاشگو در گفتگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه شغل معلمی ازجایگاه والایی در جامعه برخوردار است گفت: معلمی بالاترین و مقدس ترین شغل است لذا از همه افراد عوت می کنیم که پا به این عرصه بگذارند.

 

معلم روستای تخت اظهار کرد: ازسال ۶۶ وارد شغل مقدس معلمی شدم و در همه مقاطع از جمله ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان مشغول آموزش به دانش آموزان بودم که بیشترین دوران خدمتم درمقطع ابتدایی است.

 

فاشگو تصریح کرد: دوسال اول خدمت خود را در روستای مازهکران منطقه کوهستان و روستای صحرارود فاریاب از توابع رودان سپری کردم و پس از آن در ناحیه یک بندرعباس در روستای تخت مشغول خدمت می باشم.

 

وی  با اشاره به سختی های دوران خدمت در روستای مازهکران افزود: با جود شرایط سخت ، مسافت طولانی ، نبود وسیله حمل و نقل و ساعت ۴:۳۰ صبح  باید حرکت می کردم اما اهالی روستا در خصوص غذا و مسکن همکاری بسیاری خوبی را داشتند و مردم با صفا و مهربانی بودند که هیچگاه فراموش نمی شوند.

 

این معلم بیان کرد: با وجود شرایط سخت در دوران ابتدای خدمت و با وجود اینکه ۳۰سال و ۸ماه از دوران خدمت هم می گذرد اما هیچگاه سختی های کار باعث دلسردی من از این شغل نشد.

 

فاشگو افزود: با وجود اینکه امسال سال اخر خدمت است اما دوست ندارم بازنشسته شوم و مثل سالهای قبل در کلاس درس مشغول آموزش باشم.

 

وی تاکید کرد:برگزاری کلاسها در یک نوبت صبح بود اما من تا بعد ازظهر در کلاس در س می ماندم به گونه ای که گاهی هوا تاریک می شد و دانش آموزان با فانوس در کلاسهای درس حاضر می شدند.

 

معلم روستای تخت اظهار کرد: علاقمندی دانش آموزان به درس و نرفتن سمت کارهای نامناسب و رسیدن به جایگاه اجتماعی والا از دغدغه های من دو دوران خدمت بود.

 

فاشگو با اشاره به اینکه هم اکنون دانش آموزان من در جایگاههای اداری مختلف قرار دارند، تصریح کرد: ۱۰الی ۱۸ نفر از شاگردان من شغل مقدس معلمی را انتخاب کردند و برخی از آنان نیز در مخابرات، شرکت گاز، بانک  و سایر دارات مشغول فعالیت هستند.

 

وی  با اشاره یه سخن پیامبر گرامی اسلام که فرمودند من معلم برانگخته شدم، خاطرنشان کرد:  معلمان جامعه باید وظیغه الهی خود که همانا تبلیغ دین و امر به معروف است را فراموش نکنند و بیشتر وقت خود را صرف مطالعه و فراگیری علم کنند و همیشه دانشجو بماند.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff