لزوم چاره اندیشی دولت برای رفع وضعیت بدحجابی در جامعه
+ پ -
لزوم چاره اندیشی دولت برای رفع وضعیت بدحجابی در جامعه
کارشناس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان بندرعباس؛

لزوم چاره اندیشی دولت برای رفع وضعیت بدحجابی در جامعه

کارشناس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان بندرعباس عنوان کرد: تغییر پوشش بومی و سپردن آن بدست فراموشی، فاصله گرفتن از پوشش اسلامی و روی آوردن به برهنگی در عین پوشیدگی از مباحث مهم و قابل تامل در زمینه عفاف و حجاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه سالاری کارشناس و مسئول کارگروه گفتمان انقلاب اسلامی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان بندرعباس در گفتگو با خبر نگار سوریاس  اظهارکرد: نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت های باورهای دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است.

 

مسئول کارگروه گفتمان انقلاب اسلامی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان بندرعباس با اشاره به نقش حکومت اسلامی در ترویج عفاف و حجاب گفت:  نقش حکومت اسلامی در ایجاد و ترویج این باور انکار ناپذیر بوده و در نگاهی عمیق تر، ضروری و اساسی است پیش از برنامه ریزی صحیح باید عناصر مفهومی چون فرد انسانی، خانواده و جامعه را در زمینه فعالیت علمی و فرهنگی به خوبی شناخته و جایگاه هر یک را بررسی کرد .

 

وی افزود: سپس در سه مرحله نهادینه سازی (تعمیق )، گسترش فرهنگ (ترویج) و حفظ و پاسداری از باورهای ترویج شده ( تحفیظ ) با استفاده از ابزار و شیوه های کاملا مدرن و موثر به فعالیت پرداخت .

 

سالاری تصریح کرد: اندیشه و فرهنگ دینی ساختار اصلی جامعه اسلامی را تشکیل می دهد که اثر آن در رفتارهای فردی و اجتماعی شهروندان هویدا می شود و بازتاب باورها و دغدغه های افراد را در فضای حاکم بر جامعه می توان دید و از آنجایی که اثر گذاری و اثر پذیری فرد و جامعه امری پذیرفته شده و انکار ناپذیر است برای اصلاح تغییر و ایجاد فرهنگ باید به این دو مسئله توجه ویژه ای داشت .

 

مسئول کارگروه گفتمان انقلاب اسلامی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان بندرعباس خاطرنشان کرد:  ترویج بی حجابی، اشاعه فرهنگ غرب و مدهای اروپایی، غربی و پوشش های غیر اسلامی و همچنین فراگیر شدن بازار مد و مدلینگ و مانکن با تعاریف غیر اسلامی و آثار سوء آن از گناهان آشکاری است که متاسفانه در جامعه به وفور دیده می شود ، تغییر پوشش بومی و سپردن آن بدست فراموشی، فاصله گرفتن از پوشش اسلامی و روی آوردن به برهنگی در عین پوشیدگی از مباحث مهم و قابل تامل در زمینه عفاف و حجاب است که باید مورد توجه قرار گیرد .

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff