لزوم نظارت بیشتر در شهرداری بندرعباس/ نسل درختان بومی منطقه در خطر است
+ پ -
لزوم نظارت بیشتر در شهرداری بندرعباس/ نسل درختان بومی منطقه در خطر است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس با ابراز نگرانی از وضعیت ضعیف نظارت در شهرداری بندرعباس عنوان کرد: شرکت های طرف قرارداد شهرداری نسبت به حقوق کارگران اجحاف می کنند و با وجود دریافت بیش از ۲ میلیون تومان به ازای هر نفر ، گاهی شاهد این هستیم که به افراد کمتر از یک میلیون تومان پرداخت می کنند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده؛ عباس پوریان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس در نشست شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه قابلیت زبان فارسی کمتر از سایر زبان ها اعم از انگلیسی و فرانسوی و … نیست؛ افزود: هزاران سال است که زبان رسمی و دیوانی حکومت هایی از جنوب چین خاورمیانه آسیای میانه بوده است جا دارد برای حفظ و پاسداشت آن بکوشیم .

 

وی در ادامه بیان کرد: از کار بردن الفاظ خارجی و واژه های خارجی خودداری کنیم به ویژه در مکالمات و مکاتبات اداری و رسمی استفاده از واژه های brt و lrt که اولی به عنوان تندرو و دومی قطار سبک شهری در فرهنگستان ادب فارسی نامگذاری شده پرهیز کنیم.

 

وی با ابراز نگرانی از وضعیت ضعیف نظارت در شهرداری بندرعباس عنوان کرد: شرکت های طرف قرارداد شهرداری نسبت به حقوق کارگران اجحاف می کنند و با وجود دریافت بیش از ۲ میلیون تومان به ازای هر نفر، گاهی شاهد این هستیم که به افراد کمتر از یک میلیون تومان پرداخت می کنند .

 

رئیس کمیسیون شورای شهر بندرعباس اضافه کرد: بعضی از آیتم ها حقوق و دستمزد را کم می کنند و حتی پرداخت نکردن به موقع حقوق آنها را شاهد هستیم که باید با نظارت بیشتر این مشکلات را برطرف کرد.

 

وی در ادامه گفت: اگر شهرداری خود را موظف به نظارت و برخورد با این مسائل نمی داند، این نمایندگان مردم در شورای شهر هستند که وظیفه خود را پاسخگویی به مردم می داند و از شهرداری می خواهیم فکری برای نظارت بیشتر کند.

 

رئیس کمیسیون شورای شهر بندرعباس ضمن تشکر از اقدامات شایسته خدمات شهری افزود: به درختان بومی و محلی که سازگاری زیادی دارند توجه بیشتری شود زیرا با عدم توجهی که در به کار بردن پوشش گیاهی بومی و محلی در این چند سال شده است شاهد این هستیم که نسل این درختان درون شهر در خطر است و جای خود را به گونه های دیگری داده اند و دغدغه من از این است که شاید دیگر کودکان ما با این درختان آشنایی نداشته باشند.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff