لزوم فرهنگ سازی اهدای خون در جامعه/ وجود بیش از 350 بیمار تالاسمی نیازمند خون در میناب
+ پ -
لزوم فرهنگ سازی اهدای خون در جامعه/ وجود بیش از ۳۵۰ بیمار تالاسمی نیازمند خون در میناب

سرپرست پایگاه انتقال خون شهرستان میناب با بیان اینکه اهدای خون باید در جامعه فرهنگ سازی شود گفت: در شهرستان میناب بیش از ۳۵۰ بیمار تالاسمی نیازمند به خون وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حسن سالاری سرپرست پایگاه انتقال خون شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب، با بیان اینکه شهرستان میناب بعد از بندرعباس بیشترین نیاز خونی را دارد گفت: میناب با توجه به وسعت بسیار و جمعیت بالای آن به دیگر شهرستان های استان نیازمند فراورده های خونی بیشتری نسبت به دیگر شهرستان ها است.

 

 

سالاری اهدای مستمر خون را موجب سلامتی، شادابی و افزایش طول عمر فرد عنوان کرد و افزود: اهدای خون درواقع جایگزینی برای مراقبت های پزشکی و درمانی افراد است، بطور کلی افرادی که به صورت مستمر در طول سال خون اهدا می کنند از سلامتی و طول عمر بیشتری آن هم به صورت رایگان برخوردار هستند.

 

 

وی عنوان داشت: درسه ماهه اول سال جاری ۲هزارو ۱۰۹ نفر مراجعه کننده برای اهدای خون داشته ایم که ازاین تعداد ۱هزارو ۹۵۹ نفرموفق به اهدای خون شدند، که ۶۳ نفر زن و ۱هزارو ۸۹۶ نفر مرد بودند، که نسبت به سال گذشته افزایش  ۶۳ درصدی را در اهدای خون داشته ایم.

 

 

سالاری با بیان اینکه این مقدار خون اهدایی جوابگوی نیاز شهرستان نیست اظهار داشت: هر چند هر ساله شاهد افزایش اهدای خون هستیم ولی این مقدار جوابگوی مصرف خونی شهرستان نیست و ما مجبور هستیم این کمبود خونی را از مرکز استان تهیه کنیم.

 

 

سرپرست پایگاه انتقال خون میناب افزود: برای بوجود آمدن فرهنگ اهدای خون در جامعه نیازمند کمک و حمایت خیرین، موسسات ، ارگان های دولتی، خصوصی، ورزشی و خوده مردم هستیم، اگر هر کدام از انسان ها به این بایندیشند که خون آنها می تواند جان یک انسان را نجات دهد و سبب خوشحالی یک خانواده بزرگ همچون خانواده خود شوند این کار را با جان و دل انجام می دهد.

 

 

وی عنوان کرد: با توجه به مصرف بالای بیمارستان میناب ما  نیازمند به تمام گروه های خونی هستیم چون شهرستان میناب بعد از بندرعباس نیازمند بیشترین فراوارده های خونی است.

 

 

سالاری با بیان اینکه در شهرستان میناب بیش از ۳۵۰ بیمار تالاسمی نیازمند خون وجود دارد گفت: هر کدام از این بیماران تالاسمی هر ۱۵ روز نیازمند خون هستند که این مقدار خون جوابگوی نیاز آنها نمی باشد حتی جدا از بیماران تالاسمی بخش های دیگری مانند تصادفات، خونریزی ها، عمل های جراحی، و پایگاه های دیگر شهرستان میناب نیز وجود دارند که نیازمند خون هستند و ما نمی توانیم این مقدار خون را برای آنها تهیه کنیم.

 

 

این مسئول خاطر نشان کرد: نیاز به خون نباید مختص به خوده فرد باشد، فرهنگ سازی اهدا خون باید در جامعه نهادینه شود و این کار مختص به ماه های خاصی نباشد و در تمام فصول این کار خیر و خداپسندانه باید انجام شود.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff