لزوم شناسایی ظرفیت های کشاورزی در قشم برای جوانان / کشاورزی سلاح اصلی ایران در جنگ اقتصادی
+ پ -
لزوم شناسایی ظرفیت های کشاورزی در قشم برای جوانان / کشاورزی سلاح اصلی ایران در جنگ اقتصادی

امام جمعه قشم گفت: جهاد کشاورزی باید ظرفیت های موجود در قشم را شناسایی کند و مشاغلی که امکان ایجاد آن در قشم وجود دارد را به جوانان معرفی کند و زمینه خودکفایی قشم در سایه رونق کشاورزی را فراهم آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، حجت الاسلام رضاجوکار، امام جمعه شهرستان قشم در جمع کارکنان جهاد کشاورزی این شهرستان ، اظهار داشت : جهاد کشاورزی باید در جهت استفاده از ظرفیت های موجود خود به دنبال جوانان و سرمایه گذاران برود و از آنها درخواست کند برای رشد کشاورزی در قشم سرمایه گذاری کنند.

 

وی افزود: در نبرد اقتصادی با دشمن یکی از بهترین راه ها عرصه کشاورزی است که با توجه به اقلیم خاص کشور می شود در تمام نقاط کشور به این مهم پرداخت و به خودکفایی رسید.

 

حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه جهادتحت شرایط مختلف و با توجه به نوع دشمنی  تغییر می کند ، اظهار داشت : جهاد در برابر دشمن در شکلهای مختلف صورت می پذیرد وقتی دشمن به جنگ نظامی بیاید با او نظامی جهاد می کنیم و وقتی به فرهنگ و اقتصاد ما حمله کند جهاد ما نیز متناسب با حرکت دشمن تغییر خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: بالاترین مصداق برّ ونیکی خدمت به مردم محرومی است که شایستگی خدمت را با حضور گسترده در همه صحنه ها از به پیروزی رساندن انقلاب تا حضور در راهپیمایی ها و انتخابات به خوبی نشان داده اند است.

 

جوکار به سهم بالای جهاد کشاورزی در سبد روزانه مصرفی خانوده ها اشاره کرد و با انتقاد از عدم فرهنگسازی در  کار کشاورزی ، افزود: متاسفانه در کشور فرهنگ کار نهادینه نشده است و اکثر جوانان کار را در پشت میز نشینی می بینند و به کار کشاورزی علاقه ای نشان نمی دهند.

 

امام جمعه قشم ادامه داد: جهاد کشاورزی باید ظرفیت های موجود در قشم را شناسایی کند و مشاغلی که امکان ایجاد آن در قشم وجود دارد را به جوانان معرفی کند و زمینه خودکفایی قشم در  سایه رونق کشاورزی را فراهم آورد.

 

مالک یزدان پناه رئیس اداره جهاد کشاورزی با ارائه گزارش عملکرد این اداره به امام جمعه شهرستان ، اظهار داشت: کارمندان اداره جهاد کشاورزی با توجه به حقوق پایین نسبت به سایر کارکنان دیگر اما تلاش وافری در جهت خدمت رسانی به مردم دارند و مشکلات موجود مانع از فعالیت انها نشده است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff