لزوم رعایت بهداشت فردی زوار ایرانی در ایام اربعین حسینی

+ پ -
لزوم رعایت بهداشت فردی زوار ایرانی در ایام اربعین حسینی

مسئول پست امداد موکب ۱۰۰۰ نفری ستاد مردمی اربعین حسینی استان هرمزگان در شهر کربلا اظهار داشت: یک تیم پزشکی به مدت ۱۴ روز در موکب ستاد مردمی اربعین حسینی استان به زوار در شهر کربلا خدمات بهداشتی و درمانی ارایه می‌نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رفتارنیوز، جواد بیژنی مسئول پست امداد موکب ۱۰۰۰ نفری ستاد مردمی اربعین حسینی استان هرمزگان در شهر کربلا اظهار داشت: با جمع آوری یک تیم پزشکی به مدت ۱۴ روز در موکب ستاد مردمی اربعین حسینی استان به زوار در شهر کربلا خدمات بهداشتی و درمانی ارایه می‌نماییم که شامل یک ایستگاه درمانی امدادی و خدمات سرپایی و نیمه بستری به زائران کربلا و هماهنگی با بیمارستانهای عراق می‌باشد.

 

مسئول پست امداد موکب ۱۰۰۰ نفری ستاد مردمی اربعین حسینی استان با تاکید بر شرکت زوار در کلاسهای آموزشی خاطر نشان ساخت: در این کلاسها زوار آموزش و توصیه های لازم بهداشتی و شناخت نسبت به آب و هوای کشور عراق و داروهایی که به عنوان مواد مخدر در کشور عراق تلقی می‌گردد آموزش داده می‌شود تا با مشکلات بعدی مواجه نشوند.

 

وی افزود: هم اکنون تمامی کارها به صورت خود جوش است و نظام پرستاران و بسیج جامعه پزشکی وارد عمل شده تا آنچه مربوط به بخش بهداشت و درمان می‌شود را به مردم آموزش دهد.

 

بیژنی با تاکید بر این که زوار در هر جا و مکانی که وارد می‌شوند باید دستان خود را به صورت صحیح شست و شو دهند گفت: بهتر است اول صابون را بشویند و بعد دست خود را بشویند، کمتر روبوسی کنند و از ظروف چند بار مصرف استفاده نکرده و لیوانهای شخصی به همراه داشته باشند.

 

فعال جهادی هرمزگان با مهم خواندن بحث اسکان، بهداشت و درمان، تغذیه و تردد مردم در ایام اربعین حسینی به زوار هشدار داد که مراقب تغییر دمای هوای ناگهانی کشور عراق باشند تا دچار سرماخوردگی نشود، در کشور عراق طول روز هوا بسیار گرم است اما حوالی شب هوا بسیار سرد می‌شود، همچنین  زائران تا جایی که می‌توانند لوازم اضافی همراه خود نبرند، از غذای سبک آشپزهای ایرانی استفاده کرده و هرگز پرخوری نکنند.

 

مسئول پست امداد موکب ۱۰۰۰ نفری ستاد مردمی اربعین حسینی استان گلو درد و مسمومیت را از امراض عمده زوار در ایام اربعین عنوان کرد و گفت: گرفتگی عظلانی و خستگی سفر بسیار شایع می‌باشد و توصیه می‌کنیم مردم قبل از سفر به کشور عراق به کوه نروند و فقط تمرین پیاده روی انجام دهند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff