لزوم تربیت نیروهای تراز انقلاب از بنیان خانواده

احمدی طیفکانی گفت: لازم است نیروهای تراز اول انقلاب را از کانون گرم خانواده و با همراهی تمامی اعضای خانواده تربیت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سمیه احمدی طیفکانی معاون پژوهشی حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان در اولین نشست تخصصی و بین المللی محور، جوان گرایی ، تمدن نوین اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد:شعار نشست امروز را به جوان ها اختصاص داده ایم، زیرا مقام معظم رهبری می فرمایند: بصیرت و آگاهی که امروز جوان های ما دارند حتی از جوان های دوران دفاع مقدس بیشتر است.
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان با بیان اینکه امام (ره) وقتی آمد سرنوشت انقلاب را به دست جوان ها داد، افزود: این جوانها هستند که می توانند جامعه را به حرکت در بیاورند.
سردبیر هفته نامه فرهنگی اجتماعی محور ادامه داد: در مجموعه محور از نسل جوان استفاده کرده ایم و جوان های ما از سال ۹۷ تا کنون هر هفته سخنرانی های حضرت آقا را تبدیل به کلیپ، عکس نوشت و هفته نامه چاپی کرده اند.
احمدی طیفکانی بر لزوم همکاری اساتید حوزه و دانشگاه در امورات فرهنگی و همکاری با قشر نوجوان و جوان تاکید و خاطرنشان کرد: از اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه ها در محموعه فرهنگی اجتماعی محور استفاده می شود.
وی گفت: چشم انداز ما تکامل جامعه بشری و انسانی است که بتوانیم نیروی مومن، جهادی و انقلابی را تربیت کنیم.
سردبیر هفته نامه محور اظهار کرد: موضوعات فراوانی را در هفته نامه محور کار کرده ایم که مربوط به انقلاب و مطالب دینی بوده است و رسالتی که در این هفته نامه مدعی هستیم پاسداری از انقلاب و دستاوردهای انقلاب با کمک های مردمی خواهد بود.
احمدی طیفکانی با بیان اینکه این هفته نامه به وسیله نذورات فرهنگی فعال می باشد، افزود: در تولید محتوای این هفته نامه اقشار مختلف دخیل هستند و از قشر کودک تا میانسال ما را همراهی می کنند.
وی ادامه داد: آموزش های تخصصی شامل عکس نوشت، طراحی بنر، صفحه آرایی و دیگر آموزش ها ویژه افراد همکار در این هفته نامه داده می شود.
سردبیر هفته نامه محور تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی در این هفته نامه تحت منشور خاصی می باشد که بر اساس رده های سنی متناسب با نیازشان خدمات تربیتی ارائه می شود.
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به اینکه در تبیین آرمان نوین اسلامی بایست آمادگی برای ولایت عظمی ایجاد شود، خاطرنشان کرد:
انتظار داریم با همکاری اساتید در حوزه و دانشگاه و در سطح ملی و با نذرورات فرهنگی این کار حسنه را ارتقاء بخشیم.

محور الگویی برای قرارگاه فرهنگی ؛سیاسی از مسیر خانواده
عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی در قرآن و حدیث در این نشست اظهار کرد: ارتباط عمیق بین اعضای محور یکی از چالش های تربیت دینی نسل چهارم انقلاب در پیوند اعضای خانواده را حل کرده و خانواده را درگیر منویات رهبری و مسائل تمدنی انقلاب نموده است.
زینب طیبی گفت: محور الگویی برای قرارگاه فرهنگی ؛سیاسی و اجتماعی در تحقق تمدن نوین اسلامی از مسیر نهاد خانواده است.
وی ازحضور جوانان محور رسانه ی پای کار در اولین نشست بین المللی کمیته بانوان گام دوم انقلاب اسلامی خبرداد و گفت: دردرجه اول ما باید قدردان نعمت ولایت باشیم، نشست ما با موضوع هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور، جوان گرایی، تمدن نوین اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد.
این استاد دانشگاه افزود: خدای منان را شاکریم که در نشست بین المللی ما جوانان پرشور وبا ایمان استان شهید پرورهرمزگان نیز حضور داشتند.
حرکت خوب محور می تواند الگوی ملی و فراملی داشته باشد
عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب تشریح نمود: یکی از حرکتهای قابل توجه هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور که می تواند الگوی ملی و فراملی داشته باشد ارتباط و تعاملی است که بین نسل گذشته و حال حاضر ایجاد شده، ارتباط عمیق بین اعضای محور یکی از چالش های تربیت دینی و انقلابی نسل چهارم انقلاب را حل کرده و همه خانواده را درگیر منویات رهبری و مسائل تمدنی انقلاب نموده است.

طیبی درادامه افزود: وقتی اعضای خانواده درگیر دغدغه ای می شوند کل اعضا و متمرکز حل نمودن آن مسئله می شوند ودر اصلاح مشکل ، هدایت راهبرانه آن نقش می پذیرند و خانواده به عنوان موضوع هفته ، پروژه ای آن موضوع را دنبال پژوهشی درقالب یک شماره از هفته نامه محور حل می کنند.

عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب گفت: همه تلاش می کنند جهت تحقق منویات امام خامنه ای مدظله العالی، تمام رده های سنی کودک نوجوان و جوان حاضر در محور جهت تحقق منویات رهبری به اندازه توان و بضاعت علمی و فرهنگی خود کمک می کنند تا انتظارات رهبری جامعه عمل یابد، متولیان هفته نامه محور در عمل نشان داده اند که هم خودشان و هم چند نسل را بی مانند مشغول دغدغه‌های رهبری و مسائل تمدنی انقلاب نموده اند.

محور می تواند در کاهش معضلات اجتماعی نقش آفرینی کند
طیبی با بیان اینکه محور، با این سیاست که با دور هم آمدن خانوادگی میتوان گسست ها و معضلات اجتماعی را کاهش داد، خاطرنشان کرد: محور اثبات کرده است یک خانواده می تواند یک قرارگاه بزرگ فرهنگی در پایبندی و تقویت مبانی دین مبین اسلام در تقابل با شیطنت های هژمونی کفر، باشد.

وی تاکید کرد: شما طلاب محور در هرمزگان اثبات کرده اید می توان به هر چه تمام تر پیوندی زیبا بین نسل دیروز و امروز و آینده ایجاد کرد.

برگزار کننده این نشست گفت: محور کانونی بیانیه گام دوم انقلاب، امیدآفرینی و جهادی کار کردن است، هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور با نقش آفرین نمودن نیروهای جوان مومن متعهد به عنوان موتور محرک در تمام حوادث طبق منویات امام خامنه ای مدظله العالی، حرکت پیشران انقلاب را تمدنی طبق بیانیه گام دوم با جذب خانوادگی جوانان به پیش می برند.
نسل چهارم انقلاب پای کار تر از نسل اول
عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اظهار کرد: گاه در جامعه این شائبه ایجاد می شود که آیا با حجم عظیم هژمونی دنیای کفر، نسل چهارم انقلاب نیز می توانند مانند جوانان اول انقلاب پای کار انقلاب اسلامی و تمدینی عظیم و جهانی باشند، اما جوانان ثابت کرده اند که می توانند.

طیبی ادامه داد : حرکت هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور پاسخ جلو دار بودن جوانان امروز پس از اعتماد و هویت بخشی به جوان را داده است.محور، چالش ارتباط برقرار کردن هدفمند نسل گذشته وحال را با اثبات عملی نقش آفرینی نسل جوان و اینکه با اعتماد به جوانان میشود گام های بلند با نگاه بلند داشت ، را ثابت نموده است.

وی با بیان اینکه بزرگان ما، .بار‌ها به ظرفیت و توانایی جوانان اظهار نموده اند؛ که اگر جلوتر نباشند عقب تر هم نیستند، تاکید کرد: جوانان امروز ما در شرایط بهتر، دارای حرکت پیشران تر ، و با تقوا تر ی دارند.

تمدن اسلامی و جهانی پایه گذاری می شود
عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب گفت: ما اراده کرده ایم تمدن اسلامی وجهانی پایه گذاری کنیم، شعار می توانیم و باور به اینکه می توانیم را دادیم، همه ما تبعیت می کنیم دراین مسیر از ولایت فقیه امام خامنه ای مدظله العالی ، دشمن به دنبال ناامید کردن جوانان ماست، میخواهند کاری بکنند ملت ایران اراده تعالی نکنند ،غرب و امریکا در صددند اراده پیشرفت را ازما بگیرند و اینگونه ما سراغ کارتمدنی نرویم، اما جوان مومن و انقلابی تا پای نفس پای ولایت و آرمان های انقلاب خواهد بود.

گفتنی است در این نشست میهمانان بین المللی با تبیین نعمت بزرگ ولایت و رهبری امام خامنه ای مدظله العالی، بر رسالت بانوان در تربیت نسل مومن و انقلابی؛تبدیل تهدیدهای مجازی به فرصت های رشد و بالندگی معنوی و علمی جوانان و پیوند عمیق نسل جوان با ولایت و رهبری و امیدافزایی در جوانان و رواج اخلاق و معنویت و عدالت تاکید ورزیدند.

نشست بین المللی کمیته بانوان گام دوم انقلاب با حمایت وهمکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان هرمزگان، معاونت پژوهشی مدیریت حوزه علمیه مرکز استان هرمزگان.محور، رسانه ی پای کار دراستان هرمزگان، مجتمع آموزش عالی قرآن وحدیث جامعه المصطفی العالمیه، بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان، برگزار شد.

انتهای پیام/