تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 86922
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

لزوم برنامه ریزی جامع برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بر لزوم برنامه ریزی جامع برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری هرمز، دکتر محمد شکاری در نخستین کنگره بین المللی اورژانس های قلبی در بندرعباس اظهار داشت: در ابتدای قرن ۲۰  از کل موارد مرگ و میرهایی که رخ داده ۱۰ درصد […]

لزوم برنامه ریزی جامع برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بر لزوم برنامه ریزی جامع برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی تاکید کرد.

شکاری

به گزارش پایگاه خبری هرمز، دکتر محمد شکاری در نخستین کنگره بین المللی اورژانس های قلبی در بندرعباس اظهار داشت: در ابتدای قرن ۲۰  از کل موارد مرگ و میرهایی که رخ داده ۱۰ درصد به علت بیماریها ی قلبی بوده است.

وی ادامه داد: در آخر قرن ۲۰ نیز این رقم به ۲۵ درصد رسید و پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۵بین ۳۵ تا ۶۰ درصدمرگ ومیرهامربوط به بیماریهای قلب وعروق باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: این آمار نشان دهنده آن است که  ریشه و علت های این موضوع باید به عنوان یکی از اولویتهای نظام سلامت در کشور و همچنین از برنامه های مهم دانشگاه های کشور نیز باشد.

دکتر شکاری تصریح کرد: از بین عوامل غیر قابل تعدیل، مباحث نژادی، ژنتیکی و یا عوامل رفتاری مثل مصرف سیگار و دخانیات و عوامل فیزیولوژیکی مثل دیابت،چاقی وغیره، اگر بخواهیم به آمار ۸۰ درصدی بحث پیشگیری برسیم نیازمند به برگزاری این چنین کنگره هایی هستیم و امیدواریم درخروجی و پیامد این کنگره به این سمت و اهداف برسیم.

وی توسعه آموزش عمومی کشور را مهم ارزیابی کرد و گفت: در این خصوص وسایل ملی، شبکه های دیداری وشنیداری نیاز هست بیشتر به میدان بیایند تا شناخت ریسک فاکتورها و عوامل خطر قلب و عروق در جامعه ما نهادینه شود و در ارتقاء دانش سلامت مردم ، این کنگره ها باید برنامه های مناسبی ارائه دهند و در زمینه دانش عمومی مردم بخصوص دانش آموزان ومدارس ودانشگاهیان کشور بیشتر کار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان سلامت و امنیت غذایی را نیز یکی از اهداف واقعی این کنگره برشمرد و بیان داشت: هر استان عادتهای غذایی خود را دارد که نظارت اصولی بر تولیدو تغذیه نقش بسیار مهمی بر پیشگیری عوامل خطر قلب وعروق دارد.

رئیس نخستین کنگره ملی اورژانس های قلبی، تولید و افزایش امکانات تفریحی سالم را یکی دیگر از برنامه های پیشبردی در پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی مطرح کرد و یادآور شد: متاسفانه در کشور ما به صورت واقعی در این زمینه کار نشده اما در کشوری همچون فنلاند به  این موضوع اهتمام زیادی شده و ما شاهد آمار پیشگیری قابل توجهی در این چنین کشورهایی نیز بودیم .

نخستین کنگره بین المللی اورژانس های قلبی تا ۲ اسفند ماه در بندرعباس برگزار می شود.

 

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=86922
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,448 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل