لزوم برخورد قضایی جدی با عاملان شهادت شهید غیرت

ربانی تاکیدکرد: قوه قضائیه می‌بایست نسبت به مجازات جانیان چاقو به‌دست سبزوار اقدام قاطع انجام دهد و آنان را به اشد مجازات محکوم کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ربانی کارشناس مذهبی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ضمن تشریح علل بروز جنایت سبزوار اظهار کرد: متاسفانه بروز چنین جنایتی ناشی از کینه‌توزی دشمنان‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به دین و مکتب اسلامی است، مکتب اسلام، چنین آدم‌های باتقوایی را پرورش داده که برای ناموس‌شان احساس مسوولیت می‌کنند و حاضرند جان‌شان فدا کنند تا ناموسشان محفوظ بمانند.

وی با اشاره به فداکاری شهید الداغی افزود: فداکاری ایشان نمود تکلیف و احساس مسئولیت است و همه ما در مقابل منکرات وظیفه شرعی داریم و باید در برابر آنها بایستیم و جامعه از ارازل اوباش پاک کنیم و نهی از منکر زنده نگه داریم.

کارشناس مذهبی استان هرمزگان به نقش خانواده در پرورش عناصری همچون عوامل جنایت سبزوار اشاره داشت و تصریح‌کرد: اگرچه نقش خانواده می‌تواند تاثیر گذار باشد اما بیشترین نقش مربوط به جامعه، دوستان ناباب و فضای مجازی است که می‌تواند چنین عناصری تربیت کند لذا باید به دوستان فرزندان‌ خود بیشتر توجه کرد چون جوانان بیشتر وقت‌شان با دوستان خود سپری می‌کنند.

ربانی با بیان اینکه جامعه نقش زیادی در شکل دادن به عامل تبهکار دارد، تاکید کرد: به همین خاطر است که باید جامعه‌ای عاری از منکرات باشد تا جوانان آلوده نشوند، اگر جامعه آلوده باشد بدون شک همه افراد جامعه مسموم می‌شوند، چون در این جامعه زندگی می‌کنیم نباید نسبت به معضلات بی‌تفاوت باشیم والا دیر یا زود گریبان‌گیر همه می‌شود.

وی با گلایه از اینکه قوانین موجود از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت نمی‌کند، اذعان‌داشت: نمونه بارز آن بی بندوباری است که در جامعه ما در حال شکل گیری است و بی‌حجاب‌ها، آمران به‌ معروف را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و هیچ ترسی هم ندارند و با قباحت به عمل زشت خودشان ادامه می‌دهند، عده‌ای هم فیلمبرداری می‌کنند و عده‌ای دیگر تماشاگر هستند لذا اینجاست که قوه قضائیه می‌بایست نسبت به مجازات جانیان چاقو به‌دست سبزوار اقدام قاطع انجام دهد و آنان را به اشد مجازات محکوم کند.

کارشناس مذهبی هرمزگان بیان‌داشت: توقع داریم به پاس خون شهدا و وصایای آنان که می‌فرمودند «خواهرم حجاب شما سنگر شماست» با هنجار شکنان برخورد جدی تر انحام بگیرد تا خانواده شهدا فکر نکنند خون عزیزانشان هدر رفته و هیچکس جرات نکند قانون شکنی کند دراین صورت، آمران به‌ معروف احساس دلگرمی خواهند کرد.

وی ضمن تایید نقش وقایع و اغتشاشات سال گذشته در بروز جنایت سبزوار تصریح‌کرد: متاسفانه دشمنان‌ بستر برای جنایت فراهم کردند و با تبلیغات سوء، عده‌ای را به بی‌راه کشاندند لذا امیدوارم با عملکرد خوب مسئولان نظام خصوصا در حوزه معیشت، مسکن و رفع مشکل بیکاری جوانان، این توطئه‌های دشمنان خنثی شود و نقشه‌های شوم آنان نقش به آب شود.

ربانی در پاسخ به این سوال که چرا عمدتاً سلبریتی‌هایی که در برخی مسائلی که به آنان ربطی ندارد دخالت می‌کنند اما در چنین وقایعی سکوت پیشه می‌سازند؟ اذعان‌داشت:  متأسفانه سلبریتی‌ها خودشان از همان طیف هستند لذا توقع نداشته باشیم آنها مخالفتی کنند.

کارشناس مسائل دینی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه باید جانیان چاقو به‌دست سبزوار زودتر به اشد مجازات برسند، به تاثیر آن اشاره کرد و گفت: مجازات جانیان به طور حتم، تأثیر زیادی دارد و انجام این عمل بدین معناست که قوه قضائیه به طور جد حامی قانون و حامی آمران به معروف است و همچنین درس عبرتی است برای افرادی که خیال چنین جنایتی در سر می‌پرورانند، لذا استدعا داریم از مسوولان قوه‌ قضائیه هرچه زودتر این جنایتکاران را به سزای اعمال‌شان برسانند.

انتهای پیام/