لزوم اشاعه فرهنگ علوی و کاربردی نمودن فرهنگ امام علی(ع) در میان جوانان
+ پ -
لزوم اشاعه فرهنگ علوی و کاربردی نمودن فرهنگ امام علی(ع) در میان جوانان

 رئیس بنیاد بین الملل نهج البلاغه هرمزگان، بر لزوم اشاعه فرهنگ علوی و اندیشه های امام علی در میان جوانان و نوجوانان استان تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ لیلا امینی رئیس بنیاد نهج البلاغه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) «نهج البلاغه معجونی است، برای شفا و مرهمی است برای درد های فردی و اجتماعی» اظهار کرد: نهج البلاغه گزیده ای از کلام امام علی (ع) و بی نظیر در فصاحت و بلاغت است، که توانسته تمامی موضوعات مختلف در یک جامعه اسلامی را در خود جای دهد.

 

وی در تشریح اهداف ساختاری بنیاد نهج البلاغه، عنوان کرد: اشاعه فرهنگ علوی و کاربردی نمودن اندیشه ها و اهداف امام علی (ع) در یک جامعه مدنی اسلامی، تربیت مربی در دو سطح مقدماتی وعالی، ترویج و گسترش آموزش نهج البلاغه در ارگان ها و نهادهای دولتی از طریق آموزش و پرورش و برگزاری سمینارهای مختلف بخشی از اهداف این بنیاد است.

 

وی با بیان اینکه باید با تمسک به سبک زندگی علوی و اسلامی محورهای تربیتی را در جامعه نهادینه کنیم، ترویج سبک زندگی اسلامی همراه با سیره علوی را نیاز امروز جامعه دانست.

 

رئیس بنیاد نهج البلاغه هرمزگان ادامه داد: هدف از برگزاری دوره های آموزش و ضمن خدمت در ارگان ها و سازمان های مختلف دولتی، آشنایی کارکنان دولت با نهج البلاغه، مدیریت علوی و اخلاق علوی است.

 

وی با تاکید برآشنایی روز افزون نوجوانان و جوانان، با اخلاق و منش علوی خاطرنشان کرد: بنیاد نهج البلاغه در راستای ترویج کلام علوی اقدام به برگزاری مسابقات علمی و سمینارهای تخصصی در شهرهای مختلف استان کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: پژوهشکده نهج البلاغه با هدف تهیه و تدوین متون درسی و غیر درسی متناسب با نیاز جامعه امروز در استان ایجاد شده است از این رو در تولید محتوا و اشاعه فرهنگ علوی در بین جوانان و نوجوانان می تواند تاثیر مستقیم داشته باشد.

 

رئیس بنیاد نهج البلاغه هرمزگان، ارائه گواهینامه و مدرک معتبر از بنیاد نهج البلاغه کشور، ارائه مجوز تدریس در مراکز دینی و فرهنگی و ارائه گواهینامه معتبر در خصوص گذراندن دوره آموزشی به اداره مربوطه، از مزیت های کاربردی بنیاد نهج البلاغه دانست.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff