لاوروف: مسئله اتمی کره شمالی باید از مسیر دیپلماتیک حل شود/آتش‌بس در سوریه موفق بوده است
+ پ -
لاوروف: مسئله اتمی کره شمالی باید از مسیر دیپلماتیک حل شود/آتش‌بس در سوریه موفق بوده است

وزیر خارجه روسیه در نشست خبری مشترک با همتای چینی‌اش، گفت باید راه را برای رسیدن به یک راهکار دیپلماتیک برای حل مسئله برنامه اتمی کره شمالی باز گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز جمعه گفت با وجود تصویب تحریم‌های جدید علیه کره شمالی، نباید در را به روی راهکار دیپلماتیک برای حل مسئله برنامه اتمی کره شمالی بست.

هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل در پاسخ به آزمایش موشک ماهواره بر کره شمالی و پیش از آن آزمایش بمب هیدروژنی توسط این کشور، «شدیدترین تحریم‌های ۲۰ سال گذشته» را علیه پیونگ یانگ تصویب کرد.

لاوروف که در نشست خبری مشترک با همتای چینی‌اش صحبت می‌کرد، تأکید کرد که این قطعنامه «پیامی قدرتمند» به کره شمالی ارسال می‌کند، اما در عین حال باید همچنان به دنبال حل دیپلماتیک بحران بود.

او سپس تلویحا به انتقاد از آمریکا پرداخت و گفت برنامه اتمی کره شمالی نباید بهانه‌ای برای «سرازیر کردن تسلیحات» از جمله سامانه موشکی آمریکا به شرق آسیا باشد.

لاوروف به وضعیت سوریه نیز پرداخت و گفت آتش‌بسی که از ۱۰ روز پیش در این کشور برقرار شده، تا اینجا تا حد زیادی موفق بوده و هر دو طرف به نسبت زیادی به تعهدات خود پایبند بوده‌اند.

در ادامه «وانگ یی» وزیر خارجه چین به صحبت پرداخت و گفت پکن به شدت مخالف اتمی شدن شبه جزیره کره است و قطعنامه مصوب شورای امنیت علیه پیونگ یانگ را اجرا خواهد کرد.

او نیز مانند لاوروف گفت که برنامه اتمی کره شمالی نباید بهانه‌ای برای استقرار تسلیحات بیشتر در کره جنوبی باشد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff