لاوروف ظریف را در جریان نتایج نشست وین قرار داد
+ پ -
لاوروف ظریف را در جریان نتایج نشست وین قرار داد

وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای ایرانی‌اش، تهران را در جریان محتوا و نتایج نشست ۴ جانبه دیروز وین درباره سوریه قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزرای خارجه ایران و روسیه روز شنبه تلفنی در مورد وضعیت خاورمیانه، گفت‌وگو کرده‌اند.

بنا بر اعلام مسکو، محمد جواد ظریف و سرگئی لاوروف در این تماس بر لزوم افزایش همکاری برای بازگرداندن ثبات به خاورمیانه تأکید کرده‌اند.

لاوروف همچنین ظریف را در جریان محتوا و نتایج نشست روز گذشته در شهر وین اتریش که با موضوع سوریه برگزار شد، قرار داده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه ایران نیز آمده است که ظریف نیز دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران را برای حل بحران جاری تشریح کرد و نقش محوری مردم سوریه در هر گونه راه حل برای پایان جنگ در این کشور را مورد تاکید قرار داد.

دیروز وزرای خارجه چهار کشور روسیه، آمریکا، عربستان و ترکیه برای بحث در مورد بحران سوریه دیدار کردند.

پس از این دیدار، جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت احتمالا تا پایان هفته نشست مشابهی با شرکت کشورهای بیشتر، برگزار خواهد شد. وی احتمال حضور ایران در این نشست را رد نکرد.

لاوروف که پیش از این گفته بود کشورهایی چون مصر و ایران هم باید در مذاکرات صلح سوریه نقش داشته باشند، ساعتی پیش نیز با «سامح شکری» تلفنی گفت‌وگو کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff