لاوروف: از تاخیر در برگزاری مذاکرات ۲۵ ژانویه سوریه حمایت نمی‌کنیم

+ پ -
لاوروف: از تاخیر در برگزاری مذاکرات ۲۵ ژانویه سوریه حمایت نمی‌کنیم

وزیر خارجه روسیه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود در داووس گفت که دو کشور از به تاخیر افتادن برگزاری نشست هفته آینده ژنو درباره بحران سوریه حمایت نمی‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه رایزنی‌های درباره مذاکرات ۲۵ ژانویه در ژنو درباره بحران سوریه، سرگئی لارووف و جان کری در داووس دیدار کردند.

وزرای خارجه روسیه و آمریکا،‌ روز چهارشنبه در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس با هم دیدار کردند؛ ‌دیداری که به گزارش رسانه‌های مختلف موضوع سوریه از محورهای اصلی آن بوده است.

به گزارش رویترز،‌ وزیر خارجه روسیه پیش از آغاز نشست با همتای آمریکایی خود در پاسخ به سوالی درباره اینکه ایا نشست ۲۵ ژانویه درباره بحران سوریه در ژنو برگزار می‌شود یا نه گفته بود: «باید ببینیم که چه می‌شود».

سرگئی لاوروف پس از دیدار با جان کری با بیان اینکه دو کشور از به تاخیر افتادن مذاکرات درباره صلح در سوریه حمایت نمی‌کنند،‌ تصریح کرد: «ما اطمینان داریم که این گفتگوها باید ظرف چند روز آینده برگزار برگزار شود».

روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به دیدار وزرای خارجه دو کشور نوشت: «کری و لاوروف به منظور تلاش برای حل موضوعات در دستورکار مذاکرات سوریه دیدار کردند».

این روزنامه آمریکایی همچنین تاکید کرد: «مذاکراتی که بر اساس زمان‌بنید قرار بر شروع آن از روز دوشنبه است، با اختلافات بر سر اینکه چه کسی در آن حضور یابد،‌ با معضلاتی روبرو شده است».

در گزارش این روزنامه ‌دو موضوع کلیدی «اینکه چه گروه‌هایی باید تروریست معرفی شوند و با آقای اسد چه باید کرد»‌ را از مسائل و اختلافات باقی مانده بین آمریکا و روسیه خوانده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff