كسى كه به فكر مسلمانان نباشد مسلمان نيست
+ پ -
کسى که به فکر مسلمانان نباشد مسلمان نیست

امام جمعه موقت بندر خمیر گفت: قدس حق مسلمان‏هاست‏ ، رژیم اسرائیل آمده و قدس را اشغال کرده است این یک حق طبیعى برای مسلمانان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین بلوچی امام جمعه موقت شهرستان بندر خمیر در گفتگو با خبرنگار لوار گفت: قدس حق مسلمان‏هاست‏ ، رژیم اسرائیل آمده و قدس را اشغال کرده است این یک حق طبیعى برای مسلمانان است. یک پرنده با چوب‏هایى براى بچه هایش لانه درست مى‏کند. یک پرنده دیگر اگر بخواهد لانه او را بگیرد و به او حمله می کند، پرنده اول از لانه‏اش دفاع مى‏کند «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّهٍ» (انفال/ ۶۰) نه فقط براى انسان است بلکه حیوان‏ها هم اینگونه هستند.

 
بلوچی با اشاره به راهپیمایى از نظر قرآن عمل صالح است‏ ، افزود: در سوره توبه آیه ١٢٠ می فرماید : هر حرکت دسته جمعى مسلمانان که باعث غیظ و خشم دشمن شود برایشان عمل صالح نوشته مى‏شود. ما در سوره والعصر می خوانیم که ‏عمل صالح چیزهاى بسیارى است ولى آن عمل صالحى که خدا روى آن دست گذاشته است در آیات ١ تا ٣ سوره والعصر آمده است.

 
وی در ادامه اظهار کرد: روز قدس همچون تابلویى است که همه‏ مردم دنیا روحیه‏ى انقلابى ما را در آن مى‏بینند . قرآن مى‏فرماید: مسلمان کسى است که دشمن خدا را بترساند. پس اگر آمریکارا ترساندیم، اسلام ما واقعى است ولى اگر از آمریکا ترسیدیم اسلام ما آمریکایى است و به جاى مرد، نامرد هستیم.

 

امام جمعه موقت بندر خمیر خاطر نشان نمود : مسلمان باید کفار را بترساند نه زن و بچه‏ى خودش را و کسى که به فکر مسلمانان نباشد مسلمان نیست .

 

بلوچی با بیان اینکه راهپیمایی در شهرستان بندر خمیر همزمان با سراسر کشور و طبق روال هرسال برگزار می شود ، گفت : راهپیمایی راس ساعت ۱۱/۱۵برگزارمی شود و از سه راه شهرداری به سمت مسجدحضرت علی ابن ابیطالب (ع) می باشد ، و با سخنرانی امام جمعه و فرماندار شهرستان همراه است و در پایان با قرائت قطعنامه ختم می شود.

 

حجت الاسلام بلوچی عنوان کرد: از مردم شریف ونجیب همیشه در صحنه شهرستان بندرخمیر انتظارهست که باحضورگرم خودشان وبامشت های گره کرده دراعلام حمایت ازمردم مظلوم فلسطین و بحرین درراهپیمایی روزجهانی قدس شرکت نمایند .

 

انتهای خبر/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff