قیمت دلار توسط بانک مرکزی افزایش پیدا می کند/به نظر نمی رسید بعد از توافق با افزایش نرخ ارز روبرو باشیم/افزایش قیمت دلار برای تامین کسری بودجه
+ پ -
قیمت دلار توسط بانک مرکزی افزایش پیدا می کند/به نظر نمی رسید بعد از توافق با افزایش نرخ ارز روبرو باشیم/افزایش قیمت دلار برای تامین کسری بودجه

کارشناس برجسته اقتصادی کشور در خصوص افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته گفت: دلار در روزهای آتی نیز با افزایش قیمت روبرو خواهد بود که دلیل اصلی این افزایش تامین کسری بودجه دولت است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، قاسم نیکجو کارشناس مسائل اقتصادی کشور در خصوص افزایش قیمت دلار گفت: در روزهای گذشته قیمت دلار روند نسبتا رو به رشدی داشته است و احتمالا این مبلغ در روزهای آتی به ۳۶۰۰تومان هم برسد.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: قیمت دلار توسط بانک مرکزی افزایش پیدا می کند و در حال حاضر این افزایش از سوی بازار امکان پذیر نیست چرا که تقاضای موثر در کشور و نقدینگی پایین است از این رو  دلیل افزایش قیمت رفتار سیاسی بانک مرکزی است.

نیکجو اظهار داشت: به نظر نمی رسید بعد از توافقات با افزایش نرخ ارز روبرو باشیم یعنی برایند نیروهای بنیادی بازار باعث می شد نرخ ارز ثابت بماند.

وی ادامه داد : نرخ ارز و دلار بعد از توافقات فقط چند روزی با کاهش قیمت روبرو بود و در هفته های بعد بالا رفت.

نیکجو درباره دلیل اصلی افزایش قیمت دلار گفت: دولت امسال با کسری بودجه روبروست و با افزایش قیمت دلار و تبدیل به ریال می تواند بخشی از کسری بودجه را تامین کند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff