قیام ۱۵ خرداد هیچگاه در سکوت و خاموشی سپری نشده است
+ پ -
قیام ۱۵ خرداد هیچگاه در سکوت و خاموشی سپری نشده است

مدرس دانشگاه های هرمزگان با اشاره به اینکه ۱۵ خرداد هیچگاه در سکوت و خاموشی سپری نشده است گفت:قیام ۱۵ خرداد برای امت قهرمان و شهید پرور ایران، از اهمیت و اعتبار ویژه ای برخوردار بوده و همواره خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،امیرحسین مرادپور دهنوی مدرس دانشگاه های هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده  اظهارکرد: ۲ فروردین۱۳۴۲ که مصادف باشهادت امام صادق (ع) بودعوامل رژیم شاه به مدرسه فیضیه هجوم بردندوبه ضرب وشتم طلاب ومردم حاضردرمراسم پرداختندتعدادی شهید‌وزخمی شدندپس ازحادثه فیضیه امام به شدت از شاه انتقادمی کنند.

مرادپور دهنوی بیان کرد:خردادسال ۴۲که با ایام محرم مصادف بود ساواک به وعاظ اخطارکردکه علیه شاه واسراییل حرفی نزنندامام(ره) در۱۳خرداد روز عاشورا حمله رژیم به فیضیه را به واقعه کربلا تشبیه کرد و آن را به تحریک اسراییل دانست .

وی با اشاره به اینکه امام(ره) رژیم را دست نشانده اسراییل خواند خاطر نشان کرد :  امام(ره) به شدت از شاه انتقاد کرد دو روز پس از این سخنرانی حضرت امام رادرقم دستگیرکردند و به تهران منتقل کردندو به دنبال بازداشت امام مردم درشهرهای قم تهران ورامین مشهد وشیراز درحمایت ازامام قیام کردندوشاه دستورسرکوب مردم را صادرکردودرآن روز تعداد زیادی شهید وزخمی شدنداین قیام نقطه عطفی درشکل گیری نهضت اسلامی ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) است که در۲۲بهمن ۱۳۵۷ به ثمرنشست.

مدرس دانشگاه های هرمزگان افزود : تاریخ مبارزات امت اسلامی در روز ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ورق خورد و فصل جدیدی در کارنامه رویارویی مستضعفان با مستکبران گشوده شد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff