قوه قضاییه نقش بسزایی در ارتقاءعدالت اجتماعی دارد
+ پ -
قوه قضاییه نقش بسزایی در ارتقاءعدالت اجتماعی دارد

رئیس دادگستری پارسیان با بیان اینکه هفته قوه قضاییه هفته عدالت است،گفت: قوه قضاییه نقش بسزایی در ارتقاءجامعه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین عباسی رئیس دادگستری پارسیان در گفتگو با پارسیان خبربا اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضاییه وگرامیداشت یادو خاطره شهید بهشتی اظهار کرد:در سال ۷۳ با تصویب شورای فرهنگ عمومی ودر راستای ارج نهادن به مقام والای قضاء وقضاوت هفته اول تیرماه به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شد.

 

عباسی گفت:دشمنان انقلاب اسلامی ایران تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته بودند که با ترور شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای امام راحل در مسیر انقلاب اسلامی خدشه وارد کنند  اما با ترور چنین شخصیت‌هایی، خدشه‌ای به نظام و انقلاب ما وارد نخواهد شد.

 

عباسی با اشاره به اهداف قوه قضاییه افزود:قوه قضاییه یکی از قوای سه گانه ومستقل با هدف تضمین حقوق فردی-اجتماعی، تحقق صلح،عدالت وامنیت می باشد.

 

وی عدالت را به عنوان یکی از اصلی ترین وظایف و رسالت قوه قضاییه دانست وادامه داد:عدالت نقش بسزایی در ارتقاء جامعه و بالندگی انسان ها دارد ورسیدگی به شکایات،حل وفصل دعاوی،نظارت برحسن اجرای قوانین،کشف جرم و… نیز از جمله وظایف قوه قضاییه می باشد.

 

رئیس دادگستری پارسیان با تشریح برنامه های بزرگداشت هفته قوه قضائیه در شهرستان پارسیان تصریح کرد:ارتباط صمیمی با مردم از طریق دیدارهای عمومی در محل کار، مساجد وپایگاههای فرهنگی،دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرستان،بازدید از زندان وبررسی مشکلات زندانیان،دیدار وتجلیل از خانواده معظم شهداء از این برنامه هاست.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff