قوه قضائیه همواره از دولت حمایت کرده اما خط قرمز ما ولایت فقیه است
+ پ -
قوه قضائیه همواره از دولت حمایت کرده اما خط قرمز ما ولایت فقیه است

رئیس قوه قضائیه بر هماهنگی بین رؤسای سه قوه در کشور تأکید کرد و گفت: قوه قضائیه همواره از دولت حمایت کرده است، البته خط قرمز ما ولایت فقیه است و هر گاه از این خط قرمز عبور شود، حمایت‌ها نیز قطع می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در همایش هم‌دلی و هم‌زبانی چالوس، اظهار کرد: امروز نقش جمهوری اسلامی در منطقه و جهان بسیار مهم و غیرقابل انکار است، به‌طوری که دشمنان قسم‌خورده آن هم به اجبار به این نقش اعتراف کرده‌اند.

وی به شعار سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: این نام‌گذاری‌ها تشریفاتی نیست، بلکه به نیازهای جامعه در این برهه از زمان اشاره دارد، امروز هم وحدت مردم و هم‌دلی و هم‌زبانی آنان با مسئولان از اقتدار نظام اسلامی در جهان حراست می‌کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دلایل دشمنی دیرینه دولت‌های استکباری با ایران، تصریح کرد: این دشمنی تنها به‌خاطر قدرت نظامی یا اظهارات مسئولان کشور نیست، بلکه به این خاطر است که ایران، نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان جایگزینی در برابر نظام‌های غربی معرفی کرده و در برابر تفکر مدرنیته ایستاده است.

این مسئول لیبرال دموکراسی را زائیده تفکر فردگرایی دانست و خاطرنشان کرد: امروزه در غرب حتی از عقل نیز استفاده ابزاری می‌کنند و اینکه آینده بشر به کجا می‎رود، خیلی مهم نیست.

آملی‌لاریجانی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک نظام سیاسی خاص به‌عنوان جایگزین این تفکر ارائه داد، بیان کرد: نظام اسلامی بیشترین تکیه را بر مردم دارد و از سوی دیگر در زمانی که تمام جهان به‌سمت تفکر سکولاری پیش می‎رود، در اصل دوم قانون اساسی ایران سکولاریته به چالش کشیده می‌شود.

وی ادامه داد: امروزه در جهان غرب فضایی جدید به‌وجود آمده و جمهوری اسلامی در این تغییر نگاه نقشی اساسی ایفا کرده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اگر بخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید قرآن را سرلوحه خود قرار دهیم، یادآور شد: امروز در دنیا ما را به بهانه‌هایی مثل نقض حقوق بشر طرد می‌کنند، اما کشوری مانند عربستان سعودی با همه ظلم‌هایی که به مردم خود و یمن و بحرین روا داشته است، مقبول دنیا است.

این مسئول بر هماهنگی بین رؤسای سه قوه در کشور تأکید کرد و گفت: قوه قضائیه همواره از دولت حمایت کرده است، البته خط قرمز ما ولایت فقیه است و هر گاه از این خط قرمز عبور شود، حمایت‌ها نیز قطع می‌شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff