قوت مراکز بهداشتی وابسته به پایش به موقع توسط واحدهای ستادی است

+ پ -
قوت مراکز بهداشتی وابسته به پایش به موقع توسط واحدهای ستادی است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان گفت: ضعف در اجرای برنامه‌ ها توسط مراکز یا خانه های بهداشت، ناشی از عدم پایش به موقع و تاثیرگذار مسئول واحد یا کارشناس ستادی و عدم ارائه آموزش‌های موثر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از رودان نیوز، حسن نجفی سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان در نخستین جلسه بررسی عملکرد واحدهای ستادی، اداری و مالی که با حضور معاونان و مسئولان واحدهای مختلف شبکه بهداشت و درمان رودان برگزار شد ، ضمن تقدیر از پرسنل  این اداره به منظور اجرای مناسب برنامه های هفته سلامت، از پایش ماهیانه عملکرد واحدهای ستادی و اداری مالی با هدف آشنایی واحدها با وظایف یکدیگر، ارزیابی و بررسی نقاط ضعف و قوت هر یک از آنها خبر داد.

نجفی، با بیان اینکه پایش ماهیانه عملکرد واحدهای ستادی، اداری و مالی با همکاری معاونان بهداشتی و اجرایی در این شهرستان در حال اجراست، افزود: ارزیابی عملکرد و توسعه مشارکت مراکز بهداشتی در اجرای برنامه هایتدوین شده از جمله اهداف طرح پایش عملکرد است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان، تصریح کرد: گزارشات ماهیانه در ارزشیابی واحدها و نیز سنجش میزان فعالیت مراکز بر مبنای برنامه های عملیاتی و مصوب تأثیرگزار خواهد بود.

وی، خاطرنشان کرد: ضعف در اجرای برنامه‌ ها توسط مراکز یا خانه های بهداشت، ناشی از عدم پایش به موقع و تاثیرگذار مسئول واحد یا کارشناس ستادی و عدم ارائه آموزش‌های موثر است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان در بخش دیگری از این نشست با اشاره به اهمیت طرح ایمن سازی، گفت: برنامه  گسترش ایمن سازی (EPI) با هدف ایجاد مصونیت فعال در کودکان  گروه سنی  زیر یک سال در برابر بیماری های قابل پیشگیری با واکسن، شامل دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، سرخک، فلج اطفال و سل در جهان از سال ۱۹۷۴ و در ایران از سال ۱۳۶۳آغاز شده است.

نجفی، ایمن سازی دوران کودکی را یک سرمایه گذاری جهانی برای نجات زندگی میلیون ها انسان در دنیا برشمرد و گفت: از زمان شروع برنامه گسترش ایمن سازی و با اجرای طرح واکسیناسیون، برخی از بیماری ها ریشه کن، حذف و به مرحله کنترل در آمده اند.

وی به فعالیت های انجام شده در خصوص ایمن سازی در این شهرستان نیز اشاره و تصریح کرد: آموزش، انجام واکسیناسیون روتین کودکان و گروه های هدف و بررسی گزارش عوارض ناشی از واکسن ها، از جمله برنامه های اجرای طرح واکسیناسیون در این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان در پایان با بیان اینکه جدیت در اجرای برنامه نظام مراقبت برای بیماریهایی از قبیل سرخک و فلج شل حاد باعث شد که در سال ۱۳۹۳ این مرکز به استانداردهای استانی و کشوری نزدیک شود، گفت: کشف ۱۸ مورد مشکوک به بیماری سرخک، کشف یک مورد مشکوک به فلج شل حاد و کشف یک مورد بیماری دیفتری و سیاه سرفه از فعالیت های واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در سال گذشته است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff