قهرمانی تیم ایران در مسابقات کونگ‌فوتوآی آسیا
+ پ -
قهرمانی تیم ایران در مسابقات کونگ‌فوتوآی آسیا

تیم ایران با ۸۷ امتیاز در نخستین دوره مسابقات کونگ‌فوتوآی قهرمانی آسیا قهرمان شد و تیم افغانستان با ۴۱ امتیاز به مقام دوم و تیم پاکستان با ۲۱ امتیاز به مقام سوم دست یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مسابقات آسیایی کونگ‌فوتوآ در رشته‌های مایانا، گیلما و دوچوب از روز گذشته به‌صورت رسمی در شهرستان قصرشیرین با حضور ورزشکاران و تیم‌های مختلف کشورهای آسیایی و مسئولان کشوری و استانی ورزش و جوانان آغاز شد.

مسابقات کونگ‌فو آسیا در بخش مردان در شهرستان قصرشیرین آغاز شده و ۱۲۰ ورزشکار در این رقابت‌ها حضور یافته‌اند که این مسابقات امروز با رقابت فینالیست‌های این رقابت‌ها پایان یافت.

مسابقات کونگ‌فوتوآ در بخش بانوان آسیا با قهرمانی ایران به‌کار خود پایان داد و مجمع آسیایی کونگ‌فو با حضور رؤسای فدراسیون کونگ‌فو ۲۴ کشور آسیایی در قصرشیرین برگزار شد تا رئیس و هیئت‌رئیسه کونگ‌فوتو‌آی آسیا مشخص شود.

نخستین دوره مسابقات کونگ‌فوتوآی قهرمانی آسیا با شرکت نهایی ۲۲ کشور عصر امروز در گروه مردان پایان یافت و تیم کشورمان با ۸۷ امتیاز قهرمان شد، تیم افغانستان با ۴۱ امتیاز دوم و تیم پاکستان با ۲۱ امتیاز سوم شد.

ورزشکاران کشورمان پنج مدال طلا در رشته مایانا کسب کردند تا در هرسه بخش مایانا، گیلما و دوچوب مردان تیم ملی کشورمان به قهرمانی دست پیدا کنند و در نهایت هشت مدال طلا و یک مدال برنز برای کشورمان به‌دست آمد.

امین عباسی‌زاده از ایران در وزن منفی ۶۰ کیلوگرم طلا گرفت، دیگر نماینده کشورمان در وزن منفی ۶۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت وکیل سلیمی مدال طلای وزن منفی ۷۰ کیلوگرم بخش مایانا را از آن خود کرد.

 ورزشکار وزن منفی ۷۵ کیلوگرم کشورمان در بخش مایانا به مدال طلا رسید و حسن علی‌زاده نیز ورزشکار طلایی وزن منفی ۸۰ کیلوگرم این بخش در مسابقات آسیایی کونگ‌فوتوآ بود.

تیم ملی مردان کشورمان نیز بعد ازظهر امروز در رشته گیلمای با به‌دست آوردن ۲ مدال طلا به مقام قهرمانی رسید که شهرام حقی ورزشکار شرکت‌کننده کشورمان در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم این رشته گردن‌آویز طلا را کسب کرد، ورزشکار کشور سوریه به مقام دوم و شرکت‌کنندگان کشورهای لبنان و پاکستان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

ساسان آقاقاضیانی از ایران در وزن ۷۰ کیلوگرم این رشته موفق به کسب مدال طلا و قرار گرفتن در جایگاه قهرمانی شد و باختیف گیلمف از قزاقستان دوم و رسولی از افغانستان و اروز لاچوف از تاجیکستان سوم مشترک شدند.

ورزشکاران ملی‌پوش ایران در رشته دوچوب با یک مدال طلا و یک مدال برنز عنوان قهرمانی این بخش را نیز کسب کردند تا در کنار ورزشکاران زن و ملی‌پوشان رشته گیلمای مدال‌های قهرمانی را تکمیل کنند.

محمدرضا عابدی شرکت‌کننده کشورمان در وزن منهای ۶۵ کیلوگرم رشته یاد شده در جایگاه قهرمانی ایستاد، نایب‌قهرمانی به ورزشکار کشور قزاقستان و مقام سوم مشترک به ورزشکاران کشورهای قرقیزستان و پاکستان رسید.

ورزشکار کشور افغانستان در وزن ۶۰ کیلوگرم رشته مذکور اول، شرکت‌کننده کشور پاکستان دوم و نمایندگان کشورهای ایران (امیرحسین رضاقلی) و قرقیزستان سوم شدند.

براساس این گزارش، استقبال مردم و شهروندان از مسابقات آسیایی کونگ‌فوتوآ (زنان و مردان) بسیار زیاد بود و تدابیر لازم برای برگزاری مطلوب مسابقات یاد شده اندیشیده شده بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff