قلعه های تاریخی شهر میناب با قید فوریت ترمیم شود
+ پ -
قلعه های تاریخی شهر میناب با قید فوریت ترمیم شود

فرماندار ویژه شهرستان میناب با بیان اینکه قلعه های میناب ریشه در ذات فرهنگ بومی مردمان میناب دارد گفت: قلعه های تاریخی شهر میناب با قید فوریت ترمیم شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل میناب جنوب ،از آنجایی که شهرستان میناب با قلعه های سربه فلک کشیده آن در کشور و حتی جهان شناخته شده است به تازگی در نتیجه عدم بی توجهی و عم رسیدگی کافی به این مکان های تاریخی بر اثر گذشت زمان در معرض فرسایش رو به تخریب می باشند.

 

این روزها فرهنگ کهن مردمان میناب در پس سکوت معنادار کوچه های شهر در معرض تخریب ۸۰ درصدی به سر می برد و شواهد حاکی از این است که تازگی به دلیل اینکه این بنا ارزش تاریخی ندارد مجوز تخریب این بنای تاریخی میناب صادر گردیده است.

 

فرماندار ویژه میناب و معاون استاندار هرمزگان در این رابطه در گفتگو با میناب جنوب، عوامل انسانی را عاملی در تخریب قلعه تاریخی شهرستان میناب برشمرد و گفت: قلعه های تاریخی شهر میناب با قید فوریت ترمیم شود.

 

وی ،صدور مجوز تخریب قلعه میناب را یک اقدامی غیر عقلانی دانست و افزود: شهرستان میناب با وجود داشتن مکان های تاریخی با قدمتی به اندازه فرهنگ بومی مردم این شهر از پتانسیل خوبی جهت معرفی این شهرستان به جهان و جذب گردشگران به این منطقه می باشد.

 

 

پاکدامن تاکید کرد: اگرچه آب جاری رودخانه میناب راکد ماند اما در اثر برخی بی توجهی ها نباید فرهنگ بومی مردم این شهر راکد بماند بلکه با همکاری و با قید فوریت در جهت جاری و ساری ساختن فرهنگ بومی کهن مردمام میناب اقدام اساسی صورت گیرد.

 

 

فرماندار ویژه میناب اظهار داشت: برای ایجاد فضای مناسب در جهت جذب گردشگران و معرفی فرهنگ بومی با وجود مکان های تاریخی در این شهرستان تلاش شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff