قطعنامه حقوق بشری علیه ایران خصمانه و کوته بینانه است
+ پ -
قطعنامه حقوق بشری علیه ایران خصمانه و کوته بینانه است

سفیر ایران در سازمان ملل، قطعنامه حقوق بشری علیه ایران را «خصمانه» و «کوته بینانه» خواند و گفت: این یک برداشت گزینشی و سیاسی از واقعیات است که تنها نشان‌دهنده گمانه‌زنی‌های بی‌پایه و اساس و ترویج ایران‌هراسی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ غلامحسین دهقانی معاون و سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل تلاش برخی کشورها در متهم کردن ایران به نقض حقوق بشر را تلاش در جهت ایران هراسی نامید و به آنها توصیه کرد که به جای این اقدامات توجه و تلاش‌هایشان را بر مبارزه با افراط گرایی معطوف کنند.

سفیر ایران در سازمان ملل، قطعنامه حقوق بشری علیه ایران را «خصمانه» و «کوته بینانه» خواند و تصریح کرد که انتشار ایران هراسی در این کمیته و فراتر از آن که مقصود حامیان این پیش نویس است نیز به این روند کمک خواهد کرد.

دهقانی از دولت جدید جاستین ترودو در کانادا خواست تا از رویه همه ساله این کشور در تهیه پیش نویس‌های مخرب و ناعادلانه علیه ایران دست بردارد و به جای آن، راه گفت‌وگو درباره نگرانی‌ها را در پیش بگیرد.

روز پنجشنبه قطعنامه‌ای درباره وضعیت حقوق بشر در ایران از سوی کانادا به کمیته‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل ارائه و با ۷۶ رای موافق در مقابل ۳۵ رای مخالف و ۶۸ رای ممتنع مواجه شد

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff