تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 409896
تاریخ انتشار:جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

قطب‌بندی «جنگ و صلح » در انتخابات تهدیدی از سوی دشمن/ حضور آگاهانه در انتخابات توطئه دشمن را خنثی می کند/ سند۲۰۳۰ تلخ ترین رخداد فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی

ائمه جمعه استان هرمزگان با اشاره به اینکه قطب‌بندی «جنگ و صلح » در انتخابات تهدیدی از سوی دشمن است، اظهار کردند: انتخابات برای کشور یک فرصت است اما دشمن همواره تلاش می کند این فرصت را به تهدید تبدیل کند.

قطب‌بندی «جنگ و صلح » در انتخابات تهدیدی از سوی دشمن/ حضور آگاهانه در انتخابات توطئه دشمن را خنثی می کند/ سند۲۰۳۰ تلخ ترین رخداد فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  ائمه جمعه استان هرمزگان با اشاره به اینکه قطب‌بندی «جنگ و صلح » در انتخابات تهدیدی از سوی دشمن است، اظهار کردند:انتخابات برای کشور یک فرصت است اما دشمن همواره  تلاش می کند این فرصت را به تهدید تبدیل کند. اما حضور آگاهانه و گسترده مردم در انتخابات نقش اساسی و تعیین کننده ای در از بین بردن توطئه دشمنان دارد.

 رهنمودهای مقام معظم رهبری را معیار سنجش فرد اصلح  قرار دهیم

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه وهابیت فاسد می خواهد نزدیکی بین شیعه و سنی را به فاصله تبدیل کند، گفت:  بی تردید حکومت حضرت مهدی (عج) موفقترین حکومت در همه زمینه هاست که از لحاظ امنیت، عقلانیت بشر، از بین رفتن فساد بی نظیر خواهد بود.

وی افزود:  درست است که نمی توانیم حکومتی همانند حکومت امام زمان داشته باشیم اما می توانیم همرنگ آن دوران باشیم و جامعه را برای حضور آن خضرت آماده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه عده ای دراین دنیا فقط به دنبال مادیات وجمع کردن اموال هستند،اظهار کرد:در جامعه حضرت مهدی(عج) همه مردم اهل کار و تلاش هستند و نکته مهم در زمان حکومت ایشان این است که تمام احکام اسلامی اجرا می شود .

نعیم آبادی ادامه داد: متاسفانه یکی از دلایل وجود مشکلات زیاد در جامعه ما عمل نکردن به احکلام اسلامی است و این مشکلات زمانی مرتفع می شود که مردم به فرامین نماینده امام زمان گوش کنند و به بیانات رهبری جامع عمل بپوشند.

وی با تاکید بر اینکه کنار زدن شاه و گرفتن حکومت از دست شاه و دادن آن به دست مردم یکی از بزرگترین کارهایی است که امام خمینی(ره) انجام داد بود، تصریح کرد: اگر نماینده مجلس، رئیس جمهور و شورای قوی می خواهیم با انتخاب اصلح امکان پذیر است چون همه چیز به خودمان بستگی دارد.

امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: در انتخاب افراد به جایگاه علمی ، عملی ، اخلاقی افراد دقت کرده و رهنمودهای مقام معظم رهبری را در مورد فرد اصلح با کاندیداها بسنجیم و فرد مورد نظر را انتخاب کنیم و تنها کاغذ سفید را در صندق نیاندازیم.

 

ستادهای انتخاباتی با بداخلاقی حقوق شهروندان را پایمال نکنند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نمازجمعه با تبریک نیمه شعبان و میلاد حضرت حجت بن الحسن(عج) و روز جهانی مستضعفان و روز سربازان گمنام اظهار کرد: معنای انتظار این نیست که منفعل باشیم بلکه باید زمینه ظهور را فراهم  و در جهت امام زمان(عج) حرکت کنیم و با تقید به احکام اسلامی و دفاع از ارزش های دینی و حضور در میدان های خطر زمینه ساز ظهور حضرت باشیم.

میرزایی با تبریک روز سربازان گمنام گفت: روز میلاد امام زمان (عج)بهترین فرصت برای تجلیل از انسانهای تلاشگر است که نشان را در بی نشانی یافتند و ولایت مداری،انقلابی گری و وفاداری محض به نظام و انقلاب اسلامی از خصوصیات بارز سربازان گمنام است.

امام جمعه پارسیان با اشاره به برخی از دستاوردهای سربازان گمنام امام زمان(عج)در استان هرمزگان از عزم جدی آنها در فراهم کردن بستر مناسب با هماهنگی سایر نهادهای امنیتی برای انتخابات ۲۹ اردیبهشت قدردانی کرد.

خطیب نماز جمعه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری دانشگاه امام حسین(ع)و تشریح اهداف سه گانه دشمن تصریح کرد: نامزدهای انتخاباتی باید مراقب باشند و دشمن را امیدوار نکنند.

وی با اشاره به تذکر مقام معظم رهبری  را که فرمودند هرکس علیه امنیت این نظام قیام کند با عکس العمل سخت مواجه می گردد، گفت:مردم هوشیار باشند و نامزدهای انتخاباتی مسیر تبلیغات خود را ذیل نظام تعریف کنند.

میرزایی تأکید کرد: جریان خاصی در کشور هر زمان دچار افراط و رادیکالیسم شده برای کشور فتنه ایجاد کرده و با جریان برانداز خارجی پیوند می خورد.

امام جمعه پارسیان  یاوه گویی های عربستانی که گفته بودند مشکل عربستان با ایران این است که آنها منتظر امام مهدی هستند را نوعی فرار به جلو برای انحراف افکار عمومی از جنایات آنها در منطقه و کمک به تروریست دانست و افزود: جواب سید حسن نصرالله که فرمود زمان ظهور امام زمان(عج) هیچ پادشاه ظالمی باقی نخواهد ماند و نه تو و نه اجداد تو نخواهند توانست این واقعیت را تغییر دهند نیز یک اتمام حجت با شکم پاره های عربستانی بود.

خطیب نماز جمعه پارسیان با گرامیداشت سالروز لغو کاپیتولاسیون در ۲۳ اردیبهشت سال ۵۸ عنوان کرد:رهبر معظم انقلاب علیه کاپیتولاسیون آموزشی و فرهنگی در سند ۲۰۳۰ یونسکو افشاگری کردند.

وی امضا سند ننگین ۲۰۳۰ و ابلاغ آن به آموزش و پرورش را به صورت محرمانه  تلخ ترین حادثه فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی دانست که مسببان آن باید معرفی و مجازات شوند.

میرزایی با اشاره به  ۲۶ اردیبهشت سالروز روز اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی در سال ۱۳۲۷ و روز نکبت گفت:ریشه های فساد صهیونیستی هر روز ممالک اسلامی را تهدید می کند که انشاءالله با همت جامعه اسلامی و جبهه مقاومت به زودی ریشه کن می گردد.

امام جمعه پارسیان با تبریک آغار دهه بهداشت و نکوداشت مساجد و تأکید برای آماده کردن مساجد برای ورود به  مهمانی خدا اظهار کرد:خواستگاه انقلاب اسلامی از مساجد بوده و بقای انقلاب هم در مساجد می باشد.

وی با دعوت همه ستاد های انتخاباتی به رعایت قانون و اخلاق خاطرنشان کرد:از اسراف بپرهیزید و مراعات حال واحوال مردم وشهروندان را داشته باشید و از سر و صدا های بی موقع دوری کنید.

 

سند ننگین ۲۰۳۰ حیثیت ایران اسلامی را زیر سوال برد

حجت الاسلام حسن علیدادی، امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی و تبریک ولادت حضرت ولی عصر(عج) گفت: مراقب باشید قانون شکنی، بداخلاقی و تخریب بازی کردن در میدان دشمن است.

وی افزود: کسانی که پایبند به قانون نبوده، بداخلاقی و بی اخلاقی کرده و دوست دارند به جای اینکه مردم در آرامش رای بدهند به دنبال قرار دادن کشور روی نوار تشنج هستند حتما در میدان دشمن بازی می کنند.

امام جمعه کیش با اشاره به سالروز لغو امیتازهای ظالمانه تنباکو توسط فتوای میرزای شیرازی و لغو هوشمندانه امتیازکاپیتولاسیون (قضاوت کنسولی)توسط معمار کبیر انقلاب که حیثیت نظامی، قضایی، اقتصادی و فرهنگی ایران را زیر سوال برده بود، تصریح کرد: سندننگین و استعماری ۲۰۳۰ که متاسفانه به صورت مخفیانه بوسیله دولت مردان به امضاء رسیده بود توسط مقام معظم رهبری لغو شد.

وی تشریح کرد: رهبر معظم انقلاب در برابر این سند خروشیدند و این سند کاپیتولاسیون در حوزه فرهنگ و سیاست را لغو کردند.

خطیب جمعه کیش با تبریک گرامی داشت روز سربازان گمنام به مناسبت ولادت امام عصر(عج) اظهار کرد: سربازان گمنام در زمره سربازان ولی عصر (عج)هستند که در کمال اخلاص توطئه های بزرگی را که می توانست کشور را از پای درآورد در کنار دیگر نیروهای مسلح خنثی کردند.

وی با اشاره به توطئه های رنگارنگ دشمن از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ادامه داد: سربازان امام زمان(عج) اجازه ندادند تا کشور در این توطئه ها کوچکترین آسیبی ببیند و در مبارزه با سرویس های اطلاعاتی پیچیده استکبار در کمال هوشمندی و قاطعیت مبارزه کردند.

امام جمعه کیش با اشاره به همکاری دلسوزانه سربازان گمنام امام زمان در کنار مسئولان برای جلوگیری از ایجاد کانون های فساد در کشور افزود: سربازان گمنام هرجا خطری احساس را احساس کردند ضمن گوشزد کردن چه تلاش هایی که برای جرم ها و مفاسد اقتصادی کردند اما این تذکرات نیز گمنام ماند.

وی با تبریک نیمه شعبان و ولادت حضرت ولی عصر(عج) بر انتظار فرج امام زمان(عج) تاکید کرد و افزود: پیامبر گرامی اسلام انتظار فرج را از برترین اعمال دانسته و روایت است که انتظار فرج همچون حضور در خیمه و رکاب حضرت و شمشیرزدن در راه خداست.

علیدادی با بیان اینکه انتظار در لوای دو عامل نفی و اثبات قرار دارد، بیان کرد: عامل نفی در مبارزه با نابسامانی، ظلم ها، گناهان و طرد آن ها معنا می بابد و عامل اثبات، آماده سازی بستر برای ظهور صاحب الزمان(عج) با ترک هر گونه گناه است.

وی تصریح کرد: کسانی که خود را آماده ظهور می کنند باید ترک از گناه، مبارزه با فساد، خودسازی و ایجاد زمینه های ظهور را در دستور کارخود قرار دهند و تحت فساد محیط قرار نگیرند.

خطیب جمعه کیش در ادامه بیان کرد: در کشوری که اینهمه شهدا و جانفشانی و جانبازی ها را شاهد بوده است و در دولتی که نماینده مردم است جای تاسف دارد سندی امضاء شود که شرف فرهنگی و سیاسی ما را زیر سوال برده و عجیب تر اینکه ناظر آن نظارت درست را انجام ندهند تا مرحله ای که رهبر معظم انقلاب در مقابل این سند بایستد.

وی سالروز اعلام موجودیت رژیم منحوس اشغالگر قدس را یوم النکبت در تاریخ دانست و افزود: این روز برای جهان اسلام و مسلمانان روز نحسی است که با طراحی انگلیس و کمک های آمریکا به عنوان یک غده سرطانی در جهان اسلام ظهور یافته است.

علیدادی با تسلیت ارتحال آیت الله بهجت عالم بزرگ جهان تشیع، سالروز گرامی داشت فردوسی و خیام نیشابوری دو تن از شاعران بزرگ و اندیشمندان ایران اسلامی را تبریک گفت.

وی همچنین به دهه بهداشت و نکوداشت مساجد اشاره وخاطر نشان کرد: مساجد خانه خداست و در آستانه ماه مبارک رمضان باید برای پذیرایی از میهمانان خدا آماده شوند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته امام جمعه کیش بر مراقبت از نفوذ افراد دشمن در میان دولتمردان و مسئولان هشدار داد و افزود: همیشه دشمن نفوذی دارد و آن ها را تجهیز می کند و از راه آنها نفوذ پیدا می کند.

امام جمعه کیش تصریح کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید مراقب نفوذی ها و تسلط آن ها بر جایگاه ها و مسئولیت ها بود.

 

 قطب‌بندی «جنگ و صلح» در انتخابات تهدیدی از سوی دشمن است

حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسن معتمدی فر در خطبه ای نماز جمعه امروز بیست و دوم اردیبهشت ماه با تاکید بر اهمیت فراوان موضوع ولایتمداری افراد در مباحث انتظار گفت: در زمان حاضر بارزترین و برجسته ترین نشانه یک منتظر واقعی امام زمان(عج) را باید با محک ولایت پذیریشان سنجید.

امام جمعه میناب افزود: انتظار ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) به دو گونه است؛ یکی انتظار اعتقادی و شعاری و دیگری انتظار عملی و فراهم کردن زمینه ظهور آن حضرت بوده اما آنچه که مهم تر و مأموریت اصلی منتظران ظهور است، انتظار عملی و زمینه سازی برای برپایی حکومت عدل جهانی در ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

وی اظهار داشت: افرادی که در جرگه منتظران ظهور امام مهدی(عج) قرار دارند قطعاً دارای وظایفی هستند که باید در دوران انتظار انجام دهند، وظیفه منتظران این است که زیرساخت‌های ظهور آن حضرت را فراهم کنند و از سستی بپرهیزند.

حجت الاسلام معتمدی فر واژه انتظار در عصر غیبت را مصداق کلمه لا اله الاالله دانست و اذعان داشت: انتظار نفی است تا استنباط، نپذیرفتن است تا پذیرفتن لذا جنبه سلبی انتظار باید بازگو شود و در نه گفتن به دشمن لحظه ای پشیمان نخواهیم شد.

خطیب جمعه میناب تصریح کرد: ولایتمداری رکن اصلی نشانه یک منتظر واقعی است و کسانی که ولایت پذیریشان در زمان غیبت از امام و نایب امام بالاتر است به بحث مهدویت و انتظار نزدیک تر هستند.

معتمدی فر با اشاره به نفوذ دشمن گفت: دشمنان در بحث نفوذ به دنبال تغییر ذائقه مردم هستند و مرزبانان عرصه فرهنگ باید مراقب باشند تا این ذائقه از سبک زندگی دینی تغییر نکند.

وی تاکید کرد: دشمنان با نفوذ در فرهنگ جامعه در پی تغییر رفتار نظام انقلاب اسلامی هستند زیرا از وحدت مسلمانان وحشت دارند و در مرحله بعد به دنبال ذخایر زیرزمینی مسلمانان هستند و با تفرقه می‌خواهند به اهداف خود برسند.

امام جمعه میناب ابراز داشت: دشمن که در تغییر ساختار ناکام ماند درصدد تغییر رفتار در نظام اسلامی است و از این طریق می خواهد که پوسته نظام اسلامی باشد امام مرگ بر آمریکا و اسرائیل دیگر گفته نشود.
معتمدی فر گفت: برخی از گروه‌های سیاسی و افراد داخلی هم با همان رویکردهای منفعت‌طلبانه و با نادیده‌گرفتن منافع ملی، در راستای نقشه‌های بیرونی به پیاده‌سازی برنامه‌های دشمنانن کمک می‌کنند.

خطیب جمعه میناب قطب‌بندی «جنگ و صلح » در انتخابات تهدیدی از سوی دشمن عنوان کرد و افزود: این قطب‌بندی که بگویند یک عده طرفدار جنگ و یک عده ضدجنگ است، تهدیدی است که از زبان دشمن آورده می‌شود،تکلیف شرعی ما مشارکت سیاسی است، مشارکت سیاسی حضور در صحنه انتخابات است و اگر مسلمان مکلفی از این حضور سرپیچی کند، واجب شرعی را زیر پا گذاشته است.

وی با بیان اینکه انتخابات برای کشور یک فرصت است اما دشمن همواره قصد داشته انتخابات را به تهدید تبدیل کند گفت: حضور آگاهانه و گسترده مردم در انتخابات نقش اساسی و تعیین کننده ای در از بین بردن توطئه دشمنان دارد.

وی با اشاره به تصویب سند ۲۰۳۰ گفت: این سند به دنبال جهت دهی جهانی نظام آموزشی کشورها در تمامی سطوح است و اهداف انحرافی قابل توجهی دارد که متاسفانه برخی از مسئولین آموزش عالی آن را امضا کرده اند.

خطیب جمعه میناب گفت: اجرای سند ۲۰۳۰به معنای عبور از ارزش های اخلاقی و اسلامی در سطوح مختلف از خانواده تا مدارس است.

معتمدی فر با اشاره به  گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) تصریح کرد: امروز امنیت کشور را مدیون سربازان گمنامی هستیم که گمنامی و امانت داری را پیشه خود در پاسداشت ارزش ها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار داده اند و  با هدف رضای الهی ، حفظ حرمت و ارزش خاک ایران به دور از خودنمایی، هوشمندانه و با اقدامات امنیتی به موقع خدمت می‌کنند و تلاش‌هایشان نیز همواره مثمرثمر بوده است.

وی افزود: اقتدار و سرافرازی ایران اسلامی و امنیت داخلی کشور مرهون تلاش های بی وقفه و مجاهدتهای خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

 امضا کردن سند ۲۰۳۰ خیانت به کشور است

حجت‌الاسلام محمدکاظم مناقیبان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت، اظهار کرد: منتظر مهدی موعود (عج) بودن تنها به شعار نیست و منتظر واقعی باید در عمل این انتظار را به اثبات برساند.

وی افزود: اولین وظیفه ما دعا کردن است همیشه باید برای فرج دعا کرد برای اینکه فرج و آسایش ما در دعاى برای فرج مهدی موعود (عج) است.

مناقبیان با اشاره به انتقاد مقام معظم رهبری از اجرا نشدن سند تحول آموزش‏ وپرورش و پذیرش‏ بی سروصدای سند ۲۰۳۰ یونسکو، گفت:طراحان اصلی سند ۲۰۳۰ امریکایی ها هستند و بر اساس این طرح از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۳۰ باید نظام آموزشی کشورهایی که این سند را می پذیرند یکسان و مانند غرب شود.

وی اضافه کرد: در این سند هر نوع تربیت دینی و الهی، حتی مسیحیت، در مدارس بر خلاف حقوق مردم دانسته شده است، آموزش های جنسی تحت عنوان حفظ بهداشت، از حقوق مسلم کودکان غیر بالغ دانسته شده است.

امام جمعه جاسک گفت: این سند یک تعهد بین المللی به همراه دارد و باید توسط مجلس تصویب و در حوزه های فرهنگی باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید شود، چگونه چنین سند مهمی که نظام آموزش و پرورش را غربی می کند بدون طی مراحل قانونی، امضاء، تایید و ابلاغ شده است، این حاکی از همان دست های نفوذی است که در دستگاه های مهم نظام حضور دارند.

وی بیان کرد: با صراحت سوال می کنم، دستگاه های نظارتی و تربیتی و مسئولان مختلف چه نقشی در ماهیت این سند داشتند، اگر با خبر نبودند و ابلاغ کردند دیگر لایق مسئولیت در نظام اسلامی نیستند، اگر هم با خبر بوده و امضاء کردند خائن هستند.

خطیب نماز جمعه جاسک در ادامه اظهار کرد: امروز مصادف است با روز مستضعفان و روز سربازان گمنام امام زمان و وظیفه ما است که از زحمات این عزیزان که برای امنیت کشور تلاش می کنند قدر دانی میکنیم و این روز را به مسولین اطلاعاتی بویژه مدیر کل اطلاعات استان و مدیریت اطلاعات شهرستان که امنیت و تعامل بین مسولین و برطرف شدن مشکلات را موجب شده اند تبریک میگوییم و همچنین به همسران و خانواده  آنها و پرسنل خدوم امنیتی تبریک عرض میکنیم.

وی تصریح کرد:وزارت اطلاعات ما گوی سبقت را از سازمانهای اطلاعاتی ربوده است همانطور که امروز دور و بر کشور ما نا امنی دارد بیداد میکند و  از کشور ما تا داعش ۱۲۰ کیلومتر راه است ولی ما به یمن تلاش این عزیزان ما امنیت داریم.
مناقبیان اضافه کرد: با هوشیاری و زکاوت سربازان گمنام امام زمان امنیت شهری و امنیت در همه زمینه ها ایجاد شده و ما مدیون این عزیزان هستیم.
وی با اشاره به اینکه در انتخابات کسی را انتخاب کنیم که مشکلات جامعه را برطرف کند،تاکید کرد: ما رییس جمهوری میخواهیم که دغدغه اش اقتصاد و محرومین باشد و همت جهادی داشتهه باشد و ریس جمهور شعاری نمیخواهیم.
امام جمعه جاسک در پایان افزود: حضور پرشور ما برگ زرین دیگری است برای انقلاب و در این انتخابات و روز ۲۹ اردیبهشت حضور پرشور و حماسی را خواهیم داشت تا افتخار رهبری و شهداا باشیم.

 

سند۲۰۳۰ یک کاپیتولاسیون آموزشی و نفوذ فرهنگی است

حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی، امام جمعه توکهور و هشتبندی در اجتماع باشکوه نمازگزاران با تبریک میلاد امام زمان علیه السلام و روز سرباز گمنام امام زمان گفت: نقش و جایگاه این مجموعه در حوادث انقلاب بسیار مهم و تاثیر گذار بوده لذا امام راحل با توجه به اعتماد مثال زدنی که به فرزندان انقلابی خود در مجموعه وزارات اطلاعات داشتند آنها را مفتخر به مدال سربازی گمنام امام زمان کردند که واقعا شایسته این مجموعه مخلص است.

امام جمعه توکهور و هشتبندی خدمات وزارت اطلاعات در تامین نظم و امنیت کشور را در طول دوران انقلاب برجسته و موجب غرور ملی ایرانیان دانست و افزود: در آتش گروههای تروریستی در خاورمیانه ایران اسلامی در امن ترین وضعیت قرار دارد که قطعا این نعمت حاصل مجاهدت ها و تلاش های شبانه روزی و خاموش مجاهدان فی سبیل الله در مجموعه وزارت اطلاعات است.

حجت الاسلام بارانی ضمن اشاره به مرزی بودن استان هرمزگان و امنیت بی نظیر آن با تجلیل از نقش مهم و تاثیرگذار اداره کل اطلاعات استان هرمزگان اظهار داشت: درود میفرستیم برهمگی مجاهدان راه خدا درمجموعه وزارت اطلاعات و از طرف مردم قدرشناس منطقه از همگی این فرزندان انقلابی ولایت و رهبری تقدیر و تشکر می کنیم.
بارانی کاپیتولاسیون را سند ننگین و بردگی ملت ایران دانست و دربیان دلایل امضا این سند توسط شاه خاطرنشان کرد: اینها به بهانه وام از آمریکا عزت و شرف و آزادی ملت را فروختند و قطعا این در تعارض با مبانی اسلام و مکتب اهل بیت و عاشوراست.
وی ادامه داد: در زمان حال هم آمریکا دست از نفوذ و توطئه برنداشته است و نمونه آشکارش سند ۲۰۳۰ یونسکو است چرا که این سند یک کاپیتولاسیون فرهنگی و آموزشی و فوق العاده پیچیده است و مصداق بارز نفوذ فرهنگی است.

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی در تبیین اهداف این سند  آنرا در جهت دین زدایی از جامعه دانست و گفت: طبق این سند همجنس گراها می توانند کلاس آموزشی داشته باشند اما دین داران خیر و متاسفانه بی صدا و بدون دخالت نهاد های تصمیم گیر به آموزش و پرورش برای اجرا ابلاغ شده است‌ در حالی که در این سند کشور باید متعهد شود که در تمامی زمینه ها سبک زندگی غربی را آموزش  و هر ساله هم گزارش آنرا به غربی ها بدهد.

بارانی تاکید کرد: مسئولین بدانند دارند چکار میکنند،این یک ننگ است که مستشاران خارجی بر آموزش و پرورش ما نظارت کنند و اینجاست که وجود یک رهبری حکیم و دوراندیش برای هدایت کشور و انقلاب در مسیر خود احساس می شود.

وی تاکید کرد: مردم زیر بار این ننگ نم یروند و اینجا جمهوری اسلامی ایران است و مسئولان به چه حقی آمده اند و سند غربی ها را امضا کرده اند، چرا با وجود این همه مسئول و متولی امر کار به جایی میرسد که برای جلوگیری از یک سند ننگین و استعماری خود رهبری جلو بیایند و این یک هشدار است که مردم مسئولان مومن و انقلابی را انتخاب کنند تا بتوانند به موقع از دین و انقلاب آنها دفاع کنند.
بارانی با انتقاد از عجله مسئولان برای اجرای اسناد غربی ها و بی توجهی به اسناد داخلی مثل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: ایران اسلامی  جایی نیست که سبک زندگی ویرانگر و فاسد غربی بتواند نفوذ کند و ما به تبعیت از رهبر معظم انقلاب اعلام میکنیمکه باید جلوی اجرای این سند ذلت بار و ضددین گرفته شود و هر کس در پی خیانت به آرمان های ملت شهیدپرور و ولایت مدار ایران باشد سیلی خواهد خورد.
حجت الاسلام بارانی در بیان نکات مربوط به انتخابات امنیت و آرامش در انتخابات را بسیار مهم دانست و با بیان اینکه کاندیداها و هواداران آنها باید خودرا متعهد به قانون و حفظ نظم و آرامش در جامعه بدانند تصریح کرد: ما تجربه تلخ سال ۸۸ و عمل خائنانه برخی نامزدها را هنوز فراموش نکرده ایم لذا همگان باید توجه کنند که فضای عمومی کشور به سمت التهاب نرود و دشمن سوء استفاده نکند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام حسین علیه السلام؛ از تحریف سخنان ایشان توسط برخی سیاسیون به شدت انتقاد کرد و اذعان داشت: سایه جنگ را فقط حضور مردم و دفاع آنها از انقلاب رفع کرده است و دولت ها در این مساله هیچ کاره هستند و اینکه تصور کنند که دولتی بیاید و بخواهد با ارتباط و خنده از امورات کشور گره گشایی کند و سایه جنگ را بردارد یک تصور اشتباهی است.

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به حادثه میکونوس در دهه هفتاد گفت: در حالی که ارتباط رییس جمهور وقت و صدر اعظم آلمان ظاهرا دوستانه و روبه جلو بود اما با دلایل واهی رییس جمهور مارا به صورت متهم به دادگاه آلمانی احضار کردند و سفیران دولت های اروپایی از کشور خارج شدند.

وی ادامه داد: دشمن خباثت خودرا دارد و خنده های دوستانه با آنها معنا و فایده ای ندارد و فقط در این حادثه تودهنی رهبرمعظم انقلاب جلوی آنها را گرفت لذا نباید سخنان رهبری‌را احدی تحریف و به نفع خود تحریف کند.

 

سند۲۰۳۰ پذیرش کاپیتلاسیون فرهنگی در کشور

حجت الاسلام مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک میلاد سراسر نور امام زمان(عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)عنوان کرد: ما بخشی از امنیت امروز کشورمان را مدیون زحمات سربازان گمنام امام زمان(عج) هستیم و از این عزیزان تقدیر و تشکر می کنیم.

مختاری در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان افزود: نسل آینده کشور را معلمین تربیت می کنند لازم هست که همیشه جایگاه معلم تکریم بشود و هزینه کردن برای معلمین از وظایف دولت است.

وی با اشاره به اینکه  قشر فرهنگیان یک قشر اثر گذار است اظهار کرد: امروز فرهنگ  ، آینده نظام جهان اسلام و کشور به دست همین معلمین است و مسئولین باید مشکلات مئیشتی معلمین را برطرف کنند و هزینه کردن برای معلم در مقابل سرمایه گذاری است.

مختاری عنوان کرد: معلمین باید بدون دغدغه بتوان وظیفه سنگین تربیت و تعلیم دانش اموزان جامعه را انجام دهند،معلم یک الماس  قیمتی است و استفاده ابزاری از معلم کار صحیحی نیست و نباید بازیچه هوس های سیاسی قرار بگیرند.

مختاری با اشاره به بخش دیگر سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان افزود: چرا سند مهم بنیادین آموزش و پرورش معطل مانده و اجرا نمی شود همه معلمان و مسئولین می دانند که این سند نیازمند تحول اساسی است.

وی به  گلایه دوم مقام معظم رهبری، اشاره کرد و بیان داشت: اینکه چرا این سند ننگین ۲۰۳۰ بی سر و صدا امضاء و اجرا شد در سالگرد کاپیتلاسیون هستیم این سند۲۰۳۰ پذیرش کاپیتلاسیون فرهنگی در کشور هست پذیرش این سند باعث تسلط دشمنان در فرهنگ و اموزش و پرورش ما است و این که مسئولین می گویند چیزی نشده است آن را اجرا نمی کنیم صحیح نیست فردا اگر این سند اجرا نشود هزار جور تحریم بر علیه ما اجرا می کنند .

امام جمعه حاجی آباد در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه این هفته به انتخابات اشاره کردند و تصریح کرد: تنها مانع از نفوذ دشمن به کشورحضور مردم در صحنه است و با حضور مردم به پای صندوق رای امنیت برای کشور ایجاد می شود و تهدید جنگ را از کشور مرتفع می کند اینکه می گویند آن کسی که از دل این صندوق رای بیرون آمد نقش جنگ را مرتغع می کند نه بلکه نقش حضور مردم در پای صندوق رای امنیت برای کشور ایجاد می کند.

مختاری ابهت یک کشور میلیونی و حضور مردم در انتخابات ضامن حفظ امنیت کشور است کسی بخواهد در انتخابات لطمه ای وارد بکند که مایه یاس مردم بشود مسئول است .

وی افزود: مردم باید یک حضور پر رنگ داشته باشند اولین لازمه حضور پرشور و پررنگ در انتخابات یک انتخابات آزاد است و مردم باید اطمینان و اعتماد پیدا بکنند به انتخاباتی که دارد برگزار می شود چهار چوب انتخابات در کشور ما قانون محکم دارد دو در اجرا هم همین طور است اما هرچیزی که بخواهد به اعتماد مردم ضربه بزند جایز نیست و اگر کسی بخواهد از سر تهدید رای مردم را جمع بکند این صحیح نیست و مردم ما هم نشان دادند هیچ گاه با تهدید به کسی رای ندادند.

مختاری خطاب به کسانی که در عرصه انتخابات حضور دارند افزود: به نامزدها و ستاد های انتخاباتی و تبلیغات و مجریان انتخابات و مسئولین ، این که برویم به مردم بگوییم انتخابات در کشور ما همیشه هشت ساله است و نباید به کس دیگری رای بدهیم این دروغ را نباید تحویل مردم داد و بخاطر دنیای دیگران اخرت خود را نفروشید .

وی با بیان اینگکه مقام معظم رهبری در دانشگاه افسری سپاه و نظام را از عوامل اقتدار کشور عنوان کردند آفزود: دشمن در مقابل سپاه صف کشیده است و تهمت و تهدید می کند.

مختاری  گفت: یکی دیگر از عوامل اقتدار کشور اقتصاد قوی است لذا دشمن مابا تدابیر مختلف به جنگ اقتصادی با کشور ما آمده است و به دنبال ضربه زدن به اقتصاد است ای کاش اقتصاد دانان مومن ما می آمدند و نقشه های دشمن را برای مردم تشریح می کردند یک بخشی از تهدیدهای دشمن بر علیه کشور ما معطل نگه داشتن اقتصاد کشور ما است.

امام جمعه حاجی آباد نیروی مسلح نیز از عوامل اقتدار کشور نام برد و بیان کرد:  دشمن در مقابل کشور ما اهداف کوتاه مدت و بلند مدت دارد و هدف دشمن برهم زدن امنیت و ارامش کشور است و هدف میان مدت دشمن مشکلات اقتصادی و مئیشت مردم را تحت شعاع قرار دادن است و به دنبال این هستند که کار و تولید در کشور رونق نگیرد و بیکاری کشور ر  فرا بگیرد  و کشور فلج شود.

وی اهداف بلند مدت دشمن را از بین بردن جمهور اسلامی و از بین بردن نسل انقلابی و نظام عنوان کرد.

امام جمعه حاجی آباد خطاب به نامزهای انتخاباتی افزود: که نامزدها همین اول مشخص کنند که اولویت اول آنها اقتصاد و ایجاد اشتغال است و مئیشت مردم در درجه اول اهمیت قرار دارد و قول بدهند که اول اقتصاد را تقویت کنند و دوم عزت ملت هم باید حفظ شود اینکه چهار کشور عربی حاشیه خلیج فارس بیایند مارا تهدید کنند و برای ما شاخ بشوند و امروز امنیت ملی و ارامش کشور مهم است.

مختاری در پایان تاکید کرد: نباید نامزدها گسستی بین اقوام و قومیتها در کشور ایجاد کنند و هیچ کس حق ندارد بخاطر جمع کردن رای تحریک قومیتی انجام بدهد و اما اقوام و مذاهب گوناگون در کشورمان داریم نباید کسست در بین این اقوام به بهانه رای جمع کردن ایجاد کرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=409896
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,513 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل