تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 534272
تاریخ انتشار:شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
چاله چوله هایی که مسئولین آن را حس نمی کنند؛

قصه پر تکرار وفور چاله چوله ها در پایتخت اقتصادی کشور!

قصه پر تکرار وفور چاله چوله ها در بندرعباس که عنوان پایتخت اقتصادی کشور را به یدک می کشد بیش از هر چیز دیگر گریبان زیبایی شهر و باعث کلافگی شهروندان شده است.

قصه پر تکرار وفور چاله چوله ها در پایتخت اقتصادی کشور!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛زیر ساخت های شهری یکی از مهمترین اصل های بصری در جامعه به شمار می رود که گردشگران و مسافران در لحظه اول از خوب یا بد بودن چهره شهر در ذهن آنها متصور می شود.
اگر شهری دارای آسفالت های تمیز و المان های زیبایی در آن استفاده شده تصویری پسندیده در ذهن ها به وجود می آید؛ اما اگر عکس این موضوع اتفاق بیفتد با ورود به شهر ها نه تنها تصویری زیبا به دست نمی آید بلکه گردشگران و مسافران را نیز از سفر به آن شهر ها پشیمان می کند.

قصه پر تکرار وفور چاله چوله ها در شهر بندرعباس
قصه پر تکرار وفور چاله چوله ها در شهر بندرعباس که عنوان پایتخت اقتصادی کشور را به یدک می کشد بیش از هر چیز دیگر گریبان زیبایی این شهر شده است؛ به طوری که از هر کدام از دروازه های شهر ورود کنیم همچنان با آن رو به روهستیم.
هر چند در سال های اخیر رسانه های استان خبرهای فراوانی برای بیداری مسئولانی که خود را به خواب غفلت زده اند کار کرده اند؛ برخی از مسئولان با تمام تلاش خود در جهت رفع این مشکل اقداماتی انجام داده که خوب ولی کافی نبوده است.
برخی از روکش های آسفالت شهر بندرعباس شاید به زمان های خیلی قدیم تعلق داشته باشد ولی همچنان از ترمیم و یا تعویض آن خبری نیست و این خود ضربه ای مهلک به ماشین داران است.
پیمانکاران و کسانی که برای ایجاد زیر ساخت های اولیه زندگی چاله ها را در عمق خیابان ها حفر می کنند؛ برخی از آنها بعد از پایان کار تنها بر حسب وظیفه خیابان ها را پر کرده و از آسفالت یک دست خبری نبوده و انگار پیراهنی چهل تیکه بر تن رنجور این خیابان ها کشیده شده است.

چاله های سطح شهر مانند زخمی پر التهاب از دل خیابان ها بیرون زده است
خیابان های وصله دار در شهر بندرعباس کم نبوده و این موضوع هر روز بیش از پیش می شود به خصوص در محلات حاشیه نشین شهر بندرعباس.

محلات حاشیه نشین که همواره مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته اند در ترمیم و بازسازی آسفالت های شهری نه تنها در ردیف های آخر قرار گرفته بلکه به دلیل انجام پروژه هایی مانند شبکه های فاضلاب شهری نیز اندک زیبایی و سالمی آسفالت ها نیز توسط پیمانکاران از بین می رود.

سال گدشته مسئولان استان به طور جد پیگیر بهسازی آسفالت های خیابان های بندرعباس بودند که این طرح هم مانند برخی دیگر از طرح ها تنها شامل محلات مرفع نشین شهر شد و انگار زندگی تنها در محلات بالا شهر جریان دارد.

علاوه بر وفور چاله چوله ها در خیابان های بندرعباس شاهد چاله هایی بر دل خیابان ها هستیم که برای جمع آوری آب های سطح شهر تعبیه شده اما دریچه ها و محل قرار گیری آنها چنان بد بوده که هنگام بارندگی خود این چاه ها مایه درد سر رانندگان و شهروندان می شود به طوری که در خیابان جهانبار بندرعباس این دریچه های جمع آوری آب های سطحی که مانند زخمی پر التهاب از دل خیابان بیرون زده به وفور مشاهده می شود.

دریچه های جمع آوری آب های سطحی تبدیل به سکوی پرش برای رانندگان شده است

دریچه های جمع آوری آب های سطحی تبدیل به سکوی پرش  و یا مانعی برای مانور رانندگان شده که این موضوع خطر ایجاد تصادف را در سطح شهر افزایش داده است.

محمدی، راننده تاکسی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به وجود چاله چوله های فراوان در سطح شهر بندرعباس عنوان کرد: خیابان های بندرعباس دارای ترک خوردگی و چاله چوله  فراوان است که رانندگی در آن همراه با کلافگی است.

این شهروند بندرعباسی بیان کرد: شغل بنده رانندگی بوده و روزانه باید در این خیابان های پر التهاب رفت و آمد کنم؛  اما همواره با خرابی زودهنگام ماشین خود روبه رو هستم.

وفور چاله چوله ها باعث حرکت مارپیچ رانندگان می شود

محمدی  با بیان اینکه وفور چاله چوله ها باعث حرکت مارپیچ رانندگان می شود، گفت: رانندگان برای فرار از چاله چوله ها مجبور به انحراف مسیر هستند که این امر تصادف های زنجیره ای را به دنبال خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم مسئولان شهر صدای مظلوم ما رانندگان را بشنوند و حرکتی جهشی در راستای بهسازی حیابان های شهر بندرعباس داشته باشند.

یکی دیگر از شهروندان بندرعباسی با اشاره به چاله های جمع آوری آب های سطحی در سطح شهر بندرعباس گفت: دریچه های جمع آوری فاضلاب ها و آب های سطحی خود دردسری عظیم برای رانندگان بوده و با کمترین بارنندگی به دلیل قرار نگرفتن درست این دریچه ها باعث آبگرفتگی معابر می شود.

این شهروند افزود: دریچه ها آب از سطح خیابان ها بالاتر بوده و باعث خرابی ماشین ها  و موجب پرش موتور سیکلت ها می شود.

وی با بیان اینکه رانندگی در خیابان های بندرعباس همراه با هیجان و ترس است، خاطر نشان کرد: انگار ماشین های شاسی بلند مسئولان چاله چوله های شهر را احساس نمی کنند و تنها وعده های بازسازی خیابان ها هنگام تبلیغات انتخابات است.

امید است که مسئولان شهر همان گونه که در تلاش هستند تمام مشکلات شهر را بر طرف سازند، فکر اساسی و حرکت جهادی برای رفع این مشکل داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=534272
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12,530 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی