قسمت عمده تامین آب شرب هرمزگان باید به تاسیسات شیرین سازی و نمک زدایی متکی شود
+ پ -
قسمت عمده تامین آب شرب هرمزگان باید به تاسیسات شیرین سازی و نمک زدایی متکی شود

وزیر نیرو اظهار کرد: توجه به مسائل زیست محیطی در شیرین سازی آب دریا به مشکل پساب فاضلاب بندرعباس و رفع مشکل ورود پساب فاضلاب بندرعباس به دریا را به طور خاص پیگیری می کنم و در برنامه ششم نیز مسائل فاضلاب در مناطق ساحلی مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حمید چیت چیان، وزیر نیرو در نشست مشترک با استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم استان در مجلس و مدیران صنعت آب و برق استان هرمزگان با اشاره به  اینکه یکی از مسائل مهم در هرمزگان موضوع آب است، گفت: در این راستا می توان از منابع آب شور رودخانه های استان نیز استفاده کرد چون شیرین سازی این آب ها راحت تر و به صرفه تر است و با وجود خاک مستعد و آفتاب مناسب در هرمزگان از این آب ها می توان استفاده اقتصادی داشت.

 

وی افزود: برنامه آب استان هرمزگان باید به صورت کامل تدوین شود و از متقاضیان بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در آب نیز استقبال می کنیم، قسمت عمده تامین آب شرب هرمزگان باید به تاسیسات شیرین سازی و نمک زدایی متکی شود تا فشار از روی دشت ها برداشته شود و در این راستا تاسیسات خوبی در استان ایجاد شده و نیاز است اجرای طرح های احداث آب شیرین کن به طور جدی در هرمزگان پیگیری شود.

 

وزیر نیرو با توجه به اینکه در زمینه برق امکان سرمایه گذاری مناسبی وجود دارد، اظهارکرد: در صنعت برق باید بتوانیم درآمد لازم را کسب کند که در این زمینه باید روی وصول مطالبات متمرکز شد و اگر مطالبات برق در هرمزگان وصول شود، چهره برق این استان کاملا تغییر می کند.

 

وی افزود: به موازات تلاشی که برای وصول مطالبات در هرمزگان می شود ما متعهد می شویم، سهم بیشتری را برای استان از این بخش اختصاص دهیم ، با توجه به اینکه در بخش تولید برق در این استان امکان سرمایه گذاری مناسبی وجود دارد که زمینه ساز توسعه صنعتی و رفاه مردم استان خواهد بود.

 

وزیرنیرو تصریح کرد: نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی در سیریک نیز با سرمایه گذاری روسیه احداث می شود که عملیات این طرح در آینده نزدیک با حضور مقامات عالی رتبه کشور روسیه صورت می گیرد.

 

چیت چیان خطرنشان کرد: لزوم توجه به مسائل زیست محیطی در شیرین سازی آب دریا به مشکل پساب فاضلاب بندرعباس و رفع مشکل ورود پساب فاضلاب بندرعباس به دریا را به طور خاص پیگیری می کنم و در برنامه ششم نیز مسائل فاضلاب در مناطق ساحلی مورد توجه قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff