تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 432549
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۴۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز عید قربان هرمزگان مطرح شد؛

عیدقربان روز عزت امت اسلام است/ جریان های صهیونیستی پشت پرده همه جنایات عالم/وحدت مسلمانان جهان از مهمترین پیام های عید قربان است

ائمه جمعه هرمزگان با تاکید براینکه غفلت مسلمانان و هجوم بی رحمانه دشمنان اسلام از علل ایجاد ناامنی اخلاقی وسیاسی است، اظهار کردند: وحدت بین مسلمانان غفلت زدگی را درمان و بیان حقایق عامل جلوگیری از هجوم دشمنان است.

عیدقربان روز عزت امت اسلام است/  جریان های صهیونیستی پشت پرده همه جنایات عالم/وحدت مسلمانان جهان از مهمترین پیام های عید قربان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان با تاکید بر ایجاد وحدت بین مسلمانان اظهار کردند:  غفلت مسلمانان و هجوم بی رحمانه دشمنان اسلام از علل ایجاد ناامنی اخلاقی وسیاسی است که با  وحدت بین مسلمانان می توان غفلت زدگی را درمان کرد و برای  جلوگیری از هجوم دشمنان باید حقایق به همه مردم بیان شود.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ضمن تبریک عید قربان  در خطبه های نماز عید سعید قربان بندرعباس گفت: پدران و مادران  روش تربیتی حضرت ابراهیم را الگوی خود قرار بدهند و نگاه الگویی به این تربیت الهی است به گونه ای که وقتی دستور ذبح فرزندش از جانب خداوند متعال صادر شد با جان و دل و روی باز تنها فرزند خود را به قربانگاه روانه کرد.

خطیب نماز عید سعید قربان اظهار کرد: روش تربیتی بعضی از والدین به قدری اشتباه است که فرزندان در زندگی احساس پادشاهی می کنند و باعث شکل گیری شخصیت فرزندان نمی شود.

وی عنوان کرد : گله مندی برخی از افراد این است که  در خانواده به آنها توجه ای نمی شود  به دلیل رفتار دیکتاتور گونه خود افراد است. نگاه دیکتاتوری تاثیر سوء در تربیت فرزندان دارد؛ برخی از خانواده ها باید بدانند که با دیکتاتوری دل ها بدست نمی آید.

نعیم آبادی با توصیه به ازدواج جوانان عنوان کرد: جوان ها برای ازدواج با دوستانی مشورت می کنند که تجربه و آگاهی کافی را ندارند در حالی که تلاششان این است که پدر و مادر از آن بی اطلاع باشند.

 

 

 فتنه های های منطقه برای ایجاد امنیت اسرائیل است

امام جمعه پارسیان در خطبه های نماز عید قربان، با تبریک این عید سعید، عید قربان را عید بندگی و دلدادگی دانست و گفت: انسان برای رسیدن به خدا باید شیطان را کنار بزند و عید قربان این درس را می دهد که می شود با توکل بر خدا در برابر شیاطین ایستاد.

میرزایی با اشاره به آغاز دهه امامت و ولایت اظهار کرد: نقطه وصل قربان و غدیر در اطاعت محض است که یکی در قربانی و دیگری در تکمیل دین جلوه می کند.

خطیب عید قربان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به کنگره عظیم حج امسال در خصوص دفاع از فلسطین و قدس شریف، تصریح کرد: تمام فتنه های منطقه برای ایجاد حاشیه امنیت اسرائیل و فراموشی قدس شریف است.

وی با اشاره به ۶ وظیفه مهم دنیای اسلام از جمله ایجاد وحدت و نفی ستیزه گری قومی و مذهبی تأکید کرد: پشت پرده همه جنایات عالم جریان های صهیونیستی است.

امام جمعه شهرستان با یادآوری رهنمودهای مقام معظم رهبری در جلسه تنفیذ ریاست جمهوری و در دیدار هیئت دولت دوازدهم، با معظم له، آن را نقشه راه و مسیر پیشرفت و تعالی کشور دانست و مسئولان را در تبعیت از این فرمایشات فراخواند.

میرزایی، با طرح این سؤال که چگونه می شود با دنیا ارتباط داشت اما زیر بار ساختارهای ساخته شده نظام سلطه نرفت، گفت: نظمی را که آمریکا در دنیا ایجاد کرده است، کارایی خود را با شکست های پیاپی سیاسی و اقتصادی و بحرانهای مالی از دست داده و تعامل با دنیا دیگر محدود به آمریکا و چند کشور غربی نمی شود.

وی افزود: با دیپلماسی فعال و هوشمندانه و مقتدرانه، جایگاه نظام اسلامی را می شود برجسته و در نظم جدید جهانی نیز منهای آمریکا آن را تثبیت کند.

 

رمز موفقیت اسلام در وحدت جامعه اسلامی خلاصه می شود

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش، در خطبه های عبادی سیاسی نماز عید سعید قربان با توصیه به رعایت تقوی الهی، جلب رضایت حق و ترجیح رضایت الهی بر خواسته های نفسانی اظهار کرد: وحدت مسلمانان جهان از مهمترین پیام های عید قربان است.

وی با اشاره به اینکه در اسلام وحدت به اشکال مختلف ترسیم شده است افزود: وحدت روزانه در نماز های جماعت، وحدت هفتگی در نماز جمعه، وحدت سالانه در نمازهای عید سعید فطر و عید قربان و وحدت جهانی مسلمانان در موسم حج ترسیم و تعبیه شده است.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر وحدت حول محور های پیامبراسلامی، امام معصوم، و در زمان حاضر ولایت فقیه از اهم دستورات دین مبین اسلام است، گفت: همانگونه که امام عظیم الشان فرمودند« پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور آسیب نرسد».

وی با بیان اینکه رمز موفقیت اسلام در ۲ چیز خلاصه می شود، تاکید کرد: کلمه توحید که عصاره و خلاصه اصول دین و توحید کلمه که وحدت مسلمین است خلاصه می شود.

حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: امروز جامعه اسلامی به ۲ وحدت ملی و وحدت جامعه اسلامی بسیار نیازمند است.

وی با تاکید بر اهمیت وحدت داخلی حول محور ولایت فقیه اظهار کرد: تمامی احزاب، گروه ها وجریان های سیاسی برای حفظ اسلام و نظام جمهوری اسلامی باید از رهبری تبعیت کرده و منویات ایشان را نصب العین خود قرار دهند.

امام جمعه کیش با اشاره به وحدت جهان اسلام در پیشگیری و مقابله با ظلم استکبار جهانی و دست نشاندگان وی در کشورهای اسلامی تاکید کرد: جهان اسلام باید با هم وحدت داشته باشند تا تفرقه ها، جنگ ها و آدمکشی ها از بین برود.

وی با اشاره به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت شرایط را بسیار سخت توصیف کرد و افزود: امروز شاهد هستیم که در بحرین، عراق، یمن، میانمار،  سوریه  و جای جای جهان اسلام چه ظلم هایی که نسبت به مسلمانان روا می شود.

حجت الاسلام علیدادی اضافه کرد: برای جلوگیری از ظلم بی نهایت استکبار به مسلمانان جهان، جامعه اسلامی نیازمند وحدت حول محور امامت جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه حق تحقق نمی یابد مگر اینکه انسان نفس خود را ذبح کرده و از هوی و هوس دوری کند به ویژگی های مقربین درگاه الهی اشاره کرد و افزود: مقربین درگاه الهی حق پذیرند و حق گو اگر چه به ضرر آن ها تمام شود و زمانی که نسبت به دیگران حکم می کنند در نهایت عدالت مانند این است که برای خود حکم می کنند.

امام جمعه کیش خاطر نشان کرد: برای قرب الهی باید این سه ویژگی را در زندگی خود به صورت جدی پیگیری کنید.

 

عید قربان آزمون رشد و کمال انسانی است

حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در سخنرانی قبل از نماز عید قربان با اشاره به ابعاد مختلف آموزنده و الهام بخش عید قربان اظهار کرد: رکن و محور اصلی این روز حضرت ابراهیم خلیل(ع) و فرزند برومند ایشان حضرت اسماعیل (ع)  که برای همه اسوه و الگویی در بندگی و اخلاص نسبت به خداوند می باشند قرار داده شده اند.

وی با تاکید بر اینکه در این روز خداوند بزرگترین و زیباترین آزمون خود را فراروی بهترین بنده خود قرار داده است،افزود: این آزمون، شخصیت هایی که در آن قرار می گیرند و نتیجه آن همگی از استثنایی ترین های جهان هستند که نمونه ای برای آن ها نداریم.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه هر کس مورد امتحان قرار می گیرد انسانی برگزیده است، تاکید کرد: امتحان آنان ویژه و تکرار نشدنی است.

وی با یادآوری داستان چگونگی تولد و رشد حضرت اسماعیل(ع) وی را انسانی برگزیده، مخلص و مطیع فرامین الهی خواند و افزود: حضرت اسماعیل در کوچکترین اعمال خود نیز به خداوند تمسک جسته و دستورات الهی را بی چون و چرا می پذیرفتند و برخواست خداوند گردن می نهادند.

نایب رئیس سابق مجلس با تصریح بر اینکه توحید انسان را از غرور حفظ می کند، افزود: در جهان امروز امام راحل(ره) نماد این توحید بود و با یاری خداوند انقلاب را پیش می برد.

وی تصریح کرد: امروز هم تکیه رهبر معظم انقلاب به ایمان و اخلاص ملت بزرگ ایران اسلامی است.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه عید قربان مدرسه ای برای رسیدن به توحید و تسلیم شدن در برابر خداست بیان کرد: تمام حوادثی که در زندگی با آن روبرو می شویم آزمون الهی است. خداوند ما را با نعمت ها و بلاها می آزماید تا رشد کرده و به کمال برسیم و هرکس در این آزمون به وظیفه عمل کرده رشد می کند و به کمال می رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حرکت امام حسین (ع) از مکه به سوی کربلا افزود: در روز عرفه است که حضرت اباعبدالله برای یک ذبح عظیم به سوی کربلا حرکت می کند و این یک آزمون الهی است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد خاطر نشان کرد: در این آزمون بزرگ الهی و استثنایی نه تنها اباعبدالله که گروه بزرگی از اهل بیت  پیامبر(ص) و صحابه امام نیز حضور یافته و قله بندگی و تسلیم بودن حق را به نمایش می گذارند به گونه ای که مرگ در جبهه حق را شیرین تر از عسل دانسته و به فرموده حضرت زینب(س) چیزی جز زیبایی دیده نمی شود.

 

دنیای اسلام دچار نا امنی اخلاقی و سیاسی شده است

امام جمعه موقت حاجی آباد، در خطبه های نماز عید سعید قربان ضمن تبریک عید قربان بر همه مسلمانان سراسر جهان اظهار کرد: عید قربان از عیدهای ویژه و بزرگ مسلمانان جهان است که باید گرامی داشته شود.

حجت الاسلام صادقی با بیان ایتنکه عید سعید قربان آغازگر دهه امامت و ولایت است و باید به این موضوع مهم توجه ویژه ای شود، گفت: قربان عید بندگی خدا، روز عزت امت اسلام و نزدیکی بیشتر به ذات اقدس الهی است.

وی بیان کرد: رهبری سران کشورهای اسلامی را دعوت به وحدت کردند و برهمه مسلمانان لازم است که در راه ایجاد یک وحدت همگانی تلاش کنیم .

صادقی اظهار کرد: سران کشورهای عربی به ظاهر مسلمان و تمام توان مالی خود را برای کشتار مسلمانان  هزینه می کنند این مسلمان نما ها از یهود بدتر هستند.

امام جمعه موقت حاجی آباد با بیان اینکه امروز دنیای اسلام دچار یک نا امنی اخلاقی و سیاسی شده است، خاطرنشان کرد: غفلت مسلمانان و هجوم بی رحمانه دشمنان اسلام از علل ایجاد ناامنی اخلاقی وسیاسی است که با  وحدت  بین مسلمانان می توان غفلت زدگی را درمان کرد و برای هجوم دشمنان باید حقایق به همه مردم بیان شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=432549
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,513 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل