تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 551661
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۱۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در گفتگو با علمای اهل سنت جنوب کشور مطرح شد؛

قرارگاه خاتم الانبیاء، نمونه کار موفق و جهادی/ تحول در نظام اقتصادی تنها با حرکتی جهادی میسر است

ائمه جمعه و اهل سنت هرمزگان با تاکید بر اینکه تحول در نظام های اقتصادی تنها با حرکتی جهادی میسر است، گفتند: استقلال اقتصادی زمانی اتفاق می‌افتد که رونق تولید جهادی صورت گیرد و نمونه کار موفق و جهادی قرارگاه خاتم الانبیاء است.

قرارگاه خاتم الانبیاء، نمونه کار موفق و جهادی/ تحول در نظام اقتصادی تنها با حرکتی جهادی میسر است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه و اهل سنت هرمزگان با تاکید بر اینکه تحول در نظام های اقتصادی تنها با حرکتی جهادی میسر است، گفتند: استقلال اقتصادی زمانی اتفاق می‌افتد که رونق تولید جهادی صورت گیرد و نمونه کار موفق و جهادی قرارگاه خاتم الانبیاء است.

 تنها راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی، کار جهادی است
شیخ حسین بازماندگان، امام جمعه اهل سنت بندرپل در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و ولادت صادق آل محمد امام جعفر صادق علیه السلام و هفته وحدت به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران و همه مسلمانان جهان، گفت: بیانات مقام معظم رهبری در تمامی سخنرانی ها و دیدارها بیانگر اهمیت دادن حضرت ایشان به فرهنگ کار و تولید و حرکت های جهادی است.

امام جمعه اهل سنت بندرپل تصریح کرد: بهترین مسیر برای تحقق حرکت جهادی که منجر به برون رفت از مشکلات اقتصادی می شود این است که مسئولان هم با عزمی راسخ همت کنند و جامه عمل به سفارشات و منویات مقام معظم رهبری بپوشانند تا مردم نیز با دلگرمی این راه را بپیمایند.

حمایت از کار جهادی اولویت بخش‏های مختلف جامعه باشد

بازماندگان عنوان کرد: جهاد در راه اسلام و کوشش در راستای تحقق دستورات دینی یکی از پایه های دین و ستون محکم انگیزه‏ جامعه اسلامی است و جهاد اقتصادی هم مورد توجه جامعه اسلامی قرار دارد و باید آحاد مردم در این جهاد سهیم باشند تا نجات کشور را از این جنگ اقتصادی فراهم آورند.

وی با بیان اینکه تحقق تحول در نظام های اقتصادی تنها با حرکتی جهادی میسر است، اظهار کرد: چرا که مقام معظم رهبری فرمودند که: «مردم و مسؤولان باید در عرصه‌ اقتصادی با حرکتی جهادگونه کار و مجاهدت کنند،حرکت طبیعی کافی نیست؛ باید در این میدان، حرکت جهادی و تلاشهای مستمر وجود داشته باشد.
بازماندگان با اشاره به فعالیت جهادگونه مجموعه های مردمی در مساجد و یاری رساندن جهادگران در روزهای سخت کرونایی بیان کرد: اگر دولت از اشتغال تولیدی کوچک حمایت کند، می توانند کارهای بزرگی را را درکشور در راستای حرکت های جهادی رقم بزنند؛ بدون اینکه نیاز به سرمایه های کلان داشته باشند و باید مد نظر داشته باشیم که همیشه دریا از قطرات کوچک تشکیل شده و آنگهی تبدیل به دریای خروشان می شود.

استقلال اقتصادی زمانی اتفاق می‌افتد که رونق تولید جهادی صورت گیرد

امام جمعه بندرپل با اشاره به اینکه یکی از گزاره‌های مهم اقتصادی هر کشوری ساماندهی به تولید داخلی و کارگاه‌های کوچک تولیدی برای تامین اقلام جزئی کشور و جلوگیری از خروج ارز است، افزود: « تولید وحرکت جهادی» یک امر نجات‌بخش است که آثار فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در کشور دارد و اگر کشور به یک استقلال اقتصادی برسد و از بیماری اقتصاد تک محصولی و تحریم‌های ظالمانه رهایی پیدا کند، قوام بیشتری خواهد داشت.

وی اظهار کرد: استقلال اقتصادی و حرکت جهادی کار وتلاش سبب افزایش رنگ و بوی رونق معیشت در زندگی مردم خواهد شد.

عالم اهل سنت هرمزگان تصریح کرد: استقلال اقتصادی زمانی اتفاق می‌افتد که رونق تولید تبدیل به تولید جهادی شود و این جهاد و جهش تولید پایه‌های اقتصاد سالمی است که ابزار تسلط را از سلطه‌گران جهان گرفته و آن‌ها را خلع سلاح می‌کند.

بازماندگان خاطر نشان کرد: یکی از الطاف الهی در این برهه از زمان توجه دولتمردان به ظرفیت‌های داخلی است که می‌توانیم شاهد اقتصادی پویا و رونق زندگی مردم ذیل فرهنگ دینی و اسلامی باشیم.

گره گشایی مشکلات با روحیه جهادی و انقلابی امکان پذیر است

شیخ راهبر، امام جمعه اهل سنت چارک با بیان اینکه گره گشایی مشکلات با روحیه جهادی و انقلابی امکان پذیر است، گفت:هیچ راهی جز اقتصاد مقاومتی،جهادی و انقلابی در مقابله با استکبار و استعمار نداریم.

عالم اهل سنت هرمزگان عنوان کرد به برکت انقلاب اسلامی در طول ۴۲ سال خودکفا شده ایم و نباید کشوری با این همه پتانسیل و ظرفیت، قدرت نظامی، افراد نخبه و علمی، مسائل کشوری خود را به مسائل جهان غرب گره زده که این طرز تفکر برای جامعه ما زیبنده نیست.

وی افزود: ما کشوری قوی و نابغه هستیم و از پس مشکلات برآمده و اگر طبق بیانیه گام دوم انقلاب از جوانان نخبه، متعهد، انقلابی استفاده کنیم اتفاقات زشتی که دل هر مسلمان و جوان را به درد می آورد شاهد نخواهیم بود.

وی به سوءمدیریت مدیران دولتی پرداخت و افزود : اگر برای رسیدن اهداف از اقتصاد مقاومتی، جهادی، نیروهای انقلابی، دولتمردان انقلابی و متدین و دلسوز در رأس امور باشند؛ وضعیت کشور چنین نخواهد بود و هیچ گونه از این بی برنامگی و عدم مدیریت صحیح افراد مسئول پیش نخواهد آمد.

نمونه کار موفق و جهادی قرارگاه خاتم الانبیاء است
وی با اشاره به اینکه ما پس از ۴۲سال انقلاب باید یک انقلاب درونی در کشور ایجاد کنیم و با اتکا به قدرت خداوند امورات خود را به نحو احسن انجام دهیم، اظهار کرد: اگر این برنامه ها را پیش نگیریم و در خدمت امیال غرب و همه چیز داخلی را به مسائل غرب متصل کنیم وضعیت این چنینی پیش خواهد آمد و با استفاده از جوانان ولایی و انقلابی، متعهد، باتقوا که همه این شاخصه ها داشته باشد این گرفتاری های هر روزه نخواهیم داشت.

امام جمعه اهل سنت غرب استان هرمزگان عنوان کرد:نمونه کار موفق و جهادی قرارگاه خاتم الانبیاء که در بحث و موضوعات و طرحهای مختلفی پای کار هستند و این ظرفیت نشان دهنده  قدرت کشور و این که ما می‌توانیم هست.
راهبر گفت:هر جایی که کار انقلابی و به رهبری جوانان صورت گرفته است بهترین کار در آن عرصه اتفاق افتاده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر جهاد های مختلف علمی،اقتصادی،فرهنگی و…مثل جهادسازندگی به نحو احسن صورت بگیرد هیچ گونه مشکلاتی در این زمینه ها نخواهیم داشت و تنها راه برون رفت از مشکلات و گذر از گردنه های سخت اقتصادی، برنامه ریزی صحیح، اتکا به قدرت لایزال الهی و اینکه خود را وابسته به غرب ندانیم درست خواهد شد.

مسئولان جامعه باید افرادی توانمند با روحیه جهادی باشند

شیخ محمد شریف رحمانی، امام جمعه اهل سنت روستای کنخ با اشاره به فرا رسیدن میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و روز دانش آموزاظهار کرد:  یکی از راه های پیشرفت، رشد، توسعه و ترقی در هر جامعه وجود نیروهای توانمند آن جامعه هستند.

عالم اهل سنت جنوب کشور عنوان کرد: نبروهای توانمند جهادی حرف اول برای رشد و توسعه جوامع هستند؛ قطعا نیروهای توانمند انسان هایی هستند که در زمینه های مختلف تخصص، تعهد، شرکت در مشورت، ساده زیست و دوری از اشرافی گری و تنها هدف آنها از فعالیت رشد آبادی خود و جامعه و در نهایت رضای خداست.

رحمانی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در جامعه اظهار کرد: در وضعیتی که دشمن با طرح ریزی نقشه به دنبال آسیب وارد کردن به جامعه ما از طریق فلج کردن اقتصاد و فکر می کند بتواند در این جنگ هم موفق شود؛ لذا می‌طلبد که مسئولان در مرحله اول که پیشگامان جامعه هستند و مسئولیتی به عهده دارند انسانهایی توانمند با روحیه جهادی باشند.

وی افزود: مسئولی موفق است که برای کار و تلاش به صندلی اکتفا نکند بلکه از نزدیک شاهد درد و مشکلات و دغدغه مردم را ببند و چاره اندیشی کند.

عالم اهل سنت هرمزکان با بیان تخصص و تلاش دو بال برای پرواز کردن و آبادی کشور است، خاطر نشان کرد: امید است هم مسئولین، هم مردم برای رشد و توسعه خود و جامعه تلاش را سر لوحه کار خود قرار دهند و بدون داشتن روحیه جهادی هر چقدر هم متخصص بود کار به نحو احسن پیش نمی رود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=551661
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,865 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی