قرارگاه تحول محلات، الگویی برای جهان اسلام در حل مشکلات به واسطه خود مردم

دبیرقرارگاه شهدا فارغان گفت: الگوی طرح تحول محلات هرمزگان، نه تنها باید الگوی کشوری باشد بلکه باید بتواند در جهان اسلام بعنوان یک مدل مسجدمحوری برای حل مشکلات مردم مورد توجه قرار گیرد.

صفیه بهاری، دبیرکارگروه تحول توسعه قرارگاه شهدا شهر فارغان حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: فعالیت های انجام شده طرح تحول قرارگاه شهدا در زمینه های فرهنگی، عمرانی، اقتصادی و غیره است که  نقش عمده آن تحول و توسعه کارهای عمرانی، توسعه کشاورزی و کشاورزی خرد بوده است تا بتواند نیاز روستائیان را تامین کند.

 

دبیرکارگروه تحول توسعه قرارگاه شهدا افزود: همچنین با کمک گروه های جهادی تشکیل شده در منطقه و معلمان موفق رشته های مختلف تحصیلی، کلاس های تقویتی را برای دختران زهرایی وهمچنین کلاس قران واحکام برای مادران زهرایی برگزار می کنیم.

دبیرقرارگاه شهدا فارغان  با اذعان به اینکه، یکی از برنامه هایی که در قرارگاه های تحول محلات به صورت جدی پیگیری می شود مصون سازی خانواده ها در فضای مجازی با ترویج فرهنگ سواد رسانه است، اظهار کرد: امروزه نیاز است خانواده‌ها از آسیب های فضای مجازی دورکنیم.

 

وی افزود: در زمینه طلاق نیز هسته مصلحین را تشکیل دادیم و بر اساس آن افرادی که در معرض جدایی هستند و آسیب های خانوادگی و زناشویی داشتند مشکلات آنها را حل کردیم و بازگشت به زندگی را به آنها هدیه کردیم نیاز  نیازمندان را نیز در قالب ازدواج آسان تامین کردیم.

 

بهاری ادامه داد: راه اندازی تولیدی ماسک و ۵ هزار ماسک رایگان بین شهر وروستاییان توابع و چهار مرحله بسته معیشتی وبسته های مهرانه  را نیز بین مردم توزیع کردیم و زنانی که سرپرست خانوار هستند را شناسایی و زمینه اشتغال آنها وایجاد پنجشنبه بازار وحمایت از مشاغل خانگی فراهم کردیم.

 

وی افزود: جامعه قرارگاه تحول محلات بسیج، ۷۵ نفر را در مکان مسجد رایگان در دو مرحله ویزیت کردند؛ این گروه چهار نفره شامل پزشک عمومی، ماما و پرستار بود که خدمات رایگان پزشکی و کنترل فشار خون ارائه کردند.

بهاری اظهار کرد: امیدوارم که ان شاالله این حرکتی که سردار سالاری فرمانده محترم سپاه امام سجاد(ع)استان که از دوره فرماندهی سپاه بندرعباس شروع کردندامروز بعنوان یک الگو در سطح کشور و البته در جهان مطرح شود.

 

وی خاطر نشان کرد: الگوی طرح تحول محلات هرمزگان، نه تنها باید الگوی کشوری باشد بلکه باید بتواند در جهان اسلام بعنوان یک مدل مسجدمحوری برای حل مشکلات مردم مورد توجه قرار گیرد و ان شاالله منشا خیرات و برکات باشد.

انتهای پیام/