قرآن بهترین و بزرگترین عامل وحدت جهان اسلام است
+ پ -
قرآن بهترین و بزرگترین عامل وحدت جهان اسلام است

امام جمعه موقت شهرستان سیریک گفت: قرآن بزرگترین و بهترین عامل و محوری است که می تواند بین مذاهب اسلامی وحدت ایجاد کند و امام زبان گویای قرآن است و امام قرآن ناطق است که خداوند در قرآن فرموده محور وحدت دین خداست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی، امام جمعه موقت شهرستان سیریک ضمن تبریک هفته وحدت و تبریک سالروز ولادت باسعادت پیامبر و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد:  اتحاد یکی از نعمت های خدا ست و منظور از اتحاد فقط اتحاد مذهبی نیست بلکه اتحاد دینی و اسلامی است .

وی افزود: یکی از موانع ایجاد وحدت غفلت است خواه غفلت از داشته ها باشد و خواه غیره باشد وحدت عامل اخوت و برادری است که یکی از برکات وحدت آرامش و آسایش است و مهمترین مولود وحدت آرامش و امنیت است.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک ابراز کرد: رمز پیروزی انقلاب ما از مساجد بود و امروز باید لزوم توجه همه ما مسئولان به حضور گسترده و پرشور جوانان و نوجوانان با احیای برنامه های فرهنگی و مذهبی به مساجد باشد .

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی بیان کرد: مشکل  اصلی ما با اسرائیل و امریکا بر سر اعتقادها و باورها ست  برای اینکه اعتقاد و باورهای اسلامی ما ظلم و کودک کشی و ستم به مظلوم را نمی پذیرد .

وی  با بیان اینکه پیغمبر اسلام خود محور اصلی وحدت و انسجام است اظهار کرد: رابطه مومن  با مسجد باید مثل رابطه ی ماهی با آب باشد که اگر ماهی را از آب جدا کنید هلاک می شود و مومن هم از مسجد جدا شود هلاک ایمانی الهی می شود.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff