قرآن باران رحمت و هدایت الهی برای انسان است
+ پ -
قرآن باران رحمت و هدایت الهی برای انسان است

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: قرآن باران رحمت و هدایت برای همه انسان هاست که گاهی ما با گشودن چتر در برابر این باران رحمت مانع نزول برکات آن می شویم و گرنه هرکسی که بخواهد از رحمت جاری و زلال خداوند بی حمت نباشد می تواند از آن استفاده و بهره مند شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری، امام جمعه سیریک در جشن بزرگ و باشکوه قرآنی نور در حسینیه ۱۴ معصوم(ع) روستای روتان بخش بمانی سیریک افزود: قرآن با نام های فرقان، نور، ذکر و قرآن معرفی شده و در کتاب قرآن ۶۸ بار کلمه قرآن، ۹ بار ذکر، سه مورد به نام نور و ۲ بار نیز با عنوان فرقان آمده است.
وی  افزود: قرآن برای هدایت همه انسان ها به سوی فلاح و رستگاری نازل شده است و همه می توانند از برکات این کتاب سراسر نور بهره مند شوند.
صفایی حائری اذعان داشت: امکان ندارد کسی از انوار قدسیه قرآن بی نصیب باشد مگر اینکه در این کتاب آسمانی تدبر و دقت نداشته باشد.
وی با اشاره به عظمت قرآن و نقش آن در هدایت بشر خاطرنشان کرد: کتاب به تنهایی کافی نیست و این کتاب نورانی را باید پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه هدی(علیهم السلام) برای دیگر انسان ها و مسلمانان تبیین کنند.
امام جمعه شهرستان سیریک با بیان اینکه برخی به قرآن توجه دارند و اهل بیت(علیهم السلام) را رها کرده اند و بعضی نیز اهل بیت را محور قرار داده و از قرآن غفلت می کنند اظهار داشت: قرآن و عترت با همدیگرند و این دو گوهر ارزشمند خدواند تبارک و تعالی باهم معنا پیدا می کنند و جدای از یکدیگر نیستند.
صفایی حائری با اشاره به حدیث شریف ثقلین تاکید کرد: برای نجات از گمراهی و رستگار شدن دنیوی و اخروی باید به کتاب خدا و اهل بیت نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) هر دو با هم تمسک جوییم.

 

 
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff