تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 388047
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

قدمی انحرافی موجب سقوط حکومت عدل الهی است

امام خمینی (ره) :من اکنون به ملت های شریف ستم دیده و به ملت شریف ایران توصیه می کنم که از این راه مستقیم الهی که نه به شرق و نه به غرب ستمگر کافر وابسته است ، بلکه به صراطی که خداوند به آنها نصیب فرموده است ، محکم و استوار و متعهد و پایدار و پایبند باشند.

قدمی انحرافی موجب سقوط حکومت عدل الهی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛کار بزرگی که امام امت (ره) به واسطه ملتی بزرگ انجام داده بود ، جای بسی نگرانی داشت که مبادا روزی دشمنان و بد خواهان انقلاب در آن رخنه کنند و ملت عزیز، ارزش های واقعی را نادیده بگیرند.امام امت (ره) در پایان مقدمه وصیت نامه خود به اموری سفارش کردند که نوع مردم به آن گرفتارند.

تکیه به قدرت خدای متعال و نهراسیدن از قدرت های بزرگ زمینی ، توصیه ای مفید و بسیار روزآمد بوده که در تمام دوران پس از انقلاب اسلامی تاکنون برای مردم و دولتمردان راه گشا بوده است .

پیروی از امامان معصوم علیهم السلام در باورها و ارزش ها نیز ، از توصیه های عام به شمار می آید. اهمیت به فقه سنتی نیز نزد امام امت تا آنجا بود که رهنمودهای لازم در این خصوص را نیز فرمود.

امام خمینی (ره) :

من اکنون به ملت های شریف ستم دیده و به ملت شریف ایران توصیه می کنم که از این راه مستقیم الهی که نه به شرق و نه به غرب ستمگر کافر وابسته است ، بلکه به صراطی که خداوند به آنها نصیب فرموده است ، محکم و استوار و متعهد و پایدار و پایبند باشند.

لحظه ای از شکر این نعمت غفلت نکرده و دست های ناپاک عمال ابر قدرت ها، چه عمال خارجی و چه عمال داخلی که بدتر از خارجی نیز هستند تزلزلی در نیت پاک و اراده آهنین آنان ایجاد نکند و بدانند هر چه که رسانه های گروهی عالم و قدرت های شیطانی غرب و شرق اشتلم می زنند، دلیل بر قدرت الهی آنان است و خداوند بزرگ سزای آنان را هم در این عالم و هم در عوالم دیگر خواهد داد .

” انه ولی النعم و بیده ملکوت کل شی ” و با کمال جد و عجز از ملت های مسلمان میخواهم که از ائمه اطهار، و فرهنگ سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، نظامی این بزرگ راهنمایان بشریت به طور شایسته و به جان ، دل ، جان فشانی و نثار عزیزان پیروی کنند.

از آن جمله می توان از فقه سنتی نام برد که بیانگر مکتب رسالت و امامت است و ضامن رشد و عظمت ملت هاست ، چه احکام اولیه و چه ثانویه که هر دو مکتب فقه سنتی است، ذره ای منحرف نشوند.

به وسواس خناسان معاند با حق و مذهب گوش فرا ندهند و بدانند قدمی انحرافی مقدمه سقوط مذهب ، احکام اسلامی و حکومت عدل الهی است.

و از آن جمله از نماز جمعه و جماعت که بیانگر ابعاد و زوایا سیاسی نماز است هرگز غفلت نکنند که این نماز جمعه از بزرگترین عنایت حق تعالی بر جمهوری اسلامی ایران است .

همان گونه که در بالا مشخص است امام به شدت بر نماز جمعه و جماعت از آن جهت که بیانگز بعد سیاسی است و قرار است به مردم آگاهی سیاسی و بینش سیاسی داده شود تاکید دارند. اما متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که در برخی نقاط کشور نماز جمعه از آنچه که مد نظر امام خمینی (ره) بوده است فاصله گرفته است و تنها در جنبه عبادی آن محدود شده است و خبری از بینش سیاسی و حتی رسیدگی به درد مردم در آن نیست.

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=388047
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,740 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی