تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 475464
تاریخ انتشار:جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

قدس یک مساله اسلامیست/ نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است/ دولت مراقب فریب برجام اروپایی باشد

ائمه جمعه استان هرمزگان با نوید نابودی رژیم منحوس صهیونیستی در آینده نزدیک مساله قدس را یک مساله اسلامی دانستند و در ادامه تاکید کردند: دولت در روند مذاکرات مراقب فریب برجام اروپایی باشد.

قدس یک مساله اسلامیست/ نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است/ دولت مراقب فریب برجام اروپایی باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با نوید نابودی رژیم منحوس صهیونیستی در آینده نزدیک مساله قدس را یک مساله اسلامی دانستند و در ادامه تاکید کردند: دولت در روند مذاکرات  مراقب فریب برجام اروپایی باشد.

نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به گرامیداشت روز قدس، اظهار کرد: فلسفه حضور در راهپیمایی روز قدس بی شک این موضوع است که به رژیم غاصب صهیونیسم بفهمانیم باید از منطقه دور شود.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: مردم هرمزگان با وجود هوای بشدت گرم همانند سال های قبل در این راهپیمایی شرکت کردند تا این پیام را به گوش مردم فلسطین برسانند که همیشه پشتیبان آن ها خواهند بود و سردمداران اسرائیل نیز بدانند دخالت در امور یک کشور قطعا آن را متضرر خواهد کرد.

نعیم آبادی بیان کرد: رژیم صهیونیستی با فلسقه چپاول، دزدی و به سطه درآوردن کشورهای منطقه  اقدام به حضور در فلسطین کرد، اما تنها چیزی که نصیب این غده سرطانی خواهد شد، قطعا نابودی و شکست است.

وی با اشاره به اینکه  دشمن در ایران به دلیل داشتن ثروت های عظیم به دنبال تسلط است، گفت: آمریکا و غرب کشور ما را بهترین مکان برای چپاول می دانند، چرا که علاوه بر وجود سرمایه های نفتی ، تکنولوژی ایران هر روز در حال پیشرفت است که این موضوع باعث شده تا آنان احساس خطر کنند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به جایگاه ارزشمند روحانیت، افزود: اگر در جامعه اسلامی مردان متخصص وجود نداشتند تا کنون آثار دیانیت محو می شد و اگر در آینده روحانیون حضور نداشته باشند نیز سد عظیم اسلام که سرشار از مروارید هایی ارزشمند است، به دست بیگانگان خواهد افتاد.

بی اعتمادی جامعه به روحانیت اسلام را به خطر می اندازد

نعیم آبادی تصریح کرد: نقش روحانیت به حدی ارزشمند است که دشمنان به دلیل ترس از آن ها با جو سازی های نامتعارف و تهمت ها سعی می کند اعتبار آن ها را در بین مردم از بین ببرد، اما از این موضوع غافل است که پرچمدار این نهضت و رهبر آن هر دو روحانی هستند.

وی با بیان اینکه جوانان ایرانی در خارج از مرزهای کشوربرای دفاع از مظلومان جان خود را فدا می کنند، گفت: شهید خلیل تختی نژاد که همزمان با شب ضربت خوردن مولایش و شب قدر در دفاع از حرم اهل بیت(ص) جان خویش را که بالاترین دارایی هر فرد است، تقدیم حفاظت از حرم حضرت (س) کرد، و قطعا یاد این شهید عزیز در دل مردم  جاودانه خواهد ماند.

امام جمعه بندرعباس در ادامه گفت: اگر مردم اعتماد خود نسبت به جامعه روحانیت را از دست بدهند قطعا اسلام به خطر خواهد افتاد، در زمینه آگاهی به مردم برای شناخت دوست ودشمن و ابزارهای آنان برای از بین بردن روحانیون تلاش بیشتری شود.

نعیم آبادی با بیان اینکه صنایع دستی یکی از راه های ایجاد شغل سالم است، خاطر نشان کرد:دولت باید برای احیای مشاغل صنایع دستی از منابع مالی استفاده کند چرا که تنها با شعار نمی توان کاری را به نتیجه رساند.

تنها راه مقابله با خواسته های نامشروع اروپایی ها ایستادگی است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس گفت: امت محمدی(ص) با توشه ای بزرگ از بندگی خالصانه و جهاد با شیطان درون نقش مهم خود را در میدان مبارزه با شیاطین بیرونی اعم از صهیونیست جهانی، آمریکای مستکبر و اذناب و مزدوران منطقه ای با شرکت گسترده در راهپیمایی امروز انجام دادند.

میرزایی با بیان اینکه روز جهانی قدس، امسال حساس و مهم تر از سال های گذشته است، اظهار کرد: روز جهانی قدس امسال با چند تحول مهم منطقه ای همراه شد از طرفی رژیم صهیونیستی در هفتادمین سال اعلام موجودیت نامشروعش با شعله های قیام انتفاضه چهارم روبرو شد و موجب راهپیمایی های بازگشت فلسطینی ها گردید و از طرفی در اقدام نابخردانه سفارت آمریکا به قدس شریف منتقل گردید.

وی، یادآور شد: جبهه مقاومت با الهام بخش از انقلاب اسلامی و با خون مقدس حجحی ها، همدانی ها، مغنیه ها و هزاران شهید سرافراز پیروزی های عرصه نظامی را با موفقیت های سیاسی در لبنان، عراق و سوریه تکمیل کرده است و بی صبرانه در انتظار برداشتن گام های پایانی برای درهم پیچیدن طومار حیات ننگین رژیم غاصب صهیونیستی است.

امام جمعه پارسیان با اشاره به اینکه دشمنان با همه توان به مقابله با انقلاب اسلامی پرداخته اند، تصریح کرد: جبهه اهریمن با همه ساز و برگ خود از جمله اقتصادی و رسانه ای به میدان آمده تا با استفاده از عملیات روانی بتواند در خیمه گاه اصلی مقاومت یعنی نظام جمهوری اسلامی ایجاد تزلزل کند.

خطیب نماز جمعه پارسیان، تاکید کرد: تنها نقشه راه امروز جامعه اسلامی برای مساله اول جهان اسلام یعنی فلسطین و قدس عزیز نه در سازش و خیانت به آرمان قدس بلکه در ادامه مقاومت بر مبنای دیدگاه و اندیشه ناب امام راحل و نگاه روشن و فرامین امام خامنه‌ای می باشد.

میرزایی، با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در مراسم رحلت امام خمینی(ره)گفت: رفتار اخیر سران کشورهای اروپایی نشان داد آنها اهل تضمین دادن به ایران نیستند، اینکه آمریکا حاضر شد به راحتی از برجام خارج شود به دلیل اطمینانی بود که از کشورهای اروپایی گرفته بود و اروپایی ها به آمریکا اطمینان داده بودند که پس از خروج این کشور از برجام تمام خواسته های آمریکا را به نحوی دیگر از ایران طلب خواهند کرد.

دولت مراقب فریب برجام اروپایی باشد

وی، با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند خواب آشفته کشورهای غربی که ایران هم در تحریم باقی بماند و هم فعالیت هسته ای را تعلیق کند تعبیر نمی گردد، عنوان کرد: نتیجه مذاکرات این بود که تحریم ها برداشته شود و اگر قرار باشد تحریم ها بماند دلیلی ندارد فعالیت هسته ای ما محدود بماند، بنابراین تنها راه مقابله با خواسته های نامشروع اروپایی ها ایستادگی است.

خطیب نماز جمعه شهرستان با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر آماده سازی ۱۹۰ هزار سو در هسته ای، ادامه داد: چرا دولت بعد از خروج آمریکا از برجام واکنش نشان نداد در حالی که با خروج از برجام نقض قطعنامه ۲۲۳۱ رخ داد، مراقب باشیم همان فریبی که در برجام آمریکایی خوردیم در برجام اروپایی اتفاق نیفتد.

میرزایی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در عدم دو قطبی کردن جامعه، تاکید کرد: حرکت در مسیر تفرقه و دو قطبی کردن مردم، خلاف امر رهبری انقلاب است.

رژیم صهیونیستی سست تر از تار عنکبوت است

حجت الاسلام مهدی رحمانی امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته شهرستان با اشاره به راهپیمایی روز جهانی قدس در حمایت فلسطین مظلوم، اظهار کرد: در این سال ها بیش از ۲۰۰ قعطنامه توسط سازمان ملل صادر شده اما با حمایت آمریکا، حتی یکی قعطنامه ها علیه رژیم صهیونیستی اجرا نشد، رژیمی که مجهز به سلاح های کشتارجمعی می باشد؛ تروریسم بین المللی ، یک دزد سرگردنه، خونخوار و آدمکش است.

امام جمعه رودان افزود: با وجود این همه جنایت در مقابل چشم دنیا، عده ای در دنیا دم از حقوق بشر می زنند، کدام حقوق بشر؟ منظورتان از بشر فقط منافع آمریکا و چندکشور محدود دیگر است.

رحمانی ادامه داد: رژیم آدمکش و حامی تروریسم، داعش، گروهای تکفیری و القاعده و هر کسی که در این عالم می خواهد جنایتی انجام دهد در اسرائیل آموزش می بیند و مورد حمایت قرار می گیرد، با پول عربستان، در سازمان ملل توسط آمریکا و در شورای امنیت که در واقع شورای ضد امنیت است حمایت می شود.

بعضی از کشورهای عربی غیرت ناسیالیستی عربی ندارند

خطیب جمعه رودان با اشاره به فرمایشات حضرت امام راحل که فرمودند اگر مسلمانان هر کدام یک سطل آب بریزند اسرائیل را آب می برد، اظهار کرد: قطعا اگر مسلمانان ها هر کدام یک سنگ ریزه به سمت اسرائیل بیااندازند، رژیم صهیونیستی زیر سنگ ریزه ها مدفون خواهد شد.

امام جمعه رودان با اشاره به بی غیرتی بعضی از کشورهای عربی در قبال مسئله فلسطین افزود: باید به بعضی از کشورهای و سردمداران خائن عرب گفت شما نمی خواهد سنگ بیاندازید و سطل آب بردارید، شما نه تنها غیرت ناسیالیستی عربی ندارید و به ملت فلسطین کمک نمی کنید بلکه پشت پرده، و  آشکارا، با رژیم غاصب اسرائیل در ارتباط هستید.

وی ادامه داد: از آن طرف علیه سیدحسن نصرالله که با قدرت مقابل اسرائیل می ایستد توطئه می کنید و در انتخابات لبنان پول خرج می کنید که او را بکوبید، اما به کوری چشمتان، اکثریت مردم و فرق مختلف در لبنان به سیدحسن نصرالله پیوستند و خود وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد لبنان یعنی حزب الله، و محور مقاومت روز به روز تقویت شد.

دکتر رحمانی خاطرنشان کرد: در این برنامه پنج ساله مشخص شد حریف سوریه و عراق نشدید و قدرت جمهوری اسلامی هر روز در منطقه افزایش پیدا کرد و ترس به جان شما افتاده است، رژیم غاصب صهیونیستی از تارهای عنکبوت سست تر است و به فضل الهی همانطوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند شما ۲۵ سال آینده را خواهید دید.

مسئله جهان امروز،تقابل موحدین عالم و استعمارگران جهانی است

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی اظهار کرد: اگر بخواهیم تقوی در جامعه نهادینه شود باید یکدیگر را به تقوی سفارش کرده و متذکر شویم.

وی با توصیه به مسئولان در سفارش و تذکر تقوی به کارکنان و پرسنل سازمانی خود افزود: اگر والدین فرزندان مسلمان، سالم و در خط دین می خواهند خوب است حداقل هفته ای یکبار آنان را به تقوی الهی دعوت و سفارش کنند.

خطیب جمعه کیش با تقدیر از حضور پرشکوه کیشوندان در راهپیمایی روز قدس و اعلام انزجار از رژیم غاصب و صهیونیستی اسرائیل، حمایت از ملت مظلوم فلسطین و دیگر ملت های مظلوم در منطقه و جهان افزود: روز قدس از ابتکارات رهبر کبیر و بنیانگذار انقلاب اسلامی است و سنت حسنه ای است که از ایشان باقی مانده و تا ظالمی در جهان وجود دارد روز قدس نیز وجود خواهد داشت.

وی با نگرش به دیدگاه امام خمینی (ره) به روز جهانی قدس افزود: توجه به گستره نگاه و عمق نگان امام (ره) به مسئله فلسطین و قدس بسیار تامل برانگیز و مهم است.

امام جمعه کیش ادامه داد: از نگاه امام قضیه قدس یک قضیه اسلامی است و منازعه عرب و صهیونیست یا منازعه خاورمیانه -صهیونیست یا فلسطین – صهیونیسم نیست بلکه از گستره نگاه عمیق امام این منازعه، منازعه موحدین عالم و صهیونیسم، منازعه مسلمانان و مستضعفان جهان با تمام کفر و استکبار جهانی است.

وی افزود: امام (ره) براین باور بود که اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی اسرائیل اشغال تدریجی کشورهای حاشیه نیست بلکه همه کشورهای منظقه در تیررس غصب توسط صهیونیسم قرار دارند و آن ها به دنبال تسخیر فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تمام کشورهای منطقه هستند.

مسئله یهود از رژیم صهیونیسم جداست

خطیب جمعه کیش متذکر شد: امام راحل(ره) همواره مسئله یهود را از رژیم صهیونیسم جدا دانسته و بارها براین مسئله متذکر شدند که صهیونیسم در اصل اهل مذهب نیست و تقابل و جنگ امروز ، تقابل ادیان نیست بلکه جنگ میان موحدین عالم و استعمارگران است.

وی افزود: به باور و اعتقاد امام امروز در یک سو جبهه موحدین و در سوی دیگر جبهه کفر و استکبار قرار دارد.

حسن زاده با اشاره به توصیه و سفارش امام راحل (ره) به بزرگد اشت روز قدس و برگزاری باشکوه این روز تاکید کرد: قدمت نگام امام به مسئله فلسطین نشان از این دارد که امام قبل از انقلاب و از ابتدای شکل گیری و تاسیس رژیم جعلی اسرائیل نسبت به این مسئله حساسیت داشته و همواره از خطر بزرگ و ستم این رژیم جعلی هشدار می دادند.

وی تصریح کرد: منطقی ترین سخن در خصوص فلسطین و رژیم غاصب اسرائیل را امام (ره) مطرح کردند و فرمودند « این رژیم غاصب،  غده سرطانی، جعلی و ساختگی است و باید از بین برود.»

امام جمعه کیش با تقدیر از مردم جزیره کیش در برگزاری با شکوه  احیاء و شب های قدر گفت: در ۱۰ بازار جزیره کیش در این ایام از روزه داران با افطار پذیرایی و نماز جماعت در ظهر و مغرب و عشا برگزار شد همچنین تمامی مساجد و تکایای کیش در ایام ماه مبارک رمضان مراسم افطار و پذیرایی از روزه داران و احیائ لیالی قدر را برگزار کردند.

مبارزه با اسرائیل برای جهان اسلام و ایران امنیت ساز است

حجت الاسلام مختاری، امام جمعه شهرستان حاجی آباد، در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت امام علی (ع) و تشکر از حضور دندان شکن مردم ولایت مدار حاجی آباد در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: هر جا آزادی خواهی در جهان باشد، فریاد مبارزه با ظللم و ستم سر می دهد لذا این یک مبارزه استراتژیک برای وحدت مسلمانان در جهان در حال شکل گیری است.
امام جمعه حاجی آباد ادامه داد: جامعه اسلامی و جهان اسلام مبارزه با اسرائیل و دفاع از مردم مظلوم فلسطین فهماند که در مقابل محکمترین خواسته استکبار جهانی ایستاده اند لذا تمامی روسای جمهور امریکا در این شصت سال گذشته فریاد حمایت به تمام معنا را از اسرائیل همیشه سر دادند و بارها گفته اند که بزرگترین دغدغه ما حفظ اسرائیل است.

مختاری افزود: مبارزه با اسرائیل امنیت ساز برای جهان اسلام کشور است که به تعبیر امام راحل (ره) این غده سرطانی اسرائیل باید از بین برود زیرا عامل همه نا امنی های منطقه اسرائیل است، چنانچه اگر داعش را در این منطقه به وجود می آوند و به جان مسلمانان می اندازند به خاطر حفظ امنیت اسرائیل است. وی بیان داشت: امروز گروه های تروریستی، القاعده ای و اختلافات موجود بین مسلمانان و مذاهب  ریشه در حفظ امنیت اسرائیل است، اگر این غده سرطانی در منطقه نباشد منطقه امن و آرام خواهد شد.

امام جمعه حاجی آباد تصریح کرد: جهان اسلام با از بین رفتن اسرائیل روی آرامش خواهد دید لذا مبارزه با اسرائیل یک مبارزه امنیت ساز هم برای کشور ما و هم جهان اسلام است.

مختاری با بیان اینکه تهاجم فرهنگی و شبکه های ماهواره ای که برای ایران راه اندازی کرده اند با پول های صهیونیسم است،گفت: پشت صحنه بسیاری از طرح های استعماری که در عرصه سیاست در کشورهای اسلامی امروز صهیونیسم ها هستند که با برنامه ریزی تام و تمام به سراغ اسلام آمده اند.
وی افزود: از برکات مبارزه با اسرائیل غاصب و نظام سلطه جبهه مقاومت در منطقه شکل گرفت و جبهه مقاومت به عنوان قوی ترین قدرت منطقه ای اسلامی که غرب را در منطقه به زانو در آورده است در دنیا مطرح است.

خطیب نماز جمعه حاجی آباد گفت: در مقابل استکبار جهانی باید ایستاد کما اینکه در فرمایشات مقام معظم رهبری هم در سالگرد امام راحل بر این نکته تاکید داشتند و فرمودند در مقابل استکبار جهانی باید ایستاد و راهی جزء مقاومت وجود ندارد.

مختاری در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای و برجام افزود: ما با غرب بر سر میزمذاکره نشستیم، دست دادیم، تفاهم نامه نوشتیم ولی و اقدام به برجام یک طرفه بود و هیچ حاصلی برای کشور ما نداشت، دشمنان به هیچ کدام از تعهدالتشان عمل نکردند.

وی بیان داشت: در همین قضایای اخیر که آمریکا و اروپا تقسیم نقش کرده‌اند، دشمن می‌خواست یک برجام معیوب به ما تحمیل کند، یعنی هم تحریم‌ها را تحمل‌کنیم و هم از فعالیت هسته‌ای دست برداریم که این خواب آشفته‌ای بود؛ اقتدار ما سه عنصر اقتدار موشکی، نفوذ منطقه‌ای و فعالیت هسته‌ای است که کاربرد نظامی ندارد چراکه ما و فقه ما با کاربرد نظامی فعالیت هسته‌ای مخالف است.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=475464
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل