قدس، جلوه شکوه وحدت جهان اسلام است

حجت‌الاسلام شریفی گفت: روز قدس فقط یک مسأله فلسطینی و عربی نیست یک درد و رنج جانکاه انسانی و بشری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام ابراهیم شریفی امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به روز شوراها اظهار کرد: شورا ها شرط اول و مهم برای کسب توفیق در وظایف شورای اسلامی این است که اعضا در عمل با یکدیگر تفاهم و همدلی داشته باشند و شورا را عرصه تاخت و تازه و انگیزه های جناحی و حزبی نکنند .

وی با اشاره به روز ملی خلیج فارس با اشاره به روز ملی خلیج فارس افزود: ارزش های عظیم اقتصادی و موقعیت سوق الجیشی و سیاسی خلیج فارس همواره باعث شده تا قدرت های جهانی نگاه ویژه ای به این منطقه داشته باشند . در واقع به دلیل اهمیت این منطقه است که برخی به دنبال تحریف واقعیت بوده و به نوعی سعی دارند با رواج برخی اسم های جعلی ، هویت خلیج فارس را از ایران جدا کنند .

امام جمعه حاجی آباد در ادامه به روز جهانی کار و کارگر اشاره و تصریح کرد: کارگران عزیز و شریف ارزشمندترین گروه در جامعه هستند چرخ اقتصادی هر کشوری با دست توانایی کارگران در چرخش است. حیات یک ملت مرهون کار و کارگر است .کارگران ستون فقرات استدلال هر کشور و رمز نجات از وابستگی هستند.

حجت‌الاسلام شریفی با اشاره به ۱۲اردیبهشت ، روز معلم  گفت: برای رسیدن به ایران سربلند و ایجاد تمدن نوین اسلامی ، آموزش و پرورش باید انسان های دانا، توانا ، کارآمد، امید وار و انقلابی تربیت کند.

وی افزود: روز قدس فقط یک مسأله فلسطینی و عربی نیست یک درد و رنج جانکاه انسانی و بشری است . یک موضوع بین المللی و اسلامی است که همه انسان های آزاده و همه مسلمانان باید برای بزرگداشت آن اقدام کنند و تا محو رژیم صهیونسیتی این روز را با شکوه‌تر از همیشه برگزار نمایند .

امام جمعه شهرستان حاجی آباد بیان داشت: امروز اجتماع سازی در میان جامعه فلسطینی درباره مقاومت به عنوان تنها راه آزاد سازی فلسطین بیش از هر زمان دیگری است. ناکامی جریان سازش در ۲۸سال گذشته و شهرک سازی وسیع رژیم صهیونسیتی مردم را به این نتیجه رسانده است که این راهکار جواب نمی‌دهد و اکنون اکثریت قاطع مردم از راهکار مقاومت حمایت کرده آن را تنها راه پایان دادن به اشغال می دانند .

انتهای پیام/