تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 517819
تاریخ انتشار:شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یک استاد دانشگاه مطرح کرد:

قدرت اثرگذاری آمریکا بر ملت های جهان کاهش پیدا کرده/ ۱۳ آبان ماه نماد قدرت و اقتدار ملت ایران در برابر اسکتبار جهانی است

یک استاد دانشگاه گفت: قدرت اثرگذاری و اقناع کنندگی آمریکا بر ملت های جهان به شدت کاهش پیدا کرده به طوری که اگر در یک دوره زمانی بسیاری از نخبگان کشورهای به اصطلاح جهان سوم از قدرت آمریکا حرف شنوی داشتند امروزه به شدت کاهش پیدا کرده و این نشانگر افول تمدن آمریکا است.

قدرت اثرگذاری آمریکا بر ملت های جهان کاهش پیدا کرده/ ۱۳ آبان ماه نماد قدرت و اقتدار ملت ایران در برابر اسکتبار جهانی است

جواد بیژنی، استاد دانشگاه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز با اشاره ابه اینکه ۱۳ آبان انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول است، گفت: ما در انقلاب اول عامل آمریکایی ها را که شاه بود از کشور بیرون کردیم ولی در انقلاب دوم که انقلابی بزرگتر بود خود آمریکایی ها را از کشور بیرون انداختیم.

استاد دانشگاه گفت: در جامعه امروز ما به حقیقت این موضوع کمتر اهمیت داده ایم در صورتی که اگر سفارتخانه آمریکا تا الان در کشور باقی می ماند قطعا از انقلاب چیزی نمانده بود و همینطور آمریکایی ها تجربه فراوانی در براندازی کشور ها، نفوذ و تاثیرگذاری بر افکار عمومی مسئولان و نخبگان دارند اما در یک اقدام یکباره تمام حکومت آنها در ایران گرفته شد و زمان برای برنامه ریزی های آنها باقی نگذاشت.

وی ادامه داد: قدرت اثرگذاری و اقناع کنندگی آمریکا بر ملت های جهان به شدت کاهش پیدا کرده به طوری که اگر در یک دوره زمانی بسیاری از نخبگان کشورهای به اصطلاح جهان سوم از قدرت آمریکا حرف شنوی داشتند امروزه به شدت کاهش پیدا کرده و این نشانگر افول تمدن آمریکا است.

بیژنی گفت: بسیاری از اندیشمندان به این موضوع اذعان کرده اند و همینطور فرانسه به صورت رسمی افول آمریکا را رسانه ای کرد و اگر برای مردم خودمان به صورت ملموس بخواهیم بیان کنیم این است که ۳۰ سال قبل که هواپیمای مسافربری ما را مورد هدف قرار دادند ماهیچ اقدامی نتوانستیم انجام دهیم اما امروز بعد از گذشت سال ها توانستیم هواپیماهای بدون سرنشین و پیشرفته آنها را زمین گیر کنیم و این نشانه هایی از افول تمدنی غرب است.

استاد دانشگاه افزود: ما در کشور توانسته ایم تفکر غربی و آمریکایی را کنار بزنیم و و در حوزه هایی که تفکر غیر انقلابی را کنار زده موفق و پیروز عمل کرده ایم و برعکس در حوزه هایی که به این قدرت اعتماد کرده ایم یا مسئولیتی داده ایم و به این اندیشه بوده ایم که حرکت میکنیم در جا زده ایم.

بیژنی خاطر نشان کرد: نادیده گرفتن جهان غرب به این معنا نیست که ما تعاملات خود را با تمام جهان قطع کنیم چرا که در این دوران ۴۰ ساله میبینیم که تعاملات ایران با جهان بسیار زیاد بوده و ما هیچ راهی نداریم جز اینکه در حوزه اجرا نیز به انقلاب اسلامی و تفکر انقلاب اسلامی که تفکر مقاومت، ایستادگی و تلاش بی وقفه است ادامه دهیم و با مدل های بومی تجربه شده مشکلات را حل کنیم.

استاد دانشگاه در آخر گفت:رسانه ها و نظام آموزشی ما نتوانسته بصورت دقیق و درست جنایات آمریکا در کشور ما را به نسل جدید و دانش آموزان بفهماند و هر جنایتی را که به پای پهلوی مینویسیم پای دیگر آن آمریکا بوده و همینطور مشارکتی که آمریکا در جنگ تحمیلی داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=517819
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,252 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی