تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اجتماعی
کد خبر : 380745
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

قبض های نجومی در شهرستان بدون رئیس آب و فاضلاب شهری/ اکران تکراری «روزهای تشنگی» در ۱۷۰ روستای بشاگرد

طی سالهای اخیر با شدت گرفتن خشکسالی همچنان شهرستان بشاگرد و ۱۷۰ روستای آن از درد کم آبی و بی آبی به خود می پیچند تا استمرار این مشکل باعث سیراب شدن روستائیان از رنج بی آبی شود،زخمی که التیام آن تبدیل به سراب شده است.

قبض های نجومی در شهرستان بدون رئیس آب و فاضلاب شهری/ اکران تکراری «روزهای تشنگی» در ۱۷۰ روستای بشاگرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ طی سالهای اخیر با شدت گرفتن خشکسالی همچنان شهرستان بشاگرد و ۱۷۰ روستای آن از درد کم آبی و بی آبی به خود می پیچند تا استمرار این مشکل باعث سیراب شدن روستائیان از رنج بی آبی شود،زخمی که التیام آن تبدیل به سراب شده است.

مشکل کم آبی در روستاهای شهرستان بشاگرد همانند دیگر مناطق کشور مسئله ای است که طی سالهای اخیر به چالشی جدی پیش روی تصمیم گیران تبدیل شده است تا کاهش نزولات جوی ظرف امسال و تاثیر آن بر روند خشکسالی، بحران کم آبی را در روستاهای این شهرستان تشدید کند.

این وضعیت به گونه ای است که حتی در فصل سرما و زمستان نیز شاهد آبرسانی با تانکر به ۱۷۰ روستاهای بشاگرد بودیم که این حکایت از عمق بحرانی دارد که بر روستاهای این شهرستان حاکم است .

اکران تکراری «روزهای تشنگی» در ۱۷۰ روستای بشاگرد

این در حالیست که طی سالهای اخیر داستان کم آبی ۱۷۰ روستای شهرستان بشاگرد به ماجرایی دنباله دار تبدیل شده تا به رغم پیگیری مسئولان برای رفع مشکل برخی روستاها همچنان دغدغه ها در این زمینه به قوت خود باقی باشد.

با توجه به شدت گرفتن پدیده خشکسالی و کاهش نزولات جوی به ویژه بارش باران در دامنه ها و کوه ها و ذخیره سازی آب ، امروز شاهد بحران کم آبی در بسیاری از مناطق کشور و به تبع در استان هرمزگان و شهرستان بشاگرد هستیم.

با این وضعیت طی سالهای اخیر پدیده خشکسالی و بحران آب در بیشتر روستاهای بشاگرد به موضوعی بغرنج تبدیل و به تخلیه شدن برخی روستاها از سکنه منجر شده است.

صدور قبض های نجومی صدای مردم بشاگرد را در آورده است

یعقوب داد علیزاده عضو شورای شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ افزود: در حالی که از بیشتر مناطق شهرستان بشاگرد خبر از افت فشار و بحران بی آبی و کم آبی دارند و سه روزی یکبار در روز و آن هم نیم ساعت آب دارند اما اداره آب با صدور قبض های نجومی صدای مردم بشاگرد را در آورده است.

بشاگرد در بحران بی آبی است صدور قبض های نجومی به چه علت؟

وی بیان کرد گفت: سهمیه بندی آب و بحران بی آبی را با همه فشارها و سختی های آن تحمل می کنیم، اما این قبوض فشار بیشتری برتن مردم وارد می کند و امان ما را بریده است.

افزایش ناگهانی آب بها به چه علت است؟

دادعلیزاده از نحوه محاسبه بدهی در قبض صادر شده انتقاد کرد و گفت: نمی دانم افزایش ناگهانی آب بها به چه علت است و در صورتی که آبی هم نیست آیا این باعقل انسان همخوانی دارد؟

۴۰ روستا فقط تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند

عضو شورای شهرستان بشاگرد با بیان اینکه از ۱۷۰ روستای شهرستان بشاگرد فقط زیر ۴۰ تا تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند؛ تصریح کرد: ۱۷۰ روستا شهرستان بشاگرد در بحران بی آبی است اگر مسئولان چاره ای اندیشه نکنند تا چند سال دیگه بشاگرد خالی از سکنه خواهد شد.

مدیرکل آبفای روستایی هرمزگان وعده هایت چه شد؟/ مردم از آب غیر بهداشتی استفاده می کنند

وی به سفر اخیر استاندار اشاره کرد و گفت: در سفر اخیر استاندار هرمزگان به شهرستان بشاگرد مدیرکل آبفای روستایی هرمزگان قول ۴ سرویس تانکر آب به روستای جگدان که با ۱۵۰۰ جمعیت و ۴۶۰ خانوار است دادند اما در حال حاضر حتی یک سرویس آب هم نمی دهند و مردم روستای جگدان باید از روستای شهربابک آب خود را تامین کنند که آب این روستا هم غیر بهداشتی است و سلامت مردم را به خطر می اندازد.

اکثریت مردم باید آب مورد نیاز خود را خریداری کنند

دادعلیزاده در ادامه بیان کرد: اکثریت مردم باید آب مورد نیاز خود را خریداری کنند که ۱۵۰۰ لیتر آب باید ۳۰ هزار تومان پرداخت کنند و صدور قبض های نجومی به چه علت است ؟ نمی دانیم کجا کمبود بودجه پیدا کرده اند که می خواهند از جیب روستاییان بی بضاعت پر کنند، به داد این مردم برسید، می دانیم در مملکت اسلامی بالاخره افرادی پیدا می شوند که اجازه ندهند حقی پایمال شود.

برق برخی مدارس و منازل مسکونی بشاگرد غیر مجاز است

عضو شورای شهرستان بشاگرد اظهار کرد: تعدادی از مدارس شهرستان بشاگرد برق آنها غیر مجاز است و همچنین منازل مسکونی هم وجود دارد که فاقد کنتور برق است و به همین علت مجبور هستند چوب این بی نظارتی خودشان از از جیب مردمانی که کنتور برق یا آب دارند گرفته شود .

آب سد جگین بشاگرد با توجیه اقتصادی به جاسک انتقال دادند

وی به انتقال آب سد جگین به شهرستان جاسک اشاره کرد و افزود: آب سد جگین شهرستان بشاگرد با توجیه اقتصادی و توسعه مکران به جاسک انتقال دادند در صورتی که شهرستان جاسک مشکل بی آبی نداشت اما خود شهرستان بشاگرد که مردم آن در بحران بی آبی رنج می برند که باید از آب غیر بهداشتی رودخانه ها استفاده کنند آب سد خود شهرستان را به مردم ندادند مسئولان برای این کار خود چه توجیهی دارند؟

بخش گوهران از لحاظ آب های زیر زمینی بی آب نیست

یکی از شهروندان بخش گوهران شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی فرهنگ کده در خصوص وضعیت بحرانی آب در بخش گوهران گفت: بخش گوهران از لحاظ آب های زیر زمینی بی آب نیست و چاه های آب دارد و اکثریت روستاهای همجوار تانکرهای آب خود را از چشمه های آب گوهران تامین می کنند.

اداره آب و فاضلاب شهری کنترلی بر روی انشعابات خریداری شده ندارد

وی بیان کرد: اداره آب و فاضلاب شهری سیستم آبرسانی در سطح شهر را اصلاح نکرده است و کنترلی بر روی انشعابات خریداری شده ندارد و یک ساعت در روز آب دارند و مردمانی که به منبع آب نزدیک هستند به صورت منظم در این یک ساعت آب می توانند استفاده کنند اما مردمان بالا دست بخش گوهران دیگر در طول این یک ساعت آب ندارند.

این شهروند بشاگردی اظهار کرد: برخی از مردم بخش گوهران کنتور آب خریداری کرده اند اما نصب نکرده اند و اداره آب و فاضلاب شهری هم نظارتی بر روی این گونه مسائل ندارد.

به لحاظ عدم صحیح نظارت آب و فاضلاب شهری ، بخش گوهران در بحران بی آبی قرار گرفته است

وی با بیان اینکه حدود ۱۲ روستا اطراف بخش گوهران آب خود را از این بخش تامین می کنند اما خود بخش گوهران در بحران بی آبی است ؛ تصریح کرد: به لحاظ عدم صحیح نظارت آب و فاضلاب شهری است که این بخش در حالی که آب دیگر روستاها رو تامین می کنند اما مردم این بخش خود آب ندارند.

شهروند بخش گوهران به قبض های نجومی آب در بشاگرد اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش گوهران در روز یک ساعت بیشتر آب ندارند اما مبالغ قبض های آب آنها بسیار بالاست و هستند مردمانی که در حال حاضر ۵۰۰ هزار تومان الی ۱ میلیون تومان بدهی آب دارند.

عدم بارندگی در سردشت دو چاه این شهر را خشک کرد

مصطفی زائر پور مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ افزود: شهر سردشت در گذشته آب آن از دو چاه تامین می شد که در حال حاضر عدم بارندگی در سردشت دو چاه این شهرستان خشک کرد و آب چاه به حد صفر رسید.

شهرستان بشاگرد هیچ منبع در آمدی به ما ندارد/ مجانی به مردم آب می دهیم

زائر پور بیان کرد: در حال حاضر دو تانگر آب در شهر سردشت گذاشته ایم که یکی از آنها ۴۰ میلیون اجاره کردیم و یکی دیگه هم از خود اداره آب و فاضلاب است ۱۵ میلیون هزینه سوخت و…. می دهیم و در صورتی شهرستان بشاگرد که به ما هیچ منبع در آمدی ندارد و در واقع ما آب مجانی به آنها می دهیم.

مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان میناب به صدور قبض های نجومی در بشاگرد اشاره کرد و گفت: صدور قبض براساس شماره کنتور است و اگر شهروندی در شکایتی از صدور قبض های آب خود دارند به اداره آب و فاضلاب مراجعه کنند تا توسط کارشناسان ما بررسی های لازم صورت گیرد.

انتقال آب سد جگین به شهر سردشت آغاز شده است/دوسال آینده مشکل آب شهر سردشت حل خواهد شد

زائر پور تصریح کرد: انتقال آب سد جگین به شهر سردشت آغاز شده است و تا۱۱ کیلومتری آن رسیده است و اگر به همین شکل پیش رود در یک الی دوسال آینده مشکل آب شهر سردشت حل خواهد شد.

گفتنی است ؛ مصطفی زائر پور مدیر آب و فاضلاب شهری میناب امورات آب شهری شهرستان بشاگرد را برعهده دارد و شهرستان بشاگرد خود رئیس آب و فاضلاب شهری ندارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=380745
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,485 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی