فولاد کاوه جنوب کیش در زمان تحریم ها کلید خورد/ اختصاص 30 درصد از سود بنیاد مستضعفان به محرومیت زدایی
+ پ -
فولاد کاوه جنوب کیش در زمان تحریم ها کلید خورد/ اختصاص ۳۰ درصد از سود بنیاد مستضعفان به محرومیت زدایی

سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه فاز نخست فولاد سازی ضمن اشاره به این مطلب که پروژه ساخت فولاد کاوه جنوب کیش در زمان تحریم ها کلید خورده افزود: بنیاد مستضعفان آماده همکاری با تمام وزارت خانه ها را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در افتتاح فاز نخست فولادسازی گفت: این طرح عظیم در دوران تحریم های ناعادلانه علیه ایران شروع شد و ۴۶ ماه زمان برده است که این نشان از عزم و اراده ی دولت ایران دارد که این صنعت را در این نقطه ی مناسب با تدبیر صحیح پایه گذاری کرده است و فاز دوم در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد البته زمانی که فولاد ۲ به بهره برداری برسد با کمبود برق مواجه می شویم و ما توقع داریم که یک نیروگاه ۵۰۰ مگابایتی ساخته شود که وزارت نیرو یا باید برق این را تامین کند و یا خریدار تضمینی برق باشد تا خود ما نیروگاه را احداث کنیم.

 

سعیدی کیا تصریح کرد: در جهت تکمیل زنجیره  توسعه فولاد کشور، یک کارخانه فولادسازی در خرمشهر در حال ساخت می باشد که ظرفیت تولید آن  ۶۰۰ هزار تن است و تا پایان سال به بهره برداری می رسد، در سنگان، خوزستان، منطقه ی محروم مسجد سلیمان نیز کارخانه ی تولید شمش و آلومینیوم را داریم که تا پایان سال به بهره بداری خواهد رسید.

 

وی با اشاره به برنامه های بنیاد مستضعفین و اقداماتی که انجام شده افزود: مجمع بنیاد مستضعفین با حسابرسی تلفیقی با ۱۶۰ شرکت فعال انجام شد. برنامه ی پنجم ما که از امسال شروع می شود و با بودجه ی ۹۵ که هرساله ۳۰ درصد از سود خالص بنیاد را برای محرومیت و استضعاف اختصاص داده و هزینه می شود که امسال قریب به ۵۰۰ میلیارد تومان می باشد. بنیاد مستضعفان در بخش محرومیت زدایی، بهداشت و درمان، بازسازی مدارس، آموزش و پرورش و کمیته امداد، بهزیستی، وزارت کشور و دستگاه های دیگر همکاری می نماید.

 

رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص بخش های اقتصادی عنوان کرد: بنیاد مستضعفان در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با وزارت صنایع، وزارت راه، وزارت نیرو، نفت و رفاه در بخش اقتصادی همراهی می کند و  آماده ی حضور در بخش های راهبردی که دولت برنامه ریزی کرده نیز هستیم.

 

انتهای پیام /م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff