فهرست اولیه داوران کشتی در المپیک ریو مشخص شد/ حضور تنها یک داور ایرانی
+ پ -
فهرست اولیه داوران کشتی در المپیک ریو مشخص شد/ حضور تنها یک داور ایرانی

اتحادیه جهانی کشتی فهرست اولیه داوران قضاوت‌کننده در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی این هفته فهرست اولیه از داوران را برای قضاوت در المپیک ۲۰۱۶ را مورد تایید قرار داد. کمیسیون داوری اتحادیه جهانی کشتی متشکل از گروهی به سرپرستی آنتونیو سیلوستری از آلمان را مسئول انتخاب این فهرست کرد تا به نام لیست اولیه تقدیم مقامات برگزارکننده بازی‌ها شود. محوریت در نحوه این انتخاب اولیه، اشراف به تمام نقاط جهان و در نظر گرفتن تمام داشته‌ها بوده است.

استان‌ دزدیک، نایب‌رئیس اتحادیه جهانی کشتی، در این خصوص گفت: مسئله بسیار مهم در رابطه با این انتخاب این بوده است که طبق چیزی که از قبل طراحی شده بود پیش رفتیم و برای نحوه این انتخاب برنامه‌ریزی دقیق داشتیم. کمیسیون داوری هم در این خصوص کاملا مستقل و بدون هیچ گونه وابستگی نظر داد. پس از کار سنگینی که سیلوستری و گروهش متقبل شدند نتایج بسیار خوبی هم این انتخاب در بر داشت.

تعداد داوران انتخاب شده برای قضاوت در المپیک ۲۰۱۶ ریو با کاهشی ۳۰ نفره نسبت به المپیک ۲۰۱۲ لندن به ۵۰ نفر رسیده است و این بدان معناست که مسئولیت‌پذیری و تلاش داوران باید افزایش پیدا کند و باید میزان دقت خود را برای افزایش سطح حرفه‌ای مسابقات کشتی افزایش دهد.

در مسابقات قاره‌ای و گزینشی المپیک عملکرد داوران مدنظر کمیسیون داوری خواهد بود و این شانس را همچنان در تمام مراحل برای کلیه داوران در نظر خواهیم گرفت که جایگزین لیست اولیه شود؛ یعنی اینکه اشتباهات داوران انتخاب شده می‌تواند برای آنها گران تمام شود و داوران باید در بهترین شرایط و با توجه به معیارهایی که به خاطر آن انتخاب شده‌اند ثابت کنند مستحق حضور در لیست اولیه بوده‌اند.

به گزارش فارس، در فهرست اولیه اعلام شده تنها نام یک داور ایرانی، اردوان صاحب، به چشم می‌خورد که نسبت به المپیک‌های قبلی که ایران همواره با دو داور حضور داشته است کاهش چشمگیری داشته است. از طرفی کشورهای مصر، لهستان و آلمان تنها کشورهایی هستند که دو داور قضاوت‌کننده دارد.

اردوان صاحب و محمدابراهیم امامی داوران ایرانی حاضر در المپیک لندن بودند.

این فهرست در اینجا قابل دریافت است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff