فناوری جدید برای حذف موانع و زوائد از عکس ها
+ پ -
فناوری جدید برای حذف موانع و زوائد از عکس ها

گوگل با همکاری دانشگاه ام آی تی برنامه هایی را ابداع کرده که می توان از آنها برای بهبود کیفیت تصاویر مختلف بهره گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ یکی از مهم ترین قابلیت های این برنامه ها حذف موانع محیطی از عکس ها یا انعکاس نور از روی سوژه های عکاسی است. به عنوان مثال اگر در برابر سوژه عکاسی فنس کشیده شده باشد، به این طریق می توان فنس ها را از تصویر حذف نمود.

قرار است اطلاعات بیشتر در مورد این فناوری در جریان برگزاری کنفرانس Siggraph 2015 تا دو هفته دیگر اعلام شود. فناوری جدید ابداع شده همچنین می تواند کیفیت نمایش سوژه های مورد عکاسی قرار گرفته از پشت شیشه و پنجره را هم به میزان چشمگیری ارتقا دهد.

این برنامه ها از الگوریتم های خاصی برخوردار هستند که با مقایسه عکس های گرفته شده با عکس های مشابه از همان محیط می توانند تصاویر را با کیفیت بهتری بازسازی کنند. بنابراین اگر عکاس عکس های مختلفی از یک سوژه را در زوایای مختلف شکار کند حتما به نتایج بهتری خواهد رسید. برای ارتقای کیفیت کار ضروری است که از یک سوژه ۵ تا ۷ فریم عکس تهیه شود.

تلاش برای ارتقای این نرم افزارها ادامه دارد و گوگل و ام آی تی  وعده داده اند که کیفیت آنها را بهبود می دهند. قرار است نرم افزارهای یاد شده حتی بتوانند از تصاویر ویدیویی ذخیره شده در حافظه دیجیتال دوربین ها هم تهیه عکس های بهتر استفاده کنند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff