فلسطین فراتر از یک کشور یک آرمان جهانی است/شرکت در انتخابات منبع قرآنی دارد

سالاری گفت: امام خمینی (ره) روز جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند از نظر امام ،فلسطین فراتر از یک کشور است بلکه یک آرمان جهانی است، الان فلسطین سرزمین اتحاد جوامع اسلامی و اهل سنت و شیعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام و المسلمین محسن سالاری امام جمعه شهرستان سیریک افزود*: در فلسطین میخواهند انتخابات را به تعویق بیندازند ، امریکا و صهیونیست ها از پیروزی کاندید های انقلابیگری ها ترسیدند و می خواهند این حرکت خود جوش مردمی و اسلامی را خنثی کنند، امت اسلامی بویژه مردم ایران عزیز امروزه که راهپیمایی روز جهانی قدس شریف بخاطر ویروس منحوس کرونا محرومیم،جا دارد با هشتک های شهدای مقاومت و قدس ،طوفانی به پا کنیم و اجازه ندهیم روز قدس به فراموشی برود در فضای مجازی با هشتک های این روز را گرامی بداریم با نشانه های شهدای قدس و فلسطین آنرا به همه جهانیان مخابره کنیم.

*وی تصریح کرد*: الان موکب انقلاب انتخابات است ،تصور نکنیم رای ما فقط یک رای خالی است بلکه همین تک رای ما سر نوشت ساز است، انتخابات ما خلق نکردیم بلکه منبع قرآنی دارد خودتان سرنوشت خود را انتخاب کنید ،بعضی انتخابات را تا زمانی قبول دارند و رای به صندوق انتخابات می اندازند که به نفع نامزد خودشان هست ،مثال بارز آن انتخابات سال ۸۸ که اختشاش کردند ولی رهبری فرمود میزان رای مردم است.

*حجت الاسلام و المسلمین سالاری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مسئله امامت افزود*: علمای شیعه و اهل سنت باید از فضائل و خصوصیات جامع و کامل امام علی(ع) به جوانان خود بگویند.

*امام جمعه سیریک اضافه کرد*: تقوا یعنی در مسیر رضایت خدواند گام گذاشتن ، تقوا گره گشای کارهای ماست ، امام علی(ع) در نهج البلاغه به فرزندانش می فرماید به مظلومین رحم کنید و با ستم و ظالم سر ستیز داشته باشید، امام در این روایت هیچ اشاره ای به نژاد ،رنگ و قومیت و مذهب نمی کند بلکه هر جا مظلوم دیدید برای کمک به پا خیزید.

*حجت الاسلام سالاری در ادامه درباره* فرهنگ ،هفته بزرگداشت مقام معلم و اینکه معلمان را افسران جنگ فرهنگی معرفی کرد، سخنان روشنکرانه رهبری که فضای دو قطبی میدان و دیپلماسی ،و اینکه دیپلماسی قانون گذار نیست، تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، رعایت کرامت انسانی در پرداخت زکات فطریه ها ،تشکر از مسئولان که در ماه رمضان دیداربا مردم داشتند و رعایت دستوالعمل های و نکات بهداشتی مقابله به بیماری کرونا سخنانی بیان کرد.

*در پایان نمازجمعه شهرستان با حضور نمازگزارن در مسجد جامع صاحب الزمان (عج) شهر بندر سیریک بمناسبت روز جهانی قدس مردم بصورت خود جوش با شعارهای الله اکبر، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر امریکا و حمایت از آرمان های مردم فلسطین و قدس شریف شعارهایی سر دادند*