فقر کشتی در پایتخت اقتصاد کشور/ مشکل کشتی هرمزگان بی تفاوتی مسئولان است
+ پ -
فقر کشتی در پایتخت اقتصاد کشور/ مشکل کشتی هرمزگان بی تفاوتی مسئولان است

رئیس هیات کشتی هرمزگان اظهار کرد:رشته ورزشی کشتی در استان هرمزگان مظلوم واقع شده و با وجود استعدادهای متعدد در استان توجهی به آنها از سوی مسئولین صورت نمی گیرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد جواد مرشدی،رئیس هیات کشتی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ورزش پنج با اشاره به فعالیت شش ساله خود به عنوان رئیس این هیات گفت:زمانیکه من به عنوان رئیس هیات انتخاب شدم با یک هیات ورشکسته ، نابسامان و بدهکار روبرو بودم و در واقع کار خود را از زیر صفر شروع کردیم.

وی با بیان اینکه هیچ یک از مسئولین از ما حمایت نمی کنند، اظهار کرد: در ابتدا از هزینه شخصی خود ۷۰ میلیون در کشتی هزینه کردم و امسال نیز حدود سی میلیون تومان از جیب برای ارتقا کشتی هزینه کرده ام و در طول این شش سال مبلغ ۱۰ میلیون تومان از فدراسیون و ۲۸ میلیون تومان نیز از مدیر کل اسبق تربیت بدنی استان ( محمدی ) دریافت شده است که مدارک آن نیز موجود است.

مرشدی اظهار کرد: از سوی مسئولین کنونی اداره ورزش و جوانان استان همیشه با جمله ی ” بودجه نداریم ” مواجه بوده ایم و این یک سوال را در ذهن ما بوجود می آورد که یا وزارت خانه به ورزش استان بودجه نمی دهد یا اینکه مسئولین ورزش استان به ما بودجه نمی دهند .

وی تصریح کرد: در اوایل ریاست تعداد چهار مغازه را از فضای مجموعه کشتی مجید شاهی راه اندازی کردیم تا در این شرایط بی بودجه ای مسئولین کمک حال هیات باشد و چراغ هیات خاموش نباشد و خود کفا باشد؛ اما همان را نیز از ما گرفتند و در زمان محمدی مدیر کل سابق تربیت بدنی استان دو باب از چهار باب مغازه را پس گرفتیم اما مسئولین ورزش استان امسال مجددا آنها را نیز از ما پس گرفتند .

رئیس هیات کشتی هرمزگان با اشاره به اینکه شرایط کنونی ما مانند فردی می باشد که دستان او را از پشت بسته اند و از او تقاضای شنا می کنند تاکید کرد: سالن کشتی مجید شاهی که مزین به نام سه شهید کشتی گیر استان هرمزگان ، شهیدان  حسین یزدی ، محمد شیخی و مجید شاهی است تا اهدا به هیات ووشو استان پیش رفت اما مانع این اتفاق شدیم .

وی با بیان اینکه در تمام رده های سنی تیم به مسابقات کشوری اعزام کرده ایم ، یادآور شد: با وجود شرایط سخت اقتصادی که شش ماه است هزینه مربیان خود را پرداخت نکرده ایم و با هزینه شخصی تیم اعزام شده تا حداقل نامی هم از هرمزگان در سطح کشور آورده شود و خوشبختانه در طول خدمت بنده موفق شدیم استان را از رده ۳۳ به رتبه ۲۱ استان های کشور از نظر فدراسیون ارتقا دهیم .

مرشدی افزود: هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی کشور مطرح است اما به ورزش این استان در حد حرف رسیدگی می شود.

وی تصریح کرد: کشتی هرمزگان فقیر است و اکثر علاقمندان به کشتی از قشر مستضعف جامعه استان هستند لذا در این شرایط دولت باید به جوانان استان خصوصا ورزشکاران کمک کند .

رئیس هیات کشتی هرمزگان گفت: دشمنانی در داخل کشور داریم که برای از بین بردن جوانان ما کمر بسته اند و کار خود را از مدارس شروع کرده اند و در این شرایط دولت باید از جوانان ورزشکار و ورزش حمایت بیشتری کند تا دلسرد نشوندلذا  مسئولین باید با تمام وجود به جوانان کمک کنند و از نظر اقتصادی فکر اساسی در ورزش بشود چرا که شاهرگ حیاتی ورزش پول است .

مرشدی با بیان اینکه کشتی استان زیر ساخت مناسب ندارد، تصریح کرد :در شهر بندرعباس بعنوان مرکز استان فقط یک سالن کشتی داریم که  با حمایت فرماندهان محترم و بسیجی استان مانند سرهنگ مریدی ، سرهنگ باوقار و سرهنگ کشاورز سه نقطه از شهر بندرعباس را برای کشتی در نظر گرفته ایم

وی افزود:سالن شهید مجید شاهی ، محله دوهزار است و پس از رایزنی با مسئولین بسیج حوزه مقاومت شهید رضا رایکا ، قول داده شده تا یک سالن در آن منطقه احداث بشود و نقطه سوم ما بین میدان صادقیه و خیابان طلوع شهر بندرعباس می باشد .

رئیس هیات کشتی هرمزگان با بیان اینکه بحث آموزش مربیان و داوران نیز فعالیت های خوبی صورت داده ایم و امسال نیز کلاس توجیهی داوری و مربیگری برگزار خواهد شد،بیان کرد: هم اکنون شهرستان های حاجی آباد ، رودان ، میناب ، بندرخمیر ، قشم و بندرلنگه در کشتی فعال هستند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff