تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 323067
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
علاج واقعه قبل از وقوع حادثه باید کرد؛

فقر نظارت بر اصول ایمنی

در تابلوی الزامات سوخت گیری ایمن سوخت گیری در جایگاه های سی ان جی در شش بند این الزامات ذکر شده است و بند اول آن پیاده نمودن سرنشینان خودرو قبل از ورود به جایگاه می باشد که اجرای آن مستلرم الزاماتی است و به نظر می رسد که نظارت چندانی نمی شود .

فقر نظارت بر اصول ایمنی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛چقدر عادت کرده ایم که زیبا بنویسیم و نصب کنیم، اما اینکه چقدر نوشته ها اجرا می شود و الزاماتی که برای اجرای آنها نیاز است را مدنظر قرار نمی دهیم.

 

در سطح شهر و جاده ها وخیابان ها، موضوعات زیادی به چشم می خورد که اگر بطور کامل اجراشوند، از بسیاری از حوادث جلوگیری می شود. اما متاسفانه ساده ترین و راحت ترین راه را برمی گزینیم و یک نمونه از نوشته های بدون اجرا، تابلوهایی هست که در جایگاه های سوخت سی ان جی در شهرمان نصب شده است و اجرای کامل آن به فراموشی سپرده شده است.

 

در تابلوی الزامات سوخت گیری ایمن سوخت گیری در جایگاه های سی ان جی در شش بند این الزامات ذکر شده است. بند اول آن پیاده نمودن سرنشینان خودرو قبل از ورود به جایگاه می باشد که اجرای آن مستلرم الزاماتی است.

 

باتوجه به اینکه گرمای هوا و صف های طولانی انتظار خودروها برای سوخت گیری در جایگاه ها وجود دارد، اجرای این بند از الزامات در گرو وجود مکان هایی مناسب برای نشستن خانواده ها و همراهان رانندگان تا انجام مراحل سوختگیری است.

 
یکی از رانندگان اظهار کرد: من که نمی توانم زن و بچه خود را در گرما و در کنار خیابان بگذارم و بعد بروم سوخت گیری کنم حداقل مکان مناسبی برای استقرار همراهان در زمان سوختگیری در کنار جایگاه ها تعبیه کنند تا همراهان رانندگان در زمان سوختگیری در آن مکان منتظر بمانند، وگرنه نگه داشتن همراهان در گرما در اطراف جایگاه منطقی نیست. چرا مسئولان مربوطه در زمان راه اندازی این جایگاه ها، مکان مناسب انتظار همراهان رانندگان را همزمان راه اندازی نمی کنند؟

 
راننده دیگری هم می گوید:علاوه برنبود مکان مناسب برای استقرار همراهان در زمان سوختگیری، دربرخی جایگاه ها، اپراتورها سوختگیری را انجام نمی دهند وخود راننده اقدام به سوختگیری می کند که خودم در یکی از جایگاه ه ا اقدام به سوختگیری کردم وبه دلیل وجود اشکالی در هنگام سوختگیری، به باک خودرو آسیب رسید و متحمل هزینه شدم.

 
وی ادامه داد: درصورتیکه در تابلوی الزامات سوختگیری ذکر شده که راننده بایستی در زمان سوختگیری از خودرو فاصله بگیرد. به نظر می رسد که نظارت چندانی نمی شود و دراین جایگاه ها پول خرد هم ندارند و اگر هزینه سوختگیری ۴۲۰۰تومان شد، مجبورید ۴۵۰۰یا ۵۰۰۰تومان پرداخت کنید.

 
هرازگاهی اخباری منتشرمی شود که در برخی جایگاه ها، خودروهایی در هنگام سوخت گیری منفجر شده اند و خساراتی وارد شده است و حال تصور کنید اگر اتفاقی در این شهربندری و گرم رخ دهد وسرنشینانی که همگی در خودرو نشسته اند، چه میزان تلفات به بار خواهد آمد؟ بهتر است تا قبل از وقوع حادثه ای، پیشگیری و چاره اندیشی کرد وشرایط اجرای الزامات سوختگیری فراهم گردد وگرنه فقط نصب تابلوی الزامات، مشکلی را حل نمی کند.

 

انتهای پیام/ی

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=323067
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,213 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل