فقر باید به عنوان دغدغه عمومی در جامعه شود / کمیته امداد به دنبال درمان فقر در جامعه است
+ پ -
فقر باید به عنوان دغدغه عمومی در جامعه شود / کمیته امداد به دنبال درمان فقر در جامعه است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: فقر باید به عنوان دغدغه عمومی در جامعه حاکم شود و توانمندسازی خانواده ها با ایجاد شغل محقق می شود و سهم ما در فرآیند فقرزدایی تنها انداختن پول خرد در صندوق صدقات نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان در مراسم تکریم و معارفه مدیریت کمیته امداد این شهرستان گفت: فقر باعث رنجش جامعه است و همه باید دست به دست هم دهیم تا آثار و پیامدهای آن را کم کنیم.

وی اظهارکرد: شهرستان بستک از نظر توسعه یافته گی نسبت به سایر شهرستان های استان شرایط بهتری را دارد اما یکی از وظایف اصلی حکومت ها توجه به فقراست و امام راحل نیز خیر دنیا و آخرت را در بررسی مشکلات فقرا می دانست.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان افزود: امروز فقر به عنوان دغدغه عمومی در جامعه حاکم شود زیرا فقر خانواده ها در دهه های گذشته با الان دو چهره متفاوت دارد به عنوان مثال در دهه ۶۰ نماد توسعه یک تلویزیون یا خودروی پیکان بود و فقر در آن دهه، ساده و مطلق بود و عمده مراجعات به کمیته امداد امام(ره) مردان بودند ولی اکنون عمده مراجعات ما زنان سرپرست خانوار اند و امروزه فقر نسبی است.

وی اظهار کرد: تعطیلی کارخانه یا خشکسالی باعث ناراحتی ماست زیرا باعث افزایش مراجعات به کمیته امداد می گردد و افزایش فقر در جامعه باعث ایجاد معظلات اجتماعی است که دامن تمام افراد جامعه را می گیرد و سهم ما در فرآیند فقرزدایی تنها انداختن پول خرد در صندوق صدقات نیست بلکه تمام مدیران و مردم باید برای برطرف شدن این مشکل همت کنند.

الهیاری بیان کرد: بحث فقرزدایی در آموزه های دینی نیز آمده  که مورد غفلت قرار می گیرد. زکات، صدقه و انفاق از زمینه های فقرزدایی اند. فقر ناشی از عدم پرداخت آنهاست و غفلت در پرداخت، به جامعه آسیب می زند.

وی افزود: با تمرکز صدقات در کمیته امداد و بکارگیری دانش مددکاری، می توان کارهای بزرگ انجام داد و با مدیریت مشارکت خرد، گره از کار فقرا را باز کرد، برخی خدمات مانند تسکین درد است اما کمیته امداد به دنبال درمان فقر در جامعه است که توانمندسازی خانواده ها با ایجاد شغل و توانایی در درآمد زایی از جمله راه های آن است تا خانواده های فقیر را به عناصر فعال و مولد در جامعه تبدیل کنیم.

گفتنی است در این مراسم از پرویز هاشمی پور تکریم شد و سلیمان رحیمی به عنوان مدیر جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) بستک معرفی شد.

 

11

 

2

 

 

 

4

 

انتهای خبر/م.د

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff